Jaki kolor mebli do pokoju dziecka?

Re: Jaki kolor mebli do pokoju dziecka?

Postprzez budzyn » 2015-04-28, 08:46

Dobrym pomysłem są jasne, drewniane meble (np. sosnowe) i jasne ściany (biel, beż) plus kolorowe aplikacje na ścianach (namalowane, naklejone, fototapeta) i dodatki. Wtedy nie jest zbyt kolorowo i pstrokato a w razie gdy dziecko podrośnie i nie będzie już chciało dziecinnego pokoju wystarczy przemalować ściany.
budzyn
 
Posty: 37
Dołączył(a): 2015-04-27, 11:09

Re: Jaki kolor mebli do pokoju dziecka?

Postprzez JanO » 2015-09-28, 07:32

zależy czy to jest chłopczyk czy dziewczynka . Moje córki mają bladoróżowy kolor w pokoju . Teraz jak będzimy zmieniac to na jakąs l=delikatną miętę ;)
JanO
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2015-09-28, 07:09

Re: Jaki kolor mebli do pokoju dziecka?

Postprzez jankowsky » 2015-11-04, 15:55

Mnie bardzo podobają się białe. Szkoda, że moje dziecko jest juz nieco starsze, ale ta kołyska jest przecudna moim zdaniem - http://www.miniavanti.pl/4530-9611-thickbox/kolyska-luna-warszawa.jpg :)
jankowsky
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2014-10-12, 17:11

Re: Jaki kolor mebli do pokoju dziecka?

Postprzez Olga » 2015-11-05, 13:29

Ja mam białe meble i miętowe ściany. Dopiero gdy synek podrósł zobaczyłam wady tych kolorów ;) Po każdej zabawie muszę zmywać z mebli ślady kredek i jedzenia. Nie polecam... Niedługo zmieniam meble i myślę, że najlepszym rozwiązaniem będą meble sosnowe. Ściany przemaluję na błękitne.
Olga
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2015-11-05, 12:26
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaki kolor mebli do pokoju dziecka?

Postprzez Some » 2015-11-11, 22:40

To zależy, jak chcemy do tego podejść. Ciemne kolory mebli będą wydajniejsze, że tak to ujmę. Ciemne ciężej jest zabrudzić. Natomiast jasne są pozytywniejsze i kolorowe ładnie wyglądają. Przy ciemnych może okazać się, że są ponure i dziecko czuje się przytłoczone, smutne we własnym pokoju. Warto spojrzeć na ofertę na umeblujmieszkanie.pl
Some
 
Posty: 29
Dołączył(a): 2015-08-28, 16:38

Re: Jaki kolor mebli do pokoju dziecka?

Postprzez kleopatra » 2015-11-15, 13:23

teraz na topie są białe mebelki, ja takie sama zrobiłam, stare pomalowałam, efekt jak nowe i świeże. Ściany mam bordowe, kilka dodatków z avans.pl i pokój wygląda przepięknie! Oczywiście nie cały pokój mam bordowy a dwie ściany boczne ściane okienną i drzwiową mam białą.
kleopatra
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2015-06-22, 21:39

Re: Jaki kolor mebli do pokoju dziecka?

Postprzez kleopatra » 2015-11-15, 15:12

biały albo szary, prezentują się rewelacyjnie, można je ozdobić filcowymi miekkimi naklejkami. Ja kupowałam na avans.pl takie bo w sklepach raczej ciężko znaleźć.
kleopatra
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2015-06-22, 21:39

Re: Jaki kolor mebli do pokoju dziecka?

Postprzez Olga » 2015-11-27, 11:50

polecam białe z doświadczenia :)
Olga
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2015-11-05, 12:26
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaki kolor mebli do pokoju dziecka?

Postprzez anastazja » 2015-12-01, 13:52

Do dziecięcego pokoju nie dawałabym tapety, ponieważ jak w jakikolwiek sposób (a dzieciaki są zdolne) zniszczą tapetę,
to zawsze łatwiej odmalować całą ścianę, niż zdzierać i kłaść nową tapetę :)

Dodatkowo fajną opcją jest wykorzystanie farby tablicowej, czy to na ścianie, czy jakimś elemencie, czymkolwiek.

Kolory ścian? Neutralne, jasne, ponieważ mnogość zabawek i tak da dużo kolorów.
Odradzam ciemne meble, ponieważ od razu widać na nich kurz i niepotrzebnie przytłaczają pokój.
Jasnoniebieskie ściany, biało/niebieskie meble, dodać kilka fajnych ocieplających akcentów i pokój dziecka już jest gotowy :D

Zwróciłabym uwagę na oświetlenie, które niekoniecznie musi być bajkowe.
Najukochańsza postać z bajek często się zmienia,
za czym nie musi nadążać nasz portfel :)

Dlatego dobrym rozwiązaniem jest np. Lampka Numen:
http://www.meblonista.pl/pl/offer/oferta/lampy/lampy-stojace/lampa-numen.html
dzięki kilku kolorom możemy wybrać taką, która najbardziej spodoba się naszemu dziecku :)
anastazja
 
Posty: 42
Dołączył(a): 2013-10-17, 08:25

Re: Jaki kolor mebli do pokoju dziecka?

Postprzez truskawkoweciastko » 2015-12-18, 20:02

Hmm, czy tylko mnie podobają się żywsze kolory w dziecięcym pokoju? :)
Moja córka ma różowy pokój. I nie skreślałabym od razu tego koloru, bo różowy różowemu nierówny.
Dwie ściany są delikatnie różowe, jedna biała, jedna ostrzej różowa. Meble białe, łóżko na białej ramie.
Dodatki zielone.
Córka ma lat 7 i jak pierwszy raz weszła do pokoju była zachwycona!

Jeśli ciężko Ci dobrać kolory, wertuj katalogi i aranżacje.
Trzeba postawić na nowocześniejsze wnętrza, a nie zamykać się w ramach neutralności.
Avatar użytkownika
truskawkoweciastko
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2015-12-12, 14:33

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pokój dziecięcy



 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość