fotowoltaika znowu opłacalna?

fotowoltaika znowu opłacalna?

Postprzez derwiszbon » 2022-10-26, 11:52

Po zmianie przepisów na mniej korzystne, inflacji i zapowiadanym podwyżkom cen prądu odnoszę wrażenie, że akcje fotowoltaiki mimo wszystko zwyżkują? Mam rację? Macie jeszcze jakieś argumenty „za” bo właśnie myślę zakupie takiej. Pomóżcie w wyborze modelu paneli i podzespołów.
derwiszbon

Re: fotowoltaika znowu opłacalna?

Postprzez mariopolus » 2022-10-28, 09:17

Po gigantycznych podwyżkach cen prądu, które nas czekają po przekroczeniu limitu od nowego roku – od 40% do 60% w zależności od tego jak daleko rachunki znajdą się poza limitem to zdecydowanie fotowoltaika wraca do łask. Sam mam ją od 1,5 roku i powiem że warto, moduły Jimko monokrystaliczne bardziej sprawne i produkują więcej prądu bo potrzebują światła a nie Słońca. Takie urządzenie daje komfort psychiczny i bezpieczeństwo. Wiem też że trzeba inwestować w energie odnawialną – obserwuje rynek surowców a tam zupełny krach- dlatego planuję montaż pompy ciepła. Wracam z tym tematem do firmy która wykonała mi instalację to Synergio. Polecam szczególnie, ze właśnie uruchomili kalkulator ciepła i tam możesz policzyć ile zapłacisz za ogrzewanie samą pompą ciepła lub pompą podpiętą do fotowoltaiki – tutaj ten kalkulator www.synergio.pl. Dla mnie przejścia z węgla na oze będzie ogromna zmianą. Mam nadzieję, ze pod koniec listopada będzie już działać :mrgreen:
mariopolus

Postprzez Spinka » 2022-12-27, 19:39

Fotowoltaika to inwestycja na czasie, która pozwoli na oszczędności w domowym budżecie. Szukając jej wykonawcy zwracajmy uwagę na doświadczenie firm potwierdzone latami działalności na rynku wówczas mamy pewność znajomości tematu. Jedną z takich firm jest Hymon. Działa ona na terenie całej Polski i zajmuje się zarówno audytem aby określić zapotrzebowanie na energię jak i serwisowaniem instalacji którą zamontują by wytwarzała energię w sposób optymalny.
Spinka

Postprzez mulkon » 2023-06-29, 09:21

Nie ma wątpliwości, że fotowoltaika jest niezwykle opłacalnym rozwiązaniem. Dzięki wykorzystaniu energii słonecznej do produkcji własnej energii elektrycznej, możesz znacząco obniżyć swoje rachunki za prąd.[url=https://sunking.pl/krakow/]Instalacje fotowoltaiczne Kraków[/url] to inwestycja, która zwraca się w krótkim czasie, a potem pozwala cieszyć się oszczędnościami przez wiele lat. Nie tylko zyskujesz finansowo, ale również przyczyniasz się do ochrony środowiska, wykorzystując odnawialne źródło energii.
mulkon

Powrót do Kolektory słoneczne