koszty modułów?

koszty modułów?

Postprzez mariopolus » 2022-02-22, 11:11

Jak teraz kiedy popularność fotowoltaiki trochę spadła kształtują się koszt 1KW?
Mam wrażenie, ze teraz żeby się czegoś dowiedzieć w firmach to trzeba spędzić kilka dni na prowadzeniu rozmów i poczekać na ofertę u każdej też po sporo. Tak na szybko jak wahaja się ceny, od do? Interesuje mnie maxymalna instalacja mikro. :D
mariopolus

Odp

Google - reklama

Re: koszty modułów?

Postprzez derwiszbon » 2022-02-23, 13:28

Aktualnie ceny się raczej utrzymują, ważne nie rosną ale inflacja i tak robi swoje. :twisted: Na pewno na przestrzeni dekady potaniała i to o jakaś połowę. Też na swoją nie wydałem kroci, ale poświeciłem sporo czasu by wyłonić firmę, która mi ją zaprojektuje i zamontuje. Moja firma akurat pokazuje wszystkim ceny na starcie – na stronie internetowej – taj jak mówisz nikt tego nie pokazuje, tylko rozmowy, pisanie ofert – czyli marnowanie czasu. W Synergio – bo tam kupowałem swoją instalację masz napisane ile wynosi koszt 1 Kw w opcjonalnych wielkościach mikroinstalacji. Jeśli chcesz maksymalną to szykuj jakaś trójkę. Zobacz na stronie, zadzwoń. Pogadaj. Firma gładko przeprowadziła mnie przez gąszcz podzespołów, bo cena tak naprawdę zależy od poszczególnych urządzeń – panele – poli, falownik, rodzaj dachu i jego pokrycie itp. Wejdź na ich stronę i tam mają pakiety z określonymi urządzeniami różnych marek. Ja nie zapłaciłem więcej niż 2800 zł za 1 wkp, także uważam że spoko. Instalacja sprawuje się dobrze już od 1,5 roku żadnych problemów, a na montaż mam 5 lat gwarancji i 25 na żywotność. Take całkiem spoko.
derwiszbon

Re: koszty modułów?

Postprzez k4sia » 2022-09-13, 18:21

Ale co, samemu kupować moduły i robić instalacje? moim zdaniem to za duże ryzyko. lepiej wszystko powierzyć jednej firmie i mieć spokój. Duża firma załatwi i projekt i wykonanie i da dużo lepsze warunki. Wystarczy zobaczyć co np. oferuje Hymon. jedna z większych firm na rynku. I dłuższe gwarancje i fajne moduły i nie tylko.
k4sia

Zobacz też to

Doradca Reklama

Powrót do Kolektory słoneczne