Jakie ogrzewanie do domu jednorodzinnego

Re: Jakie ogrzewanie do domu jednorodzinnego

Postprzez Burt » 2019-02-24, 13:40

Jeśli chodzi o dostawce energii, to ja jestem zadowolony z Pulsar Energii jako dostawcy prądu i nawet nie zauważyłem aż tak wielkiej podwyżki cen.
Burt

Odp

Google - reklama

Postprzez Kuba1975Kuba » 2019-03-15, 10:48

Jeżeli ktoś z was jeszcze nie zdecydował się na montaż klimatyzacji to polecam firmę F.U.H. PUCH ze Zgierza. Firma oferuję swoje usługi w zakresie doborów, dostaw, projektu systemów klimatyzacji i kompleksowej realizacji na potrzeby budynków mieszkalnych, biurowych, sklepowych bądź użyteczności publicznej.
Kuba1975Kuba

Postprzez mazi88 » 2019-06-25, 15:44

stasiu60 napisał(a):My tez mamy piec gazowy i piec na eko groszek + kominek....Takie rozwiązanie w zeszłą zimę uratowało nam życie bo w nocy, w zimę -18 stopni padł prąd i automatycznie wyłączył się piec i siadło ogrzewanie. Nad ranem w domu było 12 stopni i gdyby nie kominek, w którym rozpaliliśmy szybko w domu była by lodówka a mamy małe dzieci. Jeżeli chodzi o piece to mamy taki - Fokus Agro Max-Eko z Czermina i Junkers -gazowy . kupiony na Allegro.

nie złe kombo masz jeśli chodzi o ogrzewanie. Nie warto było pójść w jedno rozwiązanie ale dobrze dobrane do kubatury domu i pójść w pompę albo w gaz ale dobrze dobrany??
mazi88

Postprzez Sarneckipiotr » 2019-07-31, 18:36

Jakiś czas temu budowałem dom dla syna i wybraliśmy wspólnie piec 5 klasy - czyli takie przyjazne dla środowiska. Taki kocioł zamówiliśmy z firmy TOMIKO z miejscowości Pyzdry w Wielkopolsce.
Sarneckipiotr

Postprzez erzecznikKT » 2019-08-28, 10:16

Moc urządzenia grzewczego należy przede wszystkim dopasować do zapotrzebowania budynku na energię. Im jest ono niższe, tym lepiej. Domy nieskoenergochłonne otrzymuje się głównie dzięki solidnej termoizolacji przegród zewnętrznych. Do takich zastosowań poleca się obecnie styropian grafitowy o parametrze lambda 0,031 W/mK. W ofercie Knauf Therm można teraz znaleźć pełny asortyment grafitowych płyt EPS, które znajdują zastosowanie we wszystkich częściach budynku.
erzecznikKT

Postprzez dancia82 » 2019-08-30, 14:45

My chcieliśmy już wybrać ogrzewanie ekologiczne, dlatego postawilismy na kocioł na pellet. Padło na Witkowskiego, mamy od nich kocioł z bardzo dobrym palnikiem obrotowym Kipi- Toret Pellet. Warto, solidny kocioł, nie wymabga takiej obsługi bo palnik sam się rozpala, wygasza, czyscie Polecam
dancia82

Postprzez RafalCichocki » 2019-09-06, 10:58

Witam,

Żaden kocioł na paliwo stałe nie jest przyjazny dla środowiska. Nawet podczas spalania pelletu, który niekiedy nazywany jest ekologicznym paliwem, wydzielają się do otoczenia trujące spaliny nieraz porównywalne do spalania konwencjonalnych paliw węglowych. Biomasa uznawana jest za ekologiczne paliwo, ponieważ przyjmuje się, że do jej wytworzenia wykorzystywana jest taka sama ilość dwutlenku węgla, jaka powstaje przy jej spalaniu. Z obecnie wykorzystywanych rozwiązań ogrzewania najbardziej ekologicznym oraz całkowicie bezobsługowym rozwiązaniem ogrzewania budynku są pompy ciepła, w których nie występuje zjawisko spalania oraz kotły na gaz ziemny lub LPG. Emisja spalin z gazu w porównaniu do paliw stałych zawiera znacznie mniej dwutlenku węgla oraz nie posiada pyłów i sadzy. Więcej informacji o wyżej wymienionych produktach można znaleźć na stronie internetowej: http://www.junkers.pl/produkty/. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod numerem infolinii: 801 900 810.
W razie pytań, pozostaję do dyspozycji

Pozdrawiam,

Postprzez Burt » 2019-09-09, 00:03

Wazne zeby miec dobrego dostawce energii i nie płacic za prad niewiadomo ile. U nas mamy prąd od Pulsar Energia i jestesmy bardzo zadowoleni
Burt

Postprzez erzecznikKT » 2019-10-15, 07:37

Zgadza się, najbardziej proekologicznym rozwiązaniem jest zupełne ograniczenie emisji, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii grzewczych, które działają w niskich temperaturach. Równocześnie należy ograniczyć samo zapotrzebowanie budynku na energię cieplną, co można uzyskać, stosując ciągłą warstwę termoizolacji budynku od fundamentu po dach, najlepiej z zastosowaniem płyt ze styropianu grafitowego o parametrze lambda 0,031 W/mK. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą materiałów ociepleniowych marki Knauf Therm na stronie styropianknauf.pl.
erzecznikKT

Postprzez makowskimaks » 2019-10-21, 09:39

A jaki macie piecyk gazowy w domu ? bo ja miałem nie lada problem z tym jaki piec gazowy wybrać. Postanowiłem nie gdybać tylko pojechałem do firmy zakladgazowy.pl w Oławie i tam mi wszystko wyjaśnili i doradzili jaki piec mam kupić do mojego domu, który ma dwa piętra.
makowskimaks

Zobacz też to

Doradca Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogrzewanie