Strona 1 z 1

Środki do usuwania pleśni/grzyba

PostNapisane: 2021-03-22, 10:23
przez lucas33
Zajmujemy się wykonywaniem remontów, często w starych budynkach, gdzie niestety stan ścian nie jest najlepszy i często pojawia się grzyb, pleśń więc konieczne jest odpowiednie oczyszczenie tych ścian. Jeśli macie jakieś sprawdzone preparaty, które w takim celu można będzie wykorzystać to dawajcie znać, chętnie skorzystam z podpowiedzi.

Re: Środki do usuwania pleśni/grzyba

PostNapisane: 2021-04-06, 05:20
przez krzys78
Przy dezynfekcji przez fumigację ewentualnie możesz się zdecydować na Sanosil (sanosil.pl) i ich preparat Sanosil 015 HC. Korzystaliśmy z ich produktów i wypadają pozytywnie jeśli chodzi o skuteczność.

Re: Środki do usuwania pleśni/grzyba

PostNapisane: 2021-10-04, 04:02
przez Ella
To jaki środek należy użyć zależy od rodzaju grzyba. U nas, gdy się okazało, że jednak ściana jest zagrzybiona, skorzystaliśmy z pomocy firmy Eko Projekt http://www.ekspertyzy-mykologiczne.pl/. Firma zajmuje usuwaniem nie tyle grzyba co przyczyny jego powstania, czyli wilgoci. U nas najpierw przeprowadzili ekspertyzę budowlano-mykologiczną. Ustali skąd bierze sie wilgoć (u nas przeciek dach), a także jaki rodzaj grzyba zasiedlił ścianę. Potem przedstawili zakres prac jaki należy wykonać by pozbyć się wilgoci oraz środek, który najlepiej poradzi sobie z danym grzybem. Wszystko poszło sprawnie, a wilgoć i grzyb zostały usunięte skutecznie.

Re: Środki do usuwania pleśni/grzyba

PostNapisane: 2021-12-31, 05:29
przez stasiu60
Sprawna wentylacja, brak mostków termicznych, przeciekania miejsc krytycznych np. płyty balkonowej. Zbyt duża różnica temperatur sprawia problem. U siebie taki miałem, dwa razy zastosowałem pyt glono i grzybobójczy foveo tech rg10 i po sprawie. Zawiera biocydy, wnikają w strukturę grzybni, neutralizują ją. Do tego środek nie jest tak mocny, jak np. Pufas, więc nie trzeba od razu uciekać z domu