Z czego dach?

Re: Z czego dach?

Postprzez kozlak100 » 2019-05-31, 19:58

Do zabezpieczenia drewna konstrukcjyjnego są specjalne impregnaty. Ze swojej strony polecam Impregnat Konstrukcyjny Vidaron. Bardzo dobra rzecz sprawiająca, że drewno będzie odpowiednio zakonserwowane, wolne od zanieczyszczeń wilgoci i tak dalej. Dzięki temu konstrukcja dachu będzie się dobrze trzymać
kozlak100
 
Posty: 174
Dołączył(a): 2015-03-14, 17:22

Re: Z czego dach?

Postprzez erzecznikKT » 2019-07-24, 10:16

Teraz coraz większym zainteresowaniem cieszą się dachy płaskie, ze względu na powrót mody na modernistyczne bryły. Taki dach również wymaga bardzo starannego zabezpieczenia, z użyciem odpowiedniej folii paroizolacyjnej, wysokiej jakości styropianu i trwałego materiału pokryciowego. W roli warstwy ociepleniowej doskonale sprawdzi się nowy grafitowy styropian Knauf Therm Expert Dach/Podłoga o współczynniku lambda 0,031 W/mK, który zapewnia trwały efekt termoizolacji.
erzecznikKT
 
Posty: 240
Dołączył(a): 2015-03-29, 12:20

Re: Z czego dach?

Postprzez ogoniasty » 2019-07-30, 10:20

Ja od dachów płaskich wolę jednak takie ze spadem i płaską dachówką. Jakkolwiek doceniam oczywiście fakt, że płaski dach to np. brak spadów na poddaszu i większa ustawność pomieszczenia. Niemniej jednak te skosy to zawsze fajne urozmaicenie przestrzeni. U mnie dach ma niewielki kąt nachylenia (18 stopni), kryty dachówką płaską (Koramic Orea 9), więc wygląda to też dość ciekawie i raczej mało standardowo.
ogoniasty
 
Posty: 45
Dołączył(a): 2018-04-25, 14:59

Re: Z czego dach?

Postprzez Tomi77 » 2019-11-06, 14:00

Pokrycie dachu ważna rzecz, ale konstrukcja jeszcze ważniejsza:) Co myślicie o dachach z prefabrykatów, wykonywanych w technologii MITEK ? Widzę, że to rozwiązanie jest coraz bardziej popularne. Są nawet specjalistyczne firmy, projektujące właśnie takie konstrukcje, zarówno na domy jednorodzinne jak i duże obiekty typu hale, magazyny. Jedną z takich firm jest firma Binder Projekt http://binder-projekt.wloclawek.pl/ , ma ona ogromne doświadczenie w projektach tego typu. Warto zajrzeć do nich na stronę i zapoznać się z ich ofertą jeśli planujemy budowę lub remont dachu.
Tomi77
 
Posty: 133
Dołączył(a): 2016-11-19, 09:16

Re: Z czego dach?

Postprzez mirash » 2019-11-29, 11:23

Wcześniej też padło pytanie o to, czym zabezpieczyć więźbę przed sinizną i innymi rzeczami. Tu mogę polecić właśnie taki impregnat vidaron, bardzo dobrze się sprawdza w takich warunkach. Jest też wydajny i dobrze wnika w drewno
mirash
 
Posty: 124
Dołączył(a): 2015-02-14, 17:00

Re: Z czego dach?

Postprzez Alekso32 » 2019-12-26, 09:33

Ja natomiast jestem zdecydowanym zwolennikiem w zakresie dachówek ceramicznych i jeżeli chodzi o jakość wykonania to Braas ma zdecydowanie najlepiej zestawioną ofertę i do tego bardzo dobre warunki gwarancyjne. Warto sprawdzić i stworzyć również cały dach z jednej fachowej ręki, dzięki czemu będziecie mogli dodatkowo otrzymać aż 15 letnia gwarancję systemową.
Alekso32
 
Posty: 485
Dołączył(a): 2015-08-25, 11:00

Re: Z czego dach?

Postprzez ogoniasty » 2020-03-31, 21:06

W budownictwie jednorodzinnym to w większości dachówka ceramiczna, która jest bardzo wytrzymała i dość estetycza. Osobiście mogę polecić dachówkę ceramiczną Koramic, którą mam na dachu już od 2016 roku i wygląda praktycznie jak nowa...
ogoniasty
 
Posty: 45
Dołączył(a): 2018-04-25, 14:59

Re: Z czego dach?

Postprzez Konradon33 » 2020-04-20, 12:52

Jak dla mnie jednak na ten moment wygrywa dachówka ceramiczna z zabezpieczeniem angobą bądź glazurą przed porastaniem i jednocześnie mając pewność co do 30 letniej gwarancji na dobrych warunkach, dlatego sprawdź sobie jak pięknie może prezentować sie dachówka Smaragd, Topas, czy Classic Star. Poza tym posiadają jednocześnie bardzo szczelne i profesjonalne systemy hydroizolacyjne Icopal Braas.
Konradon33
 
Posty: 167
Dołączył(a): 2017-03-20, 15:19

Re: Z czego dach?

Postprzez Franek74 » 2022-01-10, 17:32

Wszystko to zależy od Twojego budżetu, gustu i potrzeb. Moim zdaniem najrozsądniejszym wzorem będzie blachodachówka. Zdecydowanie jest, to najlepszy kompromis między designem a ceną. Na dodatek jest lekka i bardzo wytrzymała. Ja taką mam i jestem zadowolony. Firma, która stawiała mi dach, sama się zajęła doborem wszystkich materiałów, przyjechała terminowo oraz uwinęła się w kilka dni, robiąc dach bardzo dokładnie. Śmiało więc wam mogę polecić firmę dekarską Fach-Bud z Lubonia https://www.carpenterlubon.pl/oferta/montaz-dachu Ciężko znaleźć takich fachowców.
Franek74
 
Posty: 77
Dołączył(a): 2017-12-23, 08:57

Re: Z czego dach?

Postprzez tomm » 2022-03-31, 09:21

Materiałów jest sporo, w zależności od tego czy chcesz lekkie czy ciężkie pokrycia dachowe. Ale zerknij sobie na asortyment https://mad-pol.pl/, może Ci spasuje.
tomm
 
Posty: 24
Dołączył(a): 2017-03-06, 10:14

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dach i więźba



 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości