normy jakosci

normy jakosci

Postprzez derwiszbon » 2022-11-29, 12:32

Co teraz dzieje się z normami jakości kupowanego węgla? Kupiłem raz okazyjnie tonę i jest dramat, mam jeszcze końcówkę węgla z marketu z zeszłego roku i wszystko w porządku. Skąd taka rażąca różnica?
derwiszbon

Odp

Google - reklama

Re: normy jakosci

Postprzez olidejw » 2022-11-30, 12:23

No kiedyś takie były – normy – były co jakiś czas zawyżane aż doszliśmy do punktu że zostały odwieszone na kołek na 6 miesięcy, bo przyszła zima i węgla ni ma. Bo teraz ważne jest ciepło generowane z byle czego – złej jakości węgla który nie będzie miał lepszych parametrów bo jest z Indonezji. Już oczami wyobraźni widzę te statystyki umieralności – raki, zawały, miażdżyce i astmy. Sam nie należę do grupy co to kupują chłam za 2 kółka. Od lat spalam Sztygar Ultra i pozostałem wierny mimo, ze cena wysoka. Producent nadal przestrzega aktualnie zawieszonych norm jakości. Opał ma wysoka kalorykę, mało popiołu i siarki. Te dobre dane laboratoryjne widać na wyświetlaczu mojego kotła, w popielniku i w kominie. Fajny wykres, długo trzyma ciepło do 11H, niewiele popiołu a z komina prawie zero dymu. Warto stawiać na wysokiej jakości produkt, bo nasze zdrowie jest najważniejsze. :mrgreen:
olidejw

Zobacz też to

Doradca Reklama

Powrót do Ogrzewanie