Kolor dla chłopca

Re: Kolor dla chłopca

Postprzez reci » 2015-08-15, 19:55

Zgadzasz się bo sama jesteś pomarańcza? :D

Każdy z podstawowych kolorów ma swoją lżejszą wersję i nie tylko w pokoju dzieci, ale też we wszystkich pomieszczeniach polecałbym coś lekkiego, nie pełny kolor, zamiast niego wersja light wydaje mi się o wiele lepsza. :)
reci

Odp

Google - reklama

Postprzez domin01 » 2015-11-05, 14:30

Pokój mojego synka jest zielono-żółty. 3 ściany są koloru soczystej zieleni, natomiast czwarta ściana jest koloru żółtego, co ociepla pokój w istotny sposób. Do tego biało-niebieskie mebelki dodają swoistego charakteru pomieszczeniu. Mój synek był oczarowany swoim pokojem po remoncie.
domin01

Postprzez AndrzejGryfares » 2015-12-05, 20:18

niebieski, zielony to dwa kolory które są idealne dla chłopców
Wiara w swoje możliwości jest najważniejsza.
AndrzejGryfares

Postprzez EkspertDF » 2015-12-14, 12:11

Kolor wpływa na nastrój. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór kolorów aranżując wnętrze, szczególnie planując pokoik dla naszych pociech. U dziecka w pewnym okresie precyzują się po woli zainteresowania i pasje. Warto zwrócić na to uwagę i przygotować coś co sprawi mu wielką radość :) Np. plakaty, grafitti z ulubioną postacią czy np. ściany w ulubionym kolorze. Dzieci mają czasem swoje ulubione barwy i wzory. Podpytaj i zorientuj się co sprawi mu największą frajdę! Pytasz jakie kolory wybierać. Są dwa sposoby łączenia barw: 1. Kontrastowo: np. aksamitny burgund/muślinowy turkus, czerwień flamenco/lawendowy welwet. 2. Komplementarnie: np. satynowy wrzos/batystowy fiolet, karmelowy zamsz/ odwaga. Nie bój się łączyć barw, a wręcz przeciwnie – miksuj je do woli! Pamiętaj, że jasne kolory sprawdzą się idealnie przy małych, ciemnych pomieszczeniach, a ciemne i wyraziste przy większych, z lepszym dostępem do światła dziennego. Powodzenia!
EkspertDF

Postprzez PatrycjaK » 2015-12-18, 17:31

mnie sie podoba opis pokoju dodany przez ligas ;) też gdybym miała ch,lopczyka to tak wlasni bym pokoj urządzila ,ale niestety mam dwie córeczki ;P
PatrycjaK

Postprzez reci » 2015-12-23, 18:31

EkspertDF napisał(a):Kolor wpływa na nastrój. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór kolorów aranżując wnętrze, szczególnie planując pokoik dla naszych pociech. U dziecka w pewnym okresie precyzują się po woli zainteresowania i pasje. Warto zwrócić na to uwagę i przygotować coś co sprawi mu wielką radość :) Np. plakaty, grafitti z ulubioną postacią czy np. ściany w ulubionym kolorze. Dzieci mają czasem swoje ulubione barwy i wzory. Podpytaj i zorientuj się co sprawi mu największą frajdę! Pytasz jakie kolory wybierać. Są dwa sposoby łączenia barw: 1. Kontrastowo: np. aksamitny burgund/muślinowy turkus, czerwień flamenco/lawendowy welwet. 2. Komplementarnie: np. satynowy wrzos/batystowy fiolet, karmelowy zamsz/ odwaga. Nie bój się łączyć barw, a wręcz przeciwnie – miksuj je do woli! Pamiętaj, że jasne kolory sprawdzą się idealnie przy małych, ciemnych pomieszczeniach, a ciemne i wyraziste przy większych, z lepszym dostępem do światła dziennego. Powodzenia!

Zgadzam się, na stronie Śnieżki można sobie dobierać wg kontrastu czy harmonii. Wolę jednak spokojne barwy, takie, które niespecjalnie rzucają się w oczy. I mniejsze ryzyko z takimi, że się nie uda. Ostatnio modne szarości bardzo mi się podobają. :)
reci

Postprzez Alutka » 2016-01-12, 11:43

ja mam beż...ciepły, neutralny...i jestem zadowolona:)
Alutka

Postprzez konrad786 » 2016-01-13, 12:10

Nie wiem ile lat ma chłopiec, ale często podczas remontu zapominamy, że to ma być wymarzony pokój dziecka, a nie nasz. :) Myślę, że dobrze by było, gdybyś go zapytała jaki on chce kolor. Wiadomo, że jeśli wybierze czarny, to trzeba będzie wytłumaczyć, że będzie zbyt ciemno, ale jeśli sam wybierze np. niebieski będzie czuł się ważny i dumny, że go zapytałaś o zdanie. :)
konrad786

Postprzez anastazja » 2016-02-05, 15:29

Codzienne przebywanie w pomarańczowym pomieszczeniu bywa pobudzające, ale i.. drażniące.
Dlatego radzę tak jak inni, można wybrać jasny odcień zieleni czy niebieskiego,
ponieważ są to barwy uspokajające, a wiadomo jak dzieci i tak bez pobudzania potrafią broić i mieć ocean energii :D

Wbrew pozorom dobrym kolorem jest szarość, pokój poprzez dużą ilość zabawek i tak jest bardzo kolorowy.
anastazja

Postprzez anastazja » 2016-02-05, 15:35

Tutaj jest wiele fajnych informacji jak dane kolory na nas działają,
bardzo przydatne!

http://ewamebluje.pl/kolory-w-sypialni-na-ktory-sie-zdecydowac/
anastazja

Zobacz też to

Doradca Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pokój dziecięcy