Jakie okna drewniane wybrać?

Jakie okna drewniane wybrać?

Postprzez Jurgen » 2014-01-29, 20:18

Jakie okna drewniane kupić? Czy ktoś montował w swoim domu takie okna?
Poradźcie jakiej firmy kupić żeby nie przepłacić ale i jakość okien żeby była dobra. Zależy mi także na tym, żeby okna nie przepuszczały ciepła - buduje dom energooszczędny.
Jurgen

Odp

Google - reklama

Re: Jakie okna drewniane wybrać?

Postprzez Styrodur » 2014-01-29, 20:45

Nie jestem zbyt wielkim ekspertem od okien, ale postanowiłem udzielić się w tym temacie, bo niedawno byłem świadkiem zakupu takich okien przez moich rodziców, więc co nie co udało mi się podsłuchać.
Z tego co zrozumiałem, okna drewniane mają swoje plusy i minusy. Minusy są takie, że w porównaniu do plastików ich żywotność jest podobno krótsza. Słyszałem też historie o kornikach, grzybach itp. Jeden gość opisywał, że od zewnątrz uszkodziła się warstwa wierzchnia, później padał na to deszcz i z czasem wiecie jak to drewno reaguje na promienie słoneczne i wilgoć.
Jednak faktem jest, że drewno jest znacznie mniej podatne na warunki atmosferyczne w przeciwieństwie do plasków. Czyli z tego by wynikało, że na dwoje babka wróżyła.
Widziałem jednak takie rozwiazania (moi rodzice kupowali okna z firmy Nieświec) i oni zrobili to tak, że zabezpieczyli okno od zewnątrz warstwą plastikową, albo aluminiową, jest po prostu dodatkowa warstwa i z zewnątrz okna wyglądają jak plastiki. nie wiem czy wszystkie firmy tak robią, ale sprzedawca, który nam to oferował, mówił, że głównie oni to zaczęli stosować. Tak to wygląda (zdjęcie ze strony nieswiec.pl) Obrazek
Gdyby ktoś chciał więcej informacji na temat tej firmy, albo tego typu okien to polecam i zapraszam do dyskusji.
Styrodur

Postprzez sylwia4012 » 2014-01-31, 01:56

jesli chodzi o drewniane okna wysoce energooszczędne to polecam www.dobreoknaszczecin.pl , zresztą wielu uzytkowników (nawet na forum) je chwali
sylwia4012

Postprzez Gezer » 2014-10-01, 13:49

U nas w domu są okna drewniane z profilami 68SOFT (standard). Doradzili nam takie w http://euro-windows.pl/ i wydaje mi się, że najlepiej się zdać na pomoc fachowców. Ja jestem zielony w tym temacie i nie potrafiłbym sam wybrać. Z tego co kiedyś patrzyłem to mają również w swojej ofercie okna energooszczędne Energeto.
Gezer

Postprzez wieor » 2015-07-30, 17:52

najlepsze okna to drewniane, polecam, mam takie od roku i rzeczywiscie w mieszkaniu jest inaczej, lepiej :) takie okna dostaniecie na stronach internetowych np. ciepleoknagrodzisk.pl
wieor

Postprzez czaroslaw33 » 2017-02-27, 19:05

Zajrzyj tutaj http://www.vidok.com/ mają wszystkie rodzaje okien od najlepszych producentów. Dodatkowo nam bardzo dobrze doradzili, ja nie żałuję wyboru.
czaroslaw33

Postprzez Aneta1980 » 2017-02-28, 09:03

Jak dla mnie okna to głównie PVC, drewno nie do końca. Osiągają takie same parametry, za niższe pieniądze. A co do kolorystyki to nie odbiegają od porządnie oklejonych PVC
Aneta1980

Postprzez reci » 2017-02-28, 20:18

Jeszcze trzeba je dobrze zamontować. W budżecie taka pozycja powinna od razu być brana pod uwagę. Więcej na stronie: http://dobrymontaz.com/
reci

Postprzez dkarbowski » 2017-04-23, 11:00

Wymieniałem u siebie w domu wszystkie okna i zapoznawałam się z ofertą wielu firm dostępnych na rynku. Najbardziej zależało mi na cenie jak najniższej, ale nie chciałem też kupować jakiegoś dziadostwa nieszczelnego. Ostatecznie postanowiłam skorzystać z oferty firmy http://www.oknostol.com.pl/. Cena za całość okazała się trochę niższa od pozostałych ofert, a rozwiązania techniczne praktycznie takie same. Okna jakościowo na wysokim poziomie. Najważniejsze dla mnie żeby montaż był zapewniony od producenta, a w tym przypadku tak było
dkarbowski

Postprzez reci » 2017-05-31, 19:47

To nieprawda, że okna z góry powinny być montowane przez osoby, które rekomenduje producent. Jeśli masz zaufanych fachowców to prędzej im powierzysz pracę niż nieznanym ludziom. Najważniejsze jest to w przypadku okien dachowych. Tutaj naprawdę potrzebny jest doświadczony fachowiec.
reci

Zobacz też to

Doradca Reklama

Następna strona

Powrót do Okna i drzwi