Czy powietrzna pompa ciepła sprawdzi się zimą?

Re: Czy powietrzna pompa ciepła sprawdzi się zimą?

Postprzez AtlanticPolska » 2015-10-05, 10:44

Pompa Excelia Tri Duo z powyższego zdjęcia jest powietrzna, a poziom hałasu jej jednostki wewnętrznej wynosi 39dB, czyli tyle, ile lodówek.
AtlanticPolska

Odp

Google - reklama

Postprzez panpot » 2015-10-21, 13:41

z ładniejszych pomp ciepła które widziałem - vikersonn bjorn

Obrazek
panpot

Postprzez andy » 2015-11-19, 02:14

Adamkw napisał(a):Mam pytanie do osób korzystających z pompy ciepła. Czy powietrzna pompa ciepła sprawdzi się zimą? Jak to wygląda kosztowo? Mam dom o powierzchni 150m2, nowe okna, ocieplenie - styropian 10 cm. Niestety gazu w mojej okolicy nie ma i pozostaje ogrzewanie węglowe, które wymaga czasu i nakładu pracy a mnie z racji wykonywanego zawodu często nie ma w domu. W sklepie internetowym znalazłem pompę, powiedzmy na moją kieszeń

Czy taka pompa jest efektywna w zimowe dni?

jak już było powiedziane, wszystko zalezy od zimy, ale generalnie do temp -5 st. C powinna pracowac bez problemu. ewentualnie jesli nie masz alternatywnego źródła ciepła to załączy się grzałka elektryczna. ale jeśli często nie ma Cię w domu, to az tak dużo ta grzałka nie zużyje ;) poza tym - takie pompy ciepła to inteligentne bestie, wybierzesz odpowiedni tryb pracy i fajnie się dostosuje do Twojego trybu zycia :)
andy

Postprzez KonsultantViessmann » 2015-11-19, 09:31

andy napisał(a):
Adamkw napisał(a):Mam pytanie do osób korzystających z pompy ciepła. Czy powietrzna pompa ciepła sprawdzi się zimą? Jak to wygląda kosztowo? Mam dom o powierzchni 150m2, nowe okna, ocieplenie - styropian 10 cm. Niestety gazu w mojej okolicy nie ma i pozostaje ogrzewanie węglowe, które wymaga czasu i nakładu pracy a mnie z racji wykonywanego zawodu często nie ma w domu. W sklepie internetowym znalazłem pompę, powiedzmy na moją kieszeń

Czy taka pompa jest efektywna w zimowe dni?

jak już było powiedziane, wszystko zalezy od zimy, ale generalnie do temp -5 st. C powinna pracowac bez problemu. ewentualnie jesli nie masz alternatywnego źródła ciepła to załączy się grzałka elektryczna. ale jeśli często nie ma Cię w domu, to az tak dużo ta grzałka nie zużyje ;) poza tym - takie pompy ciepła to inteligentne bestie, wybierzesz odpowiedni tryb pracy i fajnie się dostosuje do Twojego trybu zycia :)

Witam,
Zgadzam się andy - to bardzo inteligentne urządzenia, które analizują, czy przy danej temperaturze przygotują ciepą wodę taniej niż np. kocioł gazowy. Jeżeli nie załącza się szczytowe źródło ciepła.

Co więcej - trzeba rozważyć również taką opcję, gdy pompa ciepła pracuje na powietrzu wewnętrznym, czyli pobiera energię z powietrza które znajduje się w pomieszczeniu - wtedy ta temperatura nie spadnie tam poniżej 0 stopni i pompa będzie pracowała cały rok efektywnie i wydajnie. Mało tego! Jeżeli zainstalujesz ją w piwnicy to ochłodzi i osuszy pomieszczenie - to dla przechowywania warzyw i owoców przez zimę jest bardzo korzystne!

Trzeba tylko dobrze wybrać producenta i urządzenie - żeby było właśnie inteligentne!
Zachęcam do zapoznania się z nowym urządzeniem - vitocal 060-a. Na wszelkie pytania chętnie odpowiem!
KonsultantViessmann

Postprzez ame » 2015-12-04, 18:52

panpot napisał(a):z ładniejszych pomp ciepła które widziałem - vikersonn bjorn

Obrazek

no i tak to powinno wyglądać. nie trzeba tego chować na siłe, bo spokojnie może stać w na codzień używanym pomieszczeniu
ame

Postprzez andy » 2015-12-16, 10:58

jak już idziemy w estetykę, to vitocal też jest bardzo ładny

Obrazek
andy

Postprzez KonsultantViessmann » 2016-02-01, 11:44

andy napisał(a):jak już idziemy w estetykę, to vitocal też jest bardzo ładny

Obrazek

Tak, tę pompę można ustawić tak jak na wizualizacji - nawet w kuchni, czy korytarzu, niekoniecznie w kotłowni.
Wracając do tematu wątku - takie urządzenia jak powietrzne pompy ciepła sprawdzają się w krajach skandynawskich. Według Fińskiego Stowarzyszenia Pomp Ciepła SULPU, w zeszłym roku sprzedano 60 tysięcy pomp ciepła. Pozytywnym zaskoczeniem był wzrost liczby właśnie pomp ciepła powietrze-woda, która niemalże uległa podwojeniu do 3 tysięcy. Pompy ciepła powietrze-woda są wykorzystywane głównie w przebudowie systemu i zastępują ogrzewanie olejowe lub elektryczne albo też współpracują wraz z nimi. Te ogromne wskaźniki wzrostu odzwierciedlają rozwój wydajności pomp, wysoką jakość dostawy systemów, jak również wzrost podaży.
Zachęcam do zapoznania się z ofertą powietrznych pomp ciepła firmy Viessmann
http://www.viessmann.pl/pl/budynki-mieszkalne/pompy-ciepla/pompy-ciepla-powietrzewoda/vitocal-300-a.html
KonsultantViessmann

Postprzez ame » 2016-02-03, 16:10

korytarz, przedpokój, ewentualnie garaż, chociaż szkoda miejsca, czy pomieszczenie gospodarcze, jeżeli takie mamy. pompa ciepła daje nam ten komfort, że na etapie projektowania możemy już zrezygnować z kotłowni, a to oznacza mniejszy koszt budowy domu
ame

Postprzez mazi88 » 2016-02-04, 13:52

Pompa ciepła pobiera ciepło z wnętrza ziemi. A ziemia wewnątrz nie zamarza tak jak na zewnątrz. Więc chyba zima jakoś nam nie przeszkadza. Ale nie jestem ekspertem i mogę się mylić.
mazi88

Postprzez KonsultantViessmann » 2016-02-05, 12:02

mazi88 napisał(a):Pompa ciepła pobiera ciepło z wnętrza ziemi. A ziemia wewnątrz nie zamarza tak jak na zewnątrz. Więc chyba zima jakoś nam nie przeszkadza. Ale nie jestem ekspertem i mogę się mylić.

Tak, ziemia jest stabilnym źródłem ciepła dla pompy ciepła, ale w wątku poruszany jest temat powietrznej pompy ciepła. Powietrzna pompa ciepła pobiera energię z powietrza, które w zimie jak wiadomo może mieć temperaturę poniżej zera stopni Celsjusza.
Dlatego prowadzimy rozważania na temat tego, czy w takich sytuacjach może ona pracować efektywnie i z zadowalającymi efektami.
KonsultantViessmann

Zobacz też to

Doradca Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pompa ciepła