Strona 1 z 4

Projektowanie wnętrz - koszt, cena projektu

PostNapisane: 2013-01-27, 20:37
przez organiczna
Witam,
robię sobie kosztorys budowy domu. Interesuje mnie info o tym ile kosztuje usługa projektowania wnętrz.
Na razie dowiadywałam się w polecanym studiu z Warszawy i koszt uzależniony jest od tego, co ma zostać zaprojektowane - inaczej liczona jest duża powierzchnia salonu, inaczej niewielka łazienka.
Koleżanka z Wrocławia robiła projekt u dziewczyny dopiero rozpoczynającej pracę w projektowaniu i płaciła 80 zł/m2, bez względu na pomieszczenie.
Gdzieś czytałam (nie pamiętam jaka firma), że niektórzy projektanci biorą cenę za projekt plus wykończenie np. 1500 zł/m2, razem z projektem, robocizną i materiałami. Zastanawiam się, który model rozliczeń jest najlepszy.

Re: Projektowanie wnętrz

PostNapisane: 2013-03-18, 22:22
przez budowka
Najlepiej by było jak byś tylko poprosił o zaprojektowanie i resztą zajął się sam. Tzn. osobną osobę wziął do wykończenia według projektu. Na pewno wyjdzie Cię to dużo taniej.

Re: Projektowanie wnętrz

PostNapisane: 2013-06-26, 07:50
przez DrHouse
A nie możesz proprosić tą koleżankę? : >
Projektowanie jest dosyć drogę i właśnie można znaleźć studentów, którzy zapewne zrobią to za mniejsze pieniądze. Sami w końcu będą mieć trochę praktyki :D

Re: Projektowanie wnętrz

PostNapisane: 2014-01-08, 14:21
przez Qba83
ja robie 60 zł za metr. Jestem architektem.

Re: Projektowanie wnętrz

PostNapisane: 2014-01-21, 12:12
przez Kamaonline
Na forum możesz znaleźć szereg wątków dotyczących projektowania wnętrz oraz cennik z zakresu tych usług,warto przejrzeć i poczytać. Ceny są naprawdę różne w zależności od metrażu oraz danego architekta.

Re: Projektowanie wnętrz

PostNapisane: 2014-04-12, 17:59
przez Ilonia
Nie wiem ile kosztuje taki projektant i w sumie nigdy mnie to interesowało, bo zawsze ale to zawsze swoje wnętrza wykańczam po swojemu i tak jak mnie się podoba. Nie wiem czy przezyłabym gdyby ktoś mi wchodził do domu i mówił co i jak ma w nim być. Zwykle kupuję sobie coś fajnego w sklepie Dekea i nie wazne czy to fototapeta jest czy jakieś szklane panele dekoracyjne, zawsze moje wnętrza wyglądają przecudnie. A do tego wszystkiego mam tysiąc razy taniej niż bym zatrudniała jeszcze takiego projektanta.

Re: Projektowanie wnętrz

PostNapisane: 2014-04-17, 10:27
przez Marta
W Olsztynie są ceny w okolicach 100-140 zł brutto za metr*, raczej niezależnie od pomieszczenia. W naszym przypadku udało się obniżyć stawkę ze 140 na 120 zł dzięki temu, że projektujemy dużą część domu i do łącznej wycenianej powierzchni zostały uwzględnione korytarze.

* w kilku przypadkach spotkałam się z propozycjami w okolicach 60 zł, ale już po rozmowie i przejrzanych projektach było widać jakość adekwatną do ceny.

Re: Projektowanie wnętrz

PostNapisane: 2014-08-07, 21:15
przez jarecki78
Można wynająć projektanta, ale można też poszukać w różnych sklepach wykończeniowych, bo niektóre z nich w zamian za zakupy w ich sklepie oferują takie usługi. Sam korzystałem z takie usługi we Wrocławiu w sklepie ceramikadesign na karmelkowej i byłem bardzo zadowolony. Pani projektant zaprojektowała mi łazienkę, dobrała kafle i mozaikę, kabinę prysznicową - na pewno uniknąłem wielu godzin w sklepach, no i pewnie też kilku sprzeczek z żoną ;)

Re: Projektowanie wnętrz

PostNapisane: 2014-11-21, 16:35
przez budor
Ja bym najpierw poczytał o tym szerzej. I nie ulegał reklamom.

Re: Projektowanie wnętrz - koszt, cena projektu

PostNapisane: 2015-01-29, 13:22
przez nataliapstryk
Kuchnia to nie tylko miejsce, w którym gotujemy, ale właśnie tam spędzamy większość czasu. Przygotowujemy wspólnie ze znajomymi posiłki, rozmawiamy, zapraszamy naszych gości. To właśnie dzięki aranżacji kuchni lepiej nam się spędza tam czas, przyjemniej przygotowuje posiłki, a także czujemy się w niej komfortowo. Nasi specjaliści spełnią Twoje oczekiwania. Tworzymy unikalne projekty, montujemy szafki. Nasze meble są bardzo wytrzymałe, dajemy na nie również 5-letnią gwarancję. Chcesz się wyróżniać? Stworzymy dla Ciebie meble, które będą wyróżniać się spośród innych, dzięki wykorzystywanej przez nas innowacyjnej technice. Nasze salony są w wielu miastach w całej Polsce. Wejdź na naszą stroną i sprawdź naszą ofertę.

zapraszamy

WFM KUCHNIE

http://www.wfm-kuchnie.pl/