Strona 1 z 1

Zmiękczacz wody czy magnetyzer?

PostNapisane: 2015-04-01, 10:33
przez Jablecznik
Witam,
może ktoś się lepiej orientuje niż ja, a najlepiej wytłumaczy mi na czym polega zasadnicza różnica i co byłoby lepszym zakupem. Zmiękczacz wody czy magnetyzer? Proszę o odpowiedź. :roll: :?:

Re: Zmiękczacz wody czy magnetyzer?

PostNapisane: 2015-04-02, 11:47
przez xyz
Magnetyzer to jest urządzenie stosowane w instalacjach wodnych, którego zadaniem jest zapobieganie osadzaniu się kamienia kotłowego na wewnętrznej powierzchni rur i armatury. Jego skuteczność jest jednak mocno kontrowersyjna (podobno wiele użytkowników narzeka na brak efektów). Zwykle stosowane są inne sposoby zapobiegania osadzaniu się kamienia głównie takie jak zmiękczacze wody, które praktycznie całkowicie eliminują problem twardej wody w domu.

Re: Zmiękczacz wody czy magnetyzer?

PostNapisane: 2015-04-02, 13:06
przez Jablecznik
Czyli lepiej zainwestować w zmiękczacz wody? Jak bardzo zmiękczy wodę, która w skali francuskiej według kropelkowego testera wody wynosi 30? :?:

Re: Zmiękczacz wody czy magnetyzer?

PostNapisane: 2015-04-03, 06:23
przez xyz
Jeśli mierzyłeś w skali francuskiej i otrzymałeś wynik 30 to woda jest twarda... Niestety... Wydaje mi się, że chyba założenie zmiękczacza będzie najrozsądniejszym rozwiązeniem w Twoim przypadku. Inaczej ciężko będzie Ci się pozbyć twardej wody. Nie wiem jak uważają inni ale ja bym zrobił właśnie tak.

Re: Zmiękczacz wody czy magnetyzer?

PostNapisane: 2015-04-03, 07:56
przez Jablecznik
Ale dzięki zmiękczaczowi wody skala twardości spadnie mi z 30 do 5 ( podaje tylko przykład). Jaki zmiękczacz najlepiej kupić? Widziałem, że najbardziej popularny na Polskim rynku jest ten denver firmy Puricom- Denver 30. :?: :?: :?:

Re: Zmiękczacz wody czy magnetyzer?

PostNapisane: 2015-04-09, 10:40
przez xyz
Jeśli naprawdę zastanawiasz się nad zakupem zmiękczacza top polecam Ci zajrzeć na stronę http://www.zmiekczacze.com/.
Znajdziesz tam cały asortyment zmiękczaczy i na pewno uda Ci się wybrać coś co Cię usatysfakcjonuje i jakościowo i cenowo. Daj znać jak sobie poradziłeś :)

Re: Zmiękczacz wody czy magnetyzer?

PostNapisane: 2015-11-11, 09:53
przez mirkoslaw
Warto sprawdzić zawartość magnetyzerów jakiego typu magnesy zawierają. Słyszałem, że powinny to być magnesy neodymowe. Chodzi mi o takie jakie sprzedają w euromagnesy.pl w przeciwnym wypadku można mieć wątpliwość czy magnetyzer będzie skuteczny.

Re: Zmiękczacz wody czy magnetyzer?

PostNapisane: 2017-01-24, 11:06
przez KonPolny
W magnetyzery to ja nie wierzę więc od razu proszę odpuście sobie doradzanie mi tego za przeproszeniem gówna. Pytanie o zmiękczacz - jaki polecacie. Im mniejszy gabarytowo tym lepiej bo nie mam za dużo miejsca noi z fajną gwarancją. Macie coś godnego uwagi?
P.S Z Denverami i WaterMarkami też sobie odpuście. Czytałem, że chińskie złoże i chińska głowica a sprzedawcy nawet odradzają zakup jak dzwoniłem..

Re: Zmiękczacz wody czy magnetyzer?

PostNapisane: 2017-01-30, 12:03
przez Koniu
Widzę, że ktoś w końcu nazywa rzeczy po imieniu jeśli chodzi o magnetyzery i WaterMarki. Stary, krótka piłka bo widzę, że konkretny jesteś gość. Radzę Ci wydać teraz te parę stów więcej na dobry jakościowo sprzęt i zapomnisz, że masz w domu coś takiego jak zmiękczacz wody. Nie no raz na miesiąc wypadałoby soli dosypać :) Piszesz, że zależy Ci na urządzeniu kompaktowym, nie zajmującym zbuyt dużo miejsca. Zobacz sobie albo Ecoperla Slimline CS 17 albo Ecoperla Toro. Ja mam ten drugi. On ma 20 litrów złoża ale na potrzeby mojej rodziny wystarcza w zupełności bo nie zużywamy jakoś gigantycznych ilości wody.

Re: Zmiękczacz wody czy magnetyzer?

PostNapisane: 2017-06-01, 13:37
przez czaroslaw33
MOim zdaniem magnetyzer będzie duzo lepsza i trwalsza opcją