Strona 1 z 7

Dom pasywny czy tanie ogrzewanie

PostNapisane: 2013-06-14, 08:20
przez Diamandis
Witam

jak myślicie co lepiej wybrać Dom pasywny czy tanie ogrzewanie?? Co lepiej się opłaca i ma mniejsze koszty??

Re: Dom pasywny czy tanie ogrzewanie

PostNapisane: 2013-06-17, 13:16
przez ogrzewanie
Niskie koszty ogrzewania zapewniają pompy ciepła. Zainteresowanych najnowszą technologią pomp ciepła polecam zapytać o pompy francuskiego producenta Sofath. Na terenie woj. świętokrzyskiego przedstawicielem Sofath jest firma Danwent. Warto spytać o wycenę instalacji.

Re: Dom pasywny czy tanie ogrzewanie

PostNapisane: 2013-06-20, 11:09
przez mortor
W dłuższej mierze dom pasywny bardziej się opłaci: koszty ogrzewania niezależnie co wybierzemy i tak ciągle rosną, przy mały zapotrzebowaniu na energię, w mniejszym stopniu odczujemy te podwyżki. Ja wychodząc z tego założenia w domu kupiłem sobie perlatory tanie nakładki napowietrzające wodę- rachunki zawsze trochę w dół.

Re: Dom pasywny czy tanie ogrzewanie

PostNapisane: 2013-10-24, 06:43
przez kulosi12
Ja również uważąm, że do pasywny jest o wiele bardziej opłacalny, z całą pewnością koszty jego utrzymania będą niższe, niż jeśli wybierzesz tanie ogrzewanie:)

Re: Dom pasywny czy tanie ogrzewanie

PostNapisane: 2014-02-04, 13:32
przez irys67
nie koniecznie, możesz też wybrać normalny i go tanim i dobrym kosztem ocieplić i tez będzie energooszczędny. Np. wełną Knauf Therm lub styropianem Termo Organiki, to samo z drzwiami i okanami, od razu kupuj dobrych firm, najlepiej polskich.

Re: Dom pasywny czy tanie ogrzewanie

PostNapisane: 2014-03-03, 10:57
przez danielaproszek
Koszt domu pasywnego zwraca się po paru latach, w Polsce nie jest jeszcze to powszechne rozwiązanie w budownictwie, jednak powoli przenika, możesz poczytać o domach energooszczędnych na z tego co wiem można starac się o dofinansowanie budowy, więc nie będzie to takie drogie jak straszą ;)

Re: Dom pasywny czy tanie ogrzewanie

PostNapisane: 2014-03-19, 11:42
przez Snooze
Zgodzę się z większością, postawienie energooszczędnego domu będzie lepszym rozwiązaniem. Dodam, że nawet obecnie tanie ogrzewanie może zmienić swoją cenę w czasie.
Jeżeli zaś budować dom energooszczędny to uważam, że najlepiej z betonu komórkowego, ponieważ pozwala on na uzyskanie najlepszego wsp przenikania ciepła ze wszystkich popularnie stosowanych materiałów. np polskie bloczki Termalica dają U nawet 0,173 W/m2K co jest bardzo dobrym wynikiem.

Re: Dom pasywny czy tanie ogrzewanie

PostNapisane: 2014-04-15, 12:14
przez mazylda87
Wiesz, jeśli chodzi o kwestię taniego ogrzewania, to tak naprawdę nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co będzie zawsze tanie. Kiedyś ludzie połasili się na węgiel, a teraz jak się okazuje wydobycie węgla maleje z roku na rok, co będzie dalej, można prognozować i poczytać tutaj firma Haldex się na tym zna, bo siedzi w branży od 55 lat, warto poczytać. Chyba jednak dom pasywny jest bezpieczniejszym rozwiązaniem jak na dzisiejsze czasy!

Re: Dom pasywny czy tanie ogrzewanie

PostNapisane: 2014-04-16, 01:39
przez adamjot
A czy projekty domów "eko" odpowiadają domom energooszczędnym?

Re: Dom pasywny czy tanie ogrzewanie

PostNapisane: 2014-04-23, 22:52
przez adamjot
Chodzi o to żeby koszt budowy był ekonomiczny, a dom energooszczędny. Bo dom pasywny jest drogi w budowie, a gdzieś na pewno widziałem kategorię domów zarówno tanich w budowie jak i w utrzymaniu, to byłby kompromis.