Jaki projekt wybrac domu taniego w budowie

Jaki projekt wybrac domu taniego w budowie

Postprzez kingabar » 2014-11-15, 20:27

Witajcie!
Jestem tu nowa dlatego prosze o wyrozumialosc.
Chcialabym sie poradzic Was w kwestii wyboru projektu domu.
Szukam domu niewielkiego (do 110m2) taniego w budowie z poddaszem uzytkowym na ktorym beda 3 sypialnie oraz łazienka.
Moze byc z garazem choc niekoniecznie poniewaz to oczywiscie podnosi koszty. Działka jest duza wiec powierzchnia zabudowy nieistotna.
Na dole koniecznie musi byc kominek.

Ogladalam kilkanascie projektow ale nie wiem czy mozna sugerowac sie cena podawana na stronach.
Bardzo podoba mi sie dom-w-rododendronach 2 archonu
Czy myslicie ze istnieje prawdopodobienstwo, aby wybudowac dom w stanie surowym otwartym w granicach 80tys?
kingabar

Odp

Google - reklama

Re: Jaki projekt wybrac domu taniego w budowie

Postprzez inkom » 2014-11-27, 08:49

Ilość projektów na stronach z projektami, w katalogach jest bardzo duża. Często możemy mieć duży problem z wyborem odpowiedniego projektu, ponieważ istnieje wiele projektów ze zbędnymi elementami np. zbyt duża ilość wykuszy, za duże projekty pomieszczeń itp. Przed wyborem musimy się zastanowić czy zależy nam bardzo na ładnej estetyce budynku czy chcemy mieć funkcjonalny dom. Dużo zależy od materiałów budowlanych. Dom pozbawiony wszystkich zbędnych ,,dodatków'' będzie wersją znacznie tańszą.
https://odzywkinamaseranking.pl/odzywki-na-mase/
inkom

Postprzez Albarella » 2014-12-12, 17:27

Myślę, że taki dom, o jakim napisałaś to jest domek, w którym będzie się bardzo wygodnie mieszkało, szczególnie, że piszesz o sporym terenie wokół.

Najlepiej jest wybrać konkretny projekt na, a następnie poprosić o wycenę i kosztorys takiej budowy. Będziesz miała odpowiedź na wszystkie pytania i zawsze możesz rozmawiać o szczegółach.
Albarella

Postprzez am865 » 2014-12-13, 15:51

Zakup nieruchomości, nie zależnie czy jest to mała kawalerka, dom czy działka na wsi to jedna z najważniejszych decyzji w życiu człowieka. Zazwyczaj miesiącami przeglądamy oferty i szukamy nieruchomości, która najbardziej będzie nam odpowiadała. Patrzymy na lokalizację, cenę i powierzchnię. Oglądamy standard wykończenia, podłogi i kuchnię. Bardzo często podejmujemy decyzję na podstawie informacji dostarczonych przez właściciela mieszkania.
Miałem tak samo. Przez wiele miesięcy szukaliśmy z żoną najlepszej oferty. Mieszkanie miało mieć minimum 50 metrów i być blisko centrum. Przejrzeliśmy setki a może nawet tysiące ofert mieszkań. W końcu znaleźliśmy wymarzone mieszkanie w Piekarach Śląskich. Dowiedz się kto jest właścicielem, jaka jest powierzchnia mieszkania jaka jest wycena i czy nie ma żadnych zagrożeń prawnych. Lekceważenie zapisów w księdze wieczystej to największy błąd jaki popełniają osoby kupujące mieszkania. Często jest tak że jesteśmy tak pochłonięci negocjacjami, że niesprawdzamy najważniejszego - czyli stanu prawnego nieruchomości. . Super! Nawet nie wyobrażacie sobie jak bardzo się cieszyliśmy. W końcu! Znaleźliśmy to czego tak długo szukaliśmy. Prawie straciłem robotę przez te wyjścia w trakcie pracy w celu obejrzenia kolejnych nieruchomości. To strasznie żmudny proces te szukanie mieszkania.
Ale jest! W końcu pojawiła się oferta mieszkania na które czekaliśmy. Na osiedlu, na którym zawsze chcieliśmy mieszkać. Właściciel był mniej więcej przed trzydziestą. Pięknie opowiadał nam o nieruchomości. Długo mówił o nowej kuchni i dębowych podłogach. Chwalił się łazienką i płytkami. Mieszkanie nas zachwyciło. Było tym czego szukaliśmy.
Po szczegółowym zbadaniu każdego pokoju przeszliśmy do negocjacji. Negocjacje trwały długo. Właściciel z początku niechętny w końcu przystał na naszą propozycję ceny. Żona była przeszczęśliwa. Po negocjacji poprosiłem właściciela o księgę wieczystą. I tu się zaczęły schody... Według właściciela nieruchomości ta nie miała założonej księgi wieczystej. Właściciel zaczął bagatelizować znaczenie księgi wieczystej mówiąc ze to dokument, który nic nie wnosi. Zaniepokoiło mnie to. Po powrocie do domu zacząłem szukać informacji w internecie. Znalazłem stronę http://przyjaznenieruchomosci.pl na której po wpisaniu adresu ustaliłem numer księgi wieczystej. Okazało się ze księga jednak jest! Mając numer księgi wieczystej sprawdziłem jej zapisy na stronie ministerstwa (bez numeru księgi wieczystej tego nie można zrobić). W księdze w dziale II okazało się okazało się ze właścicieli mieszkania jest trzech. Oczywiście podczas wizytacji nie było o tym mowy. Nieruchomość wcale nie ma 59 metrów jak to oświadczył właściciel a niespełna 52 m2. Na mieszkanie się nie zdecydowaliśmy. Właściciel tak naprawdę nie mógł samodzielnie sprzedać tego mieszkania. Pamiętajcie, że zanim podejmiecie decyzję o zakupie nieruchomości - sprawdźcie księgę wieczystą.
am865

Postprzez Hawana » 2014-12-15, 17:33

Na stronie biura MG Projekt http://www.*.com.pl/ znajdziesz wiele ciekawych projektów dużych i małych domów, w praktycznie każdym stylu, od razu cena projektu jest widoczna. generalnie im mniejszy tym tańszy :)
Hawana

Postprzez pimpek » 2014-12-18, 21:45

IMHO tani w budowie projekt domu ma:
a) zwartą bryłę
b) prosty, dwuspadowy dach
c) popularną technologię budowy (robocizna przy np. Porothermie zawsze będzie niższa niż przy konstrukcjach szkieletowych)
d) przyzwoite, ale nie kosmicznie niskie parametry izolacyjności termicznej :)

No cóż, szukajcie a znajdziecie!
pimpek

Postprzez frejtan » 2014-12-19, 09:27

obecnie wydaje mi się że jeżeli chodzi o taki metraż to najlepsze są domki parterowe z niewielkim strychem
frejtan

Postprzez piotrzgz » 2015-02-08, 21:30

a wiecie może jaki program zaawansowany do tworzenia projektu mieszkań możecie polecić ?
piotrzgz

Postprzez itex94 » 2015-09-16, 13:19

Bardzo długo szukałam projektu odpowiedniego dla siebie oczywiście chciałam przy tym zaoszczędzić tyle ile jest to w granicach rozsądku. Zdecydowałam się na projekt domu ze strony -, duży wybór, różne style, a wszystko ładne, funkcjonalne i przede wszystkim niedrogie.
itex94

Postprzez konrad786 » 2015-09-21, 12:35

my kupiliśmy projekt na stornie i jesteśmy zadowoleni :)
http://www.kaszuby-domek.pl/rooms/domek-nad-jeziorem/
konrad786

Zobacz też to

Doradca Reklama

Następna strona

Powrót do Jaki projekt domu - Opinie