jak usunąć dyletacje i zabezpieczyć beton przed solą

jak usunąć dyletacje i zabezpieczyć beton przed solą

Postprzez damian89 » 2014-07-01, 15:18

Witam, chciałbym zapytać czy macie jakiś sposób na usunięcie dyletacji gąbkowej z betonu ponieważ zimą wsiąka w nią woda i na skutek niskich temperatur woda zamarza i powstają uszkodzenia betonu, również chciałbym zapytać jak i jakimi środkami zabezpieczyć beton przed mrozem jak również przed solą drogową ponieważ beton znajduję się na parkingu gdzie zimą jest bardzo duże zasolenie. czekam na odpowiedz, z góry dziękuje i pozdrawiam Damian
damian89

Odp

Google - reklama

Re: jak usunąć dyletacje i zabezpieczyć beton przed solą

Postprzez anndark » 2014-12-17, 18:27

Witam, co prawda zimy jeszcze nie ma, ale może nadejść w każdej chwili, dlatego polecam Waszej uwade merytoryczny artykuł na ten temat na Blogu MG Projekt http://www.*.com.pl/blog/jak-zabezpieczyc-budowe-domu-przed-zima/#axzz3M68ZuLaN :)
anndark

Postprzez lmiko » 2015-01-05, 17:29

Zabezpieczyć beton przed solą i mrozem można za pomocą odpowiednich impregnatów. Wybór na rynku jest całkiem spory, można wybrać coś pasującego dokładnie do naszych potrzeb. A zabezpieczenie takie warto wykonać, bo inaczej beton szybko się zniszczy.
lmiko

Postprzez Burt » 2015-01-16, 14:45

Najlepiej jest zaimpregnować, ale trzeba zwrócić uwagę na to, żeby impregnat nie był na bazie silikonów. Najlepsze są takie, których głównym składnikiem są modyfikowane chemicznie związki krzemu takie jak silany. Wtedy cząsteczki będą wnikać w pory materiału i najlepiej zabepieczą go przed różnymi czynnikami atmosferycznymi. Silany są obecnie najnowocześniejszymi i jednocześnie najtrwalszymi substancjami stosowanymi w budownictwie do hydrofobizacji powierzchni. W ten sposób zabezpieczysz beton nie tylko przed wodą :) Z takich najbardziej sprawdzonych środków do impregnacji na bazie silanów mogę ci polecić Dynasil. Dużo czytałem na ten temat, przetestowałem go u siebie i faktycznie efekt jest dużo lepszy niż w przypadku tych środków na bazie silikonów :)
Burt

Postprzez Romaneczek » 2016-02-12, 09:16

Consil ma takie preparaty w swojej ofercie, ale to trzeba poczytać na stronie internetowej http://www.consil.com.pl/. Ja używałam środka do czyszczenia kamienia naturalnego kupionego w tej firmie i sprawdził się na medal.
Romaneczek

Zobacz też to

Doradca Reklama

Powrót do Ogrodzenie i bruk