Komfort użytkowania pompy ciepła Ariston NUOS PRIMO 240SYS

Komfort użytkowania pompy ciepła Ariston NUOS PRIMO 240SYS

Postprzez sloma10 » 2015-11-18, 10:50

Kilka słów o komforcie użytkowania testowanej przeze mnie pompy ciepła do CWU Ariston NUOS PRIMO 240 SYS. Ze stanowczością mogę powiedzieć, że w moim przypadku jest to duża wygoda. Dla każdego" komfort" podgrzewania ciepłej wody użytkowej może oznaczać co innego. Dla osób mieszkających na osiedlach w budynkach wielorodzinnych zasilanych ciepłą wodą z jakiejś dużej centralnej kotłowni nie będzie aż tak oczywiste, że aby mieć ciepłą wodę w kranie trzeba ją w jakiś sposób podgrzać (wiem bo sam na takim osiedlu mieszkałem) i w tej właśnie sytuacji można mówić o komfortowym podgrzewaniu wody użytkowując pompę ciepłą, a nie np. piec stałopalny na węgiel, ekogroszek itp. Moja codzienna obsługa pompy ciepła Ariston nie wymaga ode mnie praktycznie żadnych czynności. Bazuję stale na ustawieniach początkowych czyli program Green ( grzanie wody tylko pompą -bez grzałek elektrycznych) i zadana temp. wody grzanej 50 st.C . Inaczej wyglądała obsługa mojego pieca na ekogroszek z podajnikiem, którego używałem wcześniej przed montażem pompy. Piec wymagał codziennego doglądania, sprawdzanie paleniska-kontrola ustawień pieca (dla kogoś kto nie miał do czynienia z podobnym urządzeniem to nie taka prosta sprawa , chyba że ustawi się piec w tryb auto, ale wtedy spalanie opału niemal dwukrotnie większe), dosypywanie opału, suszenie opału- w moich rejonach nie sposób kupić suchy ekogroszek, przesypywałem go zawsze z worków foliowych do lnianych w których przez tydzień, dwa musiał leżeć żeby wysuszony można było wsypać do zasobnika, a ponadto konserwaacja i czyszczenie pieca oraz komina. Tak więc chyba nie ma żadnego argumentu przemawiającego na plus pieca nie mówiąc już o porównaniu kosztów eksploatacji tych dwóch urządzeń i aspekcie ekologicznym. Z pewnością mogę powiedzieć że komfort życia mojego i pozostałych domowników zdecydowanie poprawił się i nie boję się polecać pompę Ariston NUOS PRIMO 240 SYS moim znajomym którzy mają możliwość wykorzystania tego urządzenia. Jak dla mnie najważniejsza jest funkcjonalność i praktyczne cechy urządzenia Ariston NUOS PRIMO 240 SYS, nie mniej jednak na pochwałę zasługuje też design pompy Aristona, jak i wszystkich jego urządzeń- funkcjonalność, prosty estetyczny i nowoczesny wygląd.
sloma10

Odp

Google - reklama

Re: Komfort użytkowania pompy ciepła Ariston NUOS PRIMO 240SYS

Postprzez andy » 2015-11-19, 02:06

a mogłbyś podać jakieś dane? jaki dom, ile osób, jakie zużycie? i jak to się ma do parametrów pompy? no i jeszcze jak to wyszło finansowo? zakup pompy do eksploatacji. ile wychodzi na miesiąc?
andy

Re: Komfort użytkowania pompy ciepła Ariston NUOS PRIMO 240SYS

Postprzez sloma10 » 2015-12-01, 12:48

Dom nowo wybudowany, 165m kw powierzchni użytkowej, ściany ytong 24 typ 600, ocieplony styropianem grafitowym Organika grubości 15cm zamieszkany przez czteroosobową rodzinę 2+2. Trudno mi dokładnie powiedzieć ile wody ciepłej zużywamy, bo nie mam osobnego licznika na wodę ciepłą. Wiem że ogólnie wody zużywamy miesięcznie ok. 12 kubików. Do pompy ciepła podłączyłem miernik zużycia wody i wynika z niego że pompa teraz w okresie jesienno zimowym ( stoi ona w pomieszczeniu, gdzie temp. powietrza wynosi 12st C ) zużywa dobowo ok. 3kw. Za okres rozliczeniowy wrzesień- październik rachunek za prąd otrzymałem o 75zł wyższy niż z okresów analogicznych kiedy woda ciepła była grzana piecem na ekogroszek, czyli można powiedzieć, że miesięcznie pompa zużywała prądu za ok. 40zł. Teraz to zużycie być troszkę większe, jak napisałem wcześniej zużycie dobowe ok. 3kw. Taką pompę obecnie można kupić już za 6000zł, ale eliminuje ona zasobnik na wodę ok.2000zł którego koszt zakupu przy budowie kotłowni można pominąć.
sloma10

Zobacz też to

Doradca Reklama

Powrót do Pompa ciepła