w podwyżki instalacją pv?

w podwyżki instalacją pv?

Postprzez derwiszbon » 2022-07-28, 16:57

Obiło mi się o uszy, ze energetyka już sztukuje podwyżki cen prądu, maja wnioskować o zawrotny poziomy – 150%. URE na pewno na to nie pozwoli ale podwyżka na pewno będzie w okolicach 30% a biorąc pod uwagę że już dzisiaj płacę ponad 400 zł to warto chyba zainteresować się tematem. Na co zwrócić uwagę przy wyborze instalacji i o co pytać handlowców by nie wpaść w kłopoty? :)
derwiszbon

Odp

Google - reklama

Re: w podwyżki instalacją pv?

Postprzez mkwiatowski504 » 2022-07-29, 11:15

To dobra inwestycja szczególnie na te trudne czasy. Uważam, że o taniej energii i cieple musimy zapomnieć, bo jak pokazuje rzeczywistość były one naznaczone krwią niewinnych – trochę górnolotnie to brzmi jednak wszyscy obserwujemy co się teraz dzieje w Ukrainie. Ze swoje doświadczenie wiem, że taka instalacja ma sens. Zapałałem się jeszcze na system upustów, jednak te nowe rozwiania też nie są złe szczególnie że niedługo sam będziesz mógł sprzedawać swoja energię komu zechcesz, rodzinie, sąsiadowi. Mam instancję pv 8 kwp z modułami monokrystalicznymi i bardzo sobie chwalę, od 1,5 roku żadnych rachunków – a podgrzewam też wodę. Wcześniej płaciłem około 300, 350 zł miesięcznie. Cała robotę z projektem i instalacja wykonała u mnie firma Synergio – maja oddziały w każdym województwie. Nie było problemów z realizacją i żadnych poprawek. Warto porozmawiać z nimi. Warto zapytać o podzespoły ich moc i żywotność. Na pewno postaw na monokrystaliczne moduły bo one produkują prąd nawet jak jest pochmurno. Nie warto też oszczędzać na falowniku, który jest sercem instalacji, od niego wszystko zależy. :D
mkwiatowski504

Zobacz też to

Doradca Reklama

Powrót do Kolektory słoneczne