Strona 1 z 3

Jakiej firmy okna? - OKNOPLAST, PETECKI, DAKO, DRUTEX

PostNapisane: 2016-04-19, 09:32
przez ewenement22
Witam
Zbieram oferty różnych firm na okna wraz z montażem do mojego domu - Libra 2.
http://www.dobredomy.pl/projekt/libraII/
Będę kupował okna w kolorze antracyt bez szprosów i prawdopodobnie bez wygięć.
3 szyby, kolor jednostronny, 6 - 7 komór,

tak wygląda stolarka Libry 2
https://naforum.zapodaj.net/94e462fc5de7.jpg.html

Byłem u 4 sprzedawców i każdy handluje czym innymi.
OKNOPLAST, PETECKI, DAKO, DRUTEX.

Która z tych firm pracuje na najlepszych maszynach? Ma najlepsze technologie? Robi okna najlepszej jakości? Po prostu co byście mogli polecić mi wybrać i dlaczego?
Zawiasy w ramach czy na zewnątrz? Słyszałem od jednego ze sprzedawców, że te w ramie są mniej wytrzymałe i po 10 - 15 latach może nie być z nimi najlepiej. Drugi sprzedawca znów twierdził, że te w rami są mocniejsze... Proszę o pomoc. Dopiero poznaje temat okien. Może jeszcze innego producenta okien warto poszukać?

Re: Jakiej firmy okna? - OKNOPLAST, PETECKI, DAKO, DRUTEX

PostNapisane: 2016-06-24, 13:51
przez ewenement22
Jestem już po montażu okien.
W moich oczach ta robota wyglądała następująco.
Przyjechali trzej majstry i chcieli wszystkie okna zamontować w jeden dzień (ciepły montaż). Taśmy na zewnątrz pokleili tak że połowa się poodklejała bo na nierówną i nie oczyszczoną powierzchnię kleili, a prawie całą drugą połowę wypchnęła pianka tak mocno, że taśma zamiast być przyklejona do ściany to byłą przyklejona do pianki...
Pianki jakich używali to Soudafoam MAXI SOUDAL
Taśmy illbruck 70mm tą samą do wewnątrz i zewnątrz
Od wewnątrz jeszcze nie wszystkie taśmy pokleili. A te które pokleili jak akurat nie widziałem w taki sposób ,że w niektórych miejscach spokojnie jeszcze centymetr piany mógłby tam być żeby piana była na równo z oknem.
Moim zdaniem to nie tak powinna wyglądać ta robota...
Jak Wy to widzicie profesjonaliści:) Jak byście sobie zrobili? Minął już tydzień i to wszystko stoi tak przez te słoneczne dni. Na pewno to nie jest dobre dla tego kleju który będzie jeszcze raz przyklejany. Osoba od której kupiłem okna i montaż twierdzi, że mają specjalny środek którym pokleją to wszystko. W ogóle dziwny ten montaż zamiast dzień po dniu to robić to jeden dzień porobili nie wyrobili się to dokończą za ponad tydzień. Jedno okno balkonowe ma balon taki, że prawie centymetr jest wypuklenia na środku do wewnątrz domu... to chyba nie mieści się w żadnych normach sprzedażowych...
Nie wiem czy płacić mu całość na jaką byliśmy umówieni czy negocjować mocno warunki... pomóżcie dobrzy ludzie.
Dodam, że na moich oczach kładli okna bokiem na beton bez żadnego kartonu ani niczego pod spodem i pukali w drzwi balkonowe od spodu żeby dobić ławę która będzie pod nimi. Ciekawe jakby ta robota wyglądała gdybym ja tego wszystkiego nie widział... aż strach pomyśleć:)

Re: Jakiej firmy okna? - OKNOPLAST, PETECKI, DAKO, DRUTEX

PostNapisane: 2016-06-25, 07:01
przez ewenement22
75mb okien było ich 16 sztuk.
Niestandardowe było to, że musieli jedno okno balkonowe podkuć 2,5cm bo nierówno widać był wylany strop.
Położyli okno balkonowe bokiem na betonie i zaczęli dobijać młotem gumowym ławy które dodatkowo dokupiłem, żeby nie było mostka termicznego w posadzce 2 ławy o wysokości 10 cm. Tym samym cały bok okna się delikatnie porysował. Jak dla mnie to w ogóle nie powinni tego okna kłaść na betonie tylko na jakieś gąbki karton lub coś co ochroni je przed porysowaniem. Chyba nie powiecie mi, że jest to profesjonalne podejście. Robili to na moich oczach więc szkoda mi się zrobiło tych okien i sam kazałem im coś podłożyć i dałem im karton. Aż boję się pomyśleć co by się działo gdyby mnie tam nie było. Moim zdaniem również nie powinno dojść do czegoś takiego, że pianka wypchnęła przyklejoną taśmę. Jak dla mnie to powinno być na początek grubo piany tak żeby i z jednej i z drugiej strony okna delikatnie wyszła... później przycinasz ją na równo z oknem i dopiero przyklejasz... a nie z jednej strony wypchnęła piata taśmę z drugiej mimo, że widzieli, że miejscami około cm jej brakuje to i tak taśmę przykleił monter... przecież szkoda czasu na dołożenie jeszcze piany a później jeszcze aż wyschnie i dopiero przyciąć ... przecież oni nie mają czasu na takie ruchy bo chcą za wszelką cenę wyrobić się w jeden dzień ale i tak im się to nie udało...:)

Re: Jakiej firmy okna? - OKNOPLAST, PETECKI, DAKO, DRUTEX

PostNapisane: 2016-07-14, 13:00
przez Wojtas166
Ja mam Eurocolor geneo i polecam bardzo. Oknoplast trochę za drogi na moją kieszeń. Eurocolor polecam najbardziej tym z Poznania, otworzyli tam teraz salon producenta i zrobili akcję, w której można zgarnąć 1000 złotych :) :) :)

Re: Jakiej firmy okna? - OKNOPLAST, PETECKI, DAKO, DRUTEX

PostNapisane: 2016-07-19, 12:58
przez Vobri
A czy tylko te firmy wchodzą w grę jeżeli chodzi o wybór okien? Bo moim zdaniem nie warto się ograniczać,tym bardziej iż dobre,solidne okna można kupić zdecydowanie taniej,akurat tym zajmujemy się na co dzień i chętnie pomożemy.

Re: Jakiej firmy okna? - OKNOPLAST, PETECKI, DAKO, DRUTEX

PostNapisane: 2016-07-21, 09:17
przez Conti
Oknoplast jest z segmentu premium to prawda ale w przypadku stolarki otworowej nie chodzi zeby kupowac tanio a zeby kupowac dobrze

Re: Jakiej firmy okna? - OKNOPLAST, PETECKI, DAKO, DRUTEX

PostNapisane: 2016-07-21, 09:20
przez Conti
okna mój drogi to zakup na najbliższe 15-20 lat wiec nie ma co isc w najtańszą opcję.

Re: Jakiej firmy okna? - OKNOPLAST, PETECKI, DAKO, DRUTEX

PostNapisane: 2016-07-22, 10:37
przez dzentelmen82
witam chciałbym dowiedzieć się po czyjej stronie jest podczas montazu jego prawidłowe uszczelnienie, już mówie w czym jest problem. Otóż ostatnio miałem montowane okna panowie zakonczyli pracy. Niełougo później przyszły wielkie ulewy ktore dotkneły cały kraj, zauwazyłem ze pod parapetem przedostaje sie woda i teraz mam praktycznie po kazdym deszczu wielka kalużę. Wezwałem firmę montującą okna na reklamację. Okazało się, że to moja wina ponieważ nie zabezpieczyłem powstałych po montażu okien szczelin od strony zewnętrznej miedzy ramą okna a dociepleniem ściany zewnętrznej. Na moje stwierdzenie, że przecież profil jest osadzany na piance i w związku z tym mimo wszystko woda nie powinna dostawać się do mieszkania odpowiedziano, że pianka nie jest wodoszczelna, woda zawsze znajdzie sobie jakieś ujście, a wina leży po mojej stronie ponieważ nie obrobiłem szczelin między ramą okna a dociepleniem zewnętrznym. Czy to prawda?

Re: Jakiej firmy okna? - OKNOPLAST, PETECKI, DAKO, DRUTEX

PostNapisane: 2016-07-22, 11:47
przez SETH
Po stronie ekipy ktora wykonywała ci montaż okna jest również zabezpieczeni parapetów. Wyjatkiem bedzie sytuacja jesli umawialiscie inny zakres robót

Re: Jakiej firmy okna? - OKNOPLAST, PETECKI, DAKO, DRUTEX

PostNapisane: 2016-07-25, 10:28
przez dzentelmen82
Wcale nie ostatnio czytałem podobny temat gdzie udzielał się specjalista Oknoplastu, wszystko zalezy od tego na co byliscie umówieni, przecieki mogą byc przyczyna zle wykonanych prac albo prac wykonanych w niewłaściwej kolejnosci