Wysokie koszty robót wykończeniowych

Wysokie koszty robót wykończeniowych

Postprzez bukaj » 2017-12-27, 10:17

Cześć,
Z tej strony początkujący członek :shock: budujących dom. Mam na oku dwa projekty:
1. Dom w Zefirantach 2 (https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-zefirantach-2-mb5a2246ffe8aa)
2. Dom Gloria (https://www.archeton.pl/projekt-domu-gloria_1351_opisogolny)

Pytanie o koszty: w kosztorysach zamieszczonych na stronach - ceny stanu surowego zamkniętego są zbliżone, natomiast cena robót wykończeniowych w Glorii jest prawie 100k większa niż w Zefirantach. Ktoś może spodziewa się, dlaczego? Wydawałoby się, że ogólny wygląd, jak i np. kształt dachu w Zefirantach będzie trudniejszy w budowie, a co za tym idzie droższy (tak, dach nie wlicza się do robót wykończeniowych, chciałem tylko pokazać, że Zefirant wydaje mi się droższy, a mimo to końcowa cena systemem gospodarczym jest niższa od Glorii o ponad 110k).

Nie chcę wydawać ponad 200 zł na kosztorysy szczegółowe, aby móc dokładnie porównać wszystkie koszty, bo może akurat ktoś domyśla się, dlaczego roboty wykończeniowe mogą być aż tak różne. Dzięki!
bukaj

Odp

Google - reklama

Re: Wysokie koszty robót wykończeniowych

Postprzez PrzeprowadzkiPolska » 2018-01-10, 10:28

Myślę, że w tym przypadku warto wydać te 200zł i poznać szczegółowe koszty w których będziesz miał opisane z czego wynikają te różnice, bo przyznam że cenowo faktyczne prezentuje się to dosyć drogo. Może to kwestia samych materiałów lub wybór wykonawcy?
PrzeprowadzkiPolska

Zobacz też to

Doradca Reklama

Powrót do Jaki projekt domu - Opinie