Strona 1 z 1

Ceglana ściana

PostNapisane: 2022-04-04, 21:24
przez Spinka
Nowoczesne mieszkanie, a w nim salon z ceglaną ścianą. Pomysłów mam mnóstwo ale nie mogę się zdecydować z czego taką ścianę stworzyć. Czy kupować płytki z naturalnej cegły z którymi użytkownicy czasami mają nie lada problem bo to nigdy nie wiadomo z jakiego źródła kupujemy i może źle pachnieć bądź strasznie się sypać, czy też zastosować inny materiał? Jakie macie doświadczenia i co polecacie?

Re: Ceglana ściana

PostNapisane: 2022-04-06, 13:50
przez JacekB
Patrząc na ryzyko to raczej szukałbym zamiennika. Tylko nie z tych glinianych, bo to badziewnie wygląda na ścianie. Są płytki elewacyjne, które spokojnie będą pasować do wnętrz i wygladaja jak normalna cegła. Można wybierać w kolorach, wiec łatwo dopasować.

Re: Ceglana ściana

PostNapisane: 2022-04-10, 21:26
przez Martka
Zdecydowanie zamiennik, który łatwo ułożyć i będzie równie wytrzymały jak cegła. Ja mam płytki z elastycznego klinkieru Elabrick, które wyglądają obłędnie dzięki ręcznej produkcji, a do tego są impregnowane więc mają wysoką odporność.

Re: Ceglana ściana

PostNapisane: 2022-04-11, 20:53
przez k4sia
Ładnie wyglądają te płytki Elabick. Jak czytam na stronie producenta, to manufaktura holenderska, ale robia sporo różnych kolorów. To fajnie, bo można sobie łatwiej dobrać pod swoje wymagania. bo przecież nie zawsze cegła musi być czerwona :) A przeglądając ich FB (polecam) to kolorów jest pod dostatkiem :)

Re: Ceglana ściana

PostNapisane: 2022-05-08, 20:49
przez Spinka
Dzięki za podpowiedzi i przyznaję rację, że te realizacje przedstawione na FB Elastolith przypadły mi do gustu. Na pewno wśród nich znajdę tą odpowiednią do mej koncepcji zmian, które chcę wprowadzić.

Re: Ceglana ściana

PostNapisane: 2022-06-14, 21:16
przez Martka
Takie wizualizacje znacznie ułatwiają wybór danej płytki. Ostatnio dodali wizualizację z płytką Kreta, która przywołuje wspomnienie wspaniałych wakacji, a sypialnia z nią wygląda zjawiskowo.

Re: Ceglana ściana

PostNapisane: 2022-07-19, 20:30
przez k4sia
Wizualizacje, zdjęcia to super sprawa. Elastolith pod względem publikowania takich inspirujących materiałów, inspirujących, robi sporo. Często i fajne. Co prawda większość to elewacje, ale można spotkać i wnętrza. A jak się przejrzy ich profil na FB, to można popłynąć w tych zdjęciach :) I potem nie wiadomo co się chciało wybrać.