Łazienka dla niepełnosprawnych

Re: Łazienka dla niepełnosprawnych

Postprzez Luiza » 2013-09-27, 11:18

To jest cieżka sprawa, ale na miejscu kolegi bym wzięła takie zlecenie - zawsze to jakieś nowe doświadczenie a przepisów i wymogów odnośnie takich łazienek jest bardzo dużo. Przede wszystkim uchwyty, wedlug mnie prysznic bez brodzika, niska umywalka, przestrzeń
Luiza

Odp

Google - reklama

Postprzez tomala25 » 2013-12-17, 22:35

Dobry wieczór. Uważam, że teorie na ten temat jak wykonać łazienkę dla niepełnosprawnych nie mają większego sensu, bo każda niepełnosprawność chociaż taka sama, może okazać się inna, bo o ile ktoś jest np. na wózku i może wykonać jakąś czynność bez trudu, o tyle inna osoba będąca na wózku będzie potrzebować innego udogodnienia, bo jej niepełnosprawność trochę będzie się różniła od innej. Sam jestem niepełnosprawny, jednak nie na wózku, Pochodzę z woj. kujawsko-pomorskiego, a łazienkę dostosowywaliśmy wspólnie z projektantem ze sklepu
www.eralazienki.pl
gościu raz że wkłada w to dużo zaangażowania i serca, a po drugie orientuje się doskonale na rynku towarów i może pomóc wybrać coś dobrego, a przy tym co równie ważne obsługuje dofinansowania z pcpr mops czy pfron. Ja jestem w pełni zadowolony z ich usług, bo nie ma typowej teorii, że tyle a tyle, najważniejsze to by łazienka służyła nam niepełnosprawnym jak najlepiej, byśmy jak najwięcej mogli w niej zrobić sami.
tomala25

Postprzez Weszlak » 2014-03-24, 08:41

Poręcze, poręcze... Jest cała masa innych ważnych elementów, które trzeba brać pod uwagę (mówimy o niepełnosprawnych, którzy potrafią się samodzielnie poruszać):

1. Inna łazienka dla osoby na wózku, inna z kulami, inna z balkonikiem itp.
2. Zero progów. Bardzo ułatwi życie nawet prysznic bez brodzika tylko z odpływem liniowym (np. Kessel)
3. Płytka wanna - są specjalne wanny, płytsze niż standardowe z dodatkową powłoką antypoślizgową. (np. Nova Top) Uwierzcie, że standardowa wanna to mordęga. Nawet jeśli niepełnosprawność dotyczy niedowładu nogi - starszym osobo trudno podnieść chorą nogę tak wysoko, żeby wystawić ją za wannę, nie mogą też na niej stanąć, żeby wystawić drugą. Wanna - więzienie. Masakra jest jak niepełnosprawny potrzebuje, żeby ktoś go podniósł. Im mniej dźwigania, tym wygodniej dla opiekuna.
4. Poręcze - oczywiście.
5. Kilka gadżetów - np. uchwyt na kulę.
6. Krzesełko pod prysznicem.
7. Baterie elektroniczne.

Całość jest fajnie opisana na blogu Łazienki z Pomysłem.
Weszlak

Postprzez janbuk » 2014-08-13, 20:12

Zgadzam się, najlepiej, żeby skonsultować się z osobą, która będzie z tej łazienki korzystać, to ona będzie wiedzieć najlepiej jakie udogodnienia będą jej przydatne. Oczywiście na pewno trzeba wybrać kabinę prysznicową bez brodzika, a poręcze powinny być w kabinie, przy umywalce, wc. Ja polecam kabiny przystosowane dla osób niepełnosprawnych i starszych firmy Novellini
janbuk

Postprzez Awangarda2015 » 2015-11-20, 21:08

Obecnie można dostosować łazienkę dla potrzeb konkretnego problemu niepełnosprawności.
Mało kto wie, ale w manufakturze Luxum można zamówić na wymiar, wannę, umywalkę i brodzik.
Awangarda2015

Postprzez TERMOLight » 2015-12-13, 16:36

A po ci ci taka łazienka dla niepełnosprawnych? Na jakąś imprezę czy dla kogo? Miałem kiedyś kontakt z firmą Alfa Partner z Warszawy i wiem że oni wynajmują takie toalety. Co do wyposażenie to dokładnie nie wiem i chyba w tej sprawie musisz dowiedzieć się bezpośrednio u nich.
Kontakt do nich znajdziesz na stronie www.alfapartner.pl
TERMOLight

Postprzez wiktorias » 2015-12-14, 17:17

Ważne jest odpowiedni dobór materiałów także. Myślę, że w tym artykule jest fajnie opisane na co zwracać uwagę podczas rozmowy ze sprzedawcą żeby nie kupić za dużo: http://www.elblag.wortale.net/229-Projektujesz-lazienke-Uwazaj-na-8222praktyczne8221-porady-sprzedawcow.html :)
wiktorias

Zobacz też to

Doradca Reklama

Poprzednia strona

Powrót do Krok po kroku