Jak urządzić małe mieszkanie

Re: Jak urządzić małe mieszkanie

Postprzez 1001narzedzi » 2017-09-20, 09:26

Dokładnie tak jak powyżej, na małe mieszkanie i przestrzeń trzeba mieć po prostu pomysł i wykazać się dużą kreatywnością, wtedy bez problemu wszystko zaaranżujemy. Polecam postawić na jasną kolorystykę ścian i podłogi czy mebli, dzięki czemu powierzchnia zyska nieco przestrzeni.
1001narzedzi

Odp

Google - reklama

Postprzez adam93 » 2017-09-22, 07:53

Ważne by takie mieszkanie małe miało przynajmniej 2 pokojem (czyli około 30 metrów), w którym jedno będzie sypialnią – naszym azylem a drugie dzienny, które dobrze by było połączone z kuchnią. Ściany najlepiej to w kolorze białym. Kuchnia i łazienka najlepiej by miała płytki, zaś resztę pomieszczeń panele podłogowe z funkcją ogrzewania podłogowego. Warto pozbyć się firan, ponieważ naturalne światło spowoduje, że mieszkanie takie będzie miało więcej przestrzeni. Jeżeli chodzi o oświetlenie to warto zainstalować żarówki ledowe oraz taśmy ledowe. Kuchnia powinna być zaaranżowana minimalistycznie – wiadomo podstawowy sprzęt AGD musi się w nim znaleźć. W pokoju dziennym warto postawić stół z czterema krzesłami. W takim pokoju powinien również znaleźć się fotel z lampką oraz kanapa narożna i telewizor. Sypialna powinna być wyposażona w dużą szafę komandor w celu schowania swoich prywatnych rzeczy, podobnie jak pokój dzienny – najlepiej jest zamontować ją w pobliżu drzwi wejściowych do mieszkania by móc powiesić kurtki lub schować rzeczy do szafy. Warto by takie szafy miały lustro chociaż jedno. W przypadku kuchni to najlepiej jest mieć wannę z funkcja drzwi szklanych, które pozwala na wzięcie szybkiego prysznica. Jeżeli miejsca jest mało to lepiej zainstalować kabinę prysznica z wysokim brodzikiem. Cała tą aranżację poleciła mi zrobić pani architekt Marta Chmiest, w razie czego tutaj do wiesz się więcej: http://www.chmiest.com/
adam93

Postprzez agaciakk » 2017-10-01, 19:28

Uwaga głosujemy!!! Na stronie urzadzamy.pl jest konkurs i kilka rewelacyjnych projektów, trzeba oddać swój głos na najładniejszy. Mój faworyt "MIESZKANIE PRZEWROTNE I NIEOCZYWISTE", a Wasz?
agaciakk

Postprzez boddekk » 2017-10-27, 15:21

Ostatnio znajomy polecił mi serwis, w którym można dowiedzieć się wszystkiego o stanie faktycznym nieruchomości. Nieważne, czy z rynku wtórnego, czy od dewelopera. Pracownicy serwisu jadą na miejsce, robią zdjęcia, opisują wygląd nieruchomości, stan prawny, gdzie jest szkoła, przedszkole, najbliższy sklep, przychodnia lekarska itp. Na koniec przygotowują dokładny raport. I to za śmieszne pieniądze. Planuję skorzystać z ich oferty, może też o nich słyszeliście, to homescanner.pl.
boddekk

Postprzez Masterpur » 2017-12-05, 09:05

Najlepiej tak aby mieszkanie było funkcjonalne i aby czuć się w nim po prostu swobodnie. To też kwestia tego jakim budżetem dysponujesz i jaki styl wybierasz.
Masterpur

Postprzez mazwoj » 2018-09-25, 16:02

Minimalistycznie aby dodatki nie przytłaczały. Kolorystyka raczej jasna i można postawić na bajeranckie rozwiązania ze względu na małą powierzchnię. Np w domu dać 10-12 par drzwi przesuwnych chowanych w ścianę to już są koszty. W małym mieszkaniu przy jakiś 4 drzwiach cena spada o 2/3 więc spora różnica jest w wykańczaniu. No i co do samych drzwi to moim zdaniem fajniej wyglądają i są praktyczniejsze te chowane w ścianę, bo nie zabierają miejsca "na ścianie" i można dosunąć do niej meble. Jest sporo opcji do wyboru. Niekoniecznie trzeba mieć mieszkanie przystosowane do takich drzwi. Wystarczy przedścianka z GK:
https://erkado.pl/systemy-przesuwne/
Dokładniej widać to tu:
https://erkado.pl/wp-content/uploads/2018/07/erkado-dw_2018_pl.pdf (strona 91)
System oznaczony SP1C.125ZN

Jest tu pokazany system z zabudową z GK - wcale nie trzeba nie wiadomo czego montować w mieszkaniu.
mazwoj

Postprzez kondzior » 2018-10-04, 19:50

To racja - trzeba uważać, bo bardzo łatwo mozna zagracic wnetrze wiekszymi gabarytami i zbednymi dodatkami. Tez bym był za minimalizmem w tym stylu kolekcji z salonów agata https://www.agatameble.pl/kolekcja-zingaro-do-pokoju-dziennego Bardzo fajna oszczednosc formy i stonowana kolorystyka - wszystko sie ze soba zgrywa i nie ma zbednego przepychu
kondzior

Postprzez pannawodna » 2018-10-25, 11:06

Też bym postawiła na minimalizm, żeby nie zagracać zbędnie przestrzeni, ale koniecznie z jakimiś dodatkami. Myśle, że umieszczenie czegoś na ścianie to jest dobry pomysł, bo nie zabiera nam miejsca. Ja mam 30 m2 kawalerkę i ożywiają mi wnętrze plakaty wydrukowane na podobraziu. Zanim wpadłam na taki pomysł, to przeczytałam artykuł w stylu „fotoobraz dla wymagających” mam trzy takie plakato-obrazy w różne wzory, ale w podobnej kolorystyce i tyle wystarczy na takie malutkie mieszkanie :)
pannawodna

Postprzez CoolTools » 2018-12-13, 10:02

Im mniejsze mieszkanie tym bardziej polecam skusić się na meble zamawiane na wymiar plus do tego dopasować jasną kolorystykę ścian co w efekcie powiększy przestrzeń pod względem wizualnym.
CoolTools

Postprzez Agata987 » 2019-01-30, 08:20

tutaj znajdziesz tanie i solidne meble ;)
http://www.kieleckafabrykamebli.pl/
Agata987

Zobacz też to

Doradca Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Urządzanie domu lub mieszkania