Czym tanio ocieplić dom

Czym tanio ocieplić dom

Postprzez Wnetrzadomow » 2013-02-20, 19:47

Czym tanie można ocieplić dom?
Pewnie dużo z was odpisze, że styropianem ale czy to najtańsza opcja?
Wnetrzadomow

Odp

Google - reklama

Re: Czym tanio ocieplić dom

Postprzez poczatkujacy22 » 2013-02-26, 05:08

Najtańsza i nie wiem czy nie jedyna, przy budowie i remoncie domu nie patrz żeby koszta były najtańsze bo to się pózniej mści i za parę lat trzeba znowu remontować to samo i wychodzi podwójnie drogo... Lepiej się wstrzymać i zrobić raz a porządnie:)
poczatkujacy22

Postprzez mufasa » 2013-03-18, 10:53

dokładnie, lepiej zainwestować w sprawdzonego producenta raz a porządnie. i to prawda styropianem będzie najtaniej, ale niezależnie od tego czy wybierzesz styropian czy wełnę, to moja rada jest taka, tylko markowe to podstawa a po drugi z rekomendacjami jakościowymi ITB,poczytaj więcej na ten temat
mufasa

Postprzez Elvis » 2014-11-16, 19:55

Warto sprawdzić czy styropian lub wełna ma rekomendację Instytutu Techniki Budowlanej. I najlepiej żeby wszelkie materiały dodatkowe były od jednej firmy. Wtedy wszystko pasuje i jest do siebie dostosowane. Podobno jest na rynku kilka dobrych firm. Ja znam jedną termo organika.
Elvis

Postprzez Elvis » 2014-11-26, 11:11

Nie wiem czy warto aż tak kierować się tym , że materiał jest tani. Bo jak wiadomo wszystko, co tanie najlepsze nie jest. Ja osobiście wybrałem na ocieplenie domu, styropian od znanej marki termo organiki za rozsądną cenę. Mają rekomendację itb, wiele pozytywnych opinii i dobrej jakości cały system ociepleń, warto zapoznać się z ich ofertą.
Elvis

Postprzez edm » 2014-12-08, 14:08

Jeżeli pytasz o podstawowy parametr wyboru - styropian, czy wełna to oczywiście tańszym rozwiązaniem jest docieplenie styropianem. Cena jest tutaj głównym czynnikiem powodującym to, że zdecydowana większość ociepleń jest realizowana właśnie w oparciu o styropian.
Jednak pisząc o kosztu ocieplenia masz raczej na myśli całkowity koszt realizacji elewacji. W takim przypadku sam styropian może stanowić jedynie ~20% kosztu. Zdecydowanie warto przygotować się do realizacji tego etapu lepiej finansowo niż robić wszystko pod dyktando ceny. Każdy z elementów ocieplenia może mieć znaczący wpływ również na jego efektywność i estetykę, a tematów które powinieneś rozpatrzeć jest znacznie więcej.
Jeżeli wybierasz styropian to zwykły, czy grafitowy?
Czy zdecydujesz się na tynk akrylowy, silikonowy, czy jeszcze inny?
Jakie doświadczenie posiada Twoja ekipa i czy realizuje zgodnie ze sztuką budowlaną:
- obwodowe klejenie płyt,
- uzupełnienie szczelin i innych ubytków pianą tytan,
- odpowiednie klejenie płyt i siatki przy otworach okiennych itd.
edm

Postprzez mariczor » 2014-12-08, 16:14

Nie radzę wybierać najtańszego docieplenia, warto przed dociepleniem zasięgnąć opinii o wykonawcach i o materiale którym robią. Nie warto docieplać najtańszym materiałem gdyż po latach te kilka zaoszczędzonych złotych powoduje że trzeba robić od nowa remonty. Pozdrawiam
mariczor

Postprzez mazi88 » 2014-12-29, 16:06

zgadzam się z poprzednikami. tanio nie znaczy dobrze. Czasami lepiej wydać więcej i mieć pewność że będzie dłużej nam służyć
mazi88

Postprzez gregu » 2014-12-29, 22:17

Lepiej kalkulować ile można wycisnąć kasy z ocieplenia. Czyli jakie ocieplenie da najwyższe oszczędności. Równie dobrze można ocieplić w taki sposób, że wydane pieniądze na to najtańsze ocieplenie nigdy się nie zwrócą.
gregu

Postprzez Robbu » 2015-05-30, 15:58

Zgadzam się z EDM w pełni. Nie ma sensu wybierać najtańszych materiałów, bo prędzej czy później to się odbija czkawką. I jak to ktoś kiedyś powiedział tanie rozwiązania są dla bogatych, bo płacić trzeba kilka razy.

Wiec wybór materiały - styropian czy wełna to jedno. Poza tym trzeba zdecydować na co ten materiał mocować i na koniec jak całość wykończyć. Ja dwa lata temu ocieplałem dom rodziców. Postawiłem na styropian i klej oraz pianę do styropianu Tytan. Tynk też wybrałem tego producenta, z dwóch powodów - cenię sobie jakość znacznie bardziej niż najtańszą cenę, a poza tym dopisałem się do programu Mistrzowie Tytana i za zebrane punkty z opakowań zgarniam co jakiś czas nagrody. Ostatnio otrzymałem zestaw wierteł do betonu. Jeśli planujecie budowę domu, większy remont czy po prostu jak ja prowadzicie swoje firmy to naprawdę warto.
Robbu

Zobacz też to

Doradca Reklama

Następna strona

Powrót do Ocieplenie i elewacja