Taras - zadaszony, czy nie?

Re: Taras - zadaszony, czy nie?

Postprzez Mareks84 » 2019-06-24, 07:49

A co sądzicie o ogrodach zimowych? Po kilku latach zdecydowaliśmy się na taki komfort i żałuję, że nie zrobiliśmy tego od razu przy budowie domu. Teraz możemy podziwiać naturę bez względu na to czy pada deszcz, wieje wiatr czy sypie śnieg. Plusem jest też to, że mam teraz gdzie schować rośliny przed mrozami. Fajnie, że udało nam się też dopasować wygląd ogrodu do aluminiowych okien, które zamawialiśmy w firmie R&M Alufasady.
Mareks84

Odp

Google - reklama

Postprzez antekbudowlaniec » 2019-07-29, 12:56

Pisałem wcześniej – jeżeli niezadaszony to musi być drewno bardzo dobrze zaimpregnowane i jeszcze dobrze by było, aby zastosować lakierowanie. Wtedy będzie po kłopocie. Na stronie Vidaron jest sporo porad jak konserwować drewno moim zdaniem warto zajrzeć
antekbudowlaniec

Postprzez kama28 » 2019-07-30, 14:37

U mnie miał być taras zadaszony, wyszło jednak, że zrobiliśmy z niego pokój zimowy. Trochę kosztów to poniosło, ale efekt jest super. Trzeba tylko dobrze odizolować od gruntu i przeciągnąć ogrzewanie. W ten sposób powiększyliśmy salon praktycznie o 60% bo mieliśmy naprawdę mało nań miejsca, a teraz tam gdzie była kanapa jest jadalnia, a wypoczynek pod dachem. Co do udogodnień to polecam rolety zamontować sobie od razu, mam od południa okna i nie da sie inaczej tam funkcjonować. Także warto kupić doniczki większe i zamontować na nich kółka aby było je łatwo przesuwać. Kupiłam z Podkarpackich Sadów jednego figowca i jest już naprawdę potężny i mam problem aby go przestawić. Czekam na drugiego bo ten zostanie wyprowadzony w inne miejsce.
kama28

Postprzez makowskimaks » 2019-12-31, 09:45

antekbudowlaniec napisał(a):Pisałem wcześniej – jeżeli niezadaszony to musi być drewno bardzo dobrze zaimpregnowane i jeszcze dobrze by było, aby zastosować lakierowanie. Wtedy będzie po kłopocie. Na stronie Vidaron jest sporo porad jak konserwować drewno moim zdaniem warto zajrzeć

Dokładnie. Ja bym dał dobrej jakości olej do tarasów, aby kompleksowo zadziałało. Z tego co wiem to Vidaron właśnie tu przoduje i nie ma z nim problemu. Drewno nawet po wielu latach wygląda bardzo fajnie
makowskimaks

Zobacz też to

Doradca Reklama

Poprzednia strona

Powrót do Ogród