Czy powietrzna pompa ciepła sprawdzi się zimą?

Re: Czy powietrzna pompa ciepła sprawdzi się zimą?

Postprzez RafalCichocki » 2017-01-11, 12:45

mazi88 napisał(a):czytałem na innym forum że pompa ciepła da radę w zimę. W końcu w Polsce coraz słabsze te zimy więc nie powinno być problemu.

Witam,

Zarówno powietrzna, jak i gruntowa pompa ciepła znakomicie sprawdza się w naszym klimacie. Powietrzna pompa ciepła może pracować do temperatury zewnętrznej -20oC. Jeżeli temperatura spadnie niżej ogrzewanie będzie realizowane wyłącznie za pomocą dogrzewacza elektrycznego. W zależności od regionu taka sytuacja może mieć miejsce od kilku godzin do kilkunastu dni w ciągu sezonu grzewczego. Powietrzna pompa ciepła Logatherm przy pracy w parametrach A7/W35 osiąga COP=5,1, natomiast w parametrach A-7/W35, COP wynosi 2,55-2,96 (w zależności od wielkości pompy ciepła).
Przy okazji polecam pompy ciepła marki Buderus z rodziny Logatherm. Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/pompy-ciepla/
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,

Odp

Google - reklama

Re: Czy powietrzna pompa ciepła sprawdzi się zimą?

Postprzez lucas33 » 2017-03-10, 08:00

Już od kilku lat montujemy w dużym procencie pompy marki Sunex i mogę ich asortyment polecić. Mają solidne rzeczy z dobrej klasy tworzyw, nie jest to instalacja made in China, a takich jest sporo na rynku. Raz że mi jako instalatorowi jest łatwiej, a dwa, że sam klient myślę, że jest zadowolony. Ja w domu też mam ich pompę ciepła i święty spokój. Zero obsługi, niskie koszty podgrzania wody.
lucas33

Zobacz też to

Doradca Reklama

Poprzednia strona

Powrót do Pompa ciepła