czyste spalanie/instalacja

czyste spalanie/instalacja

Postprzez derwiszbon » 2017-04-26, 12:50

Jak ogrzeac dom żeby było w miare tanio i bez duszącego dymu. Mam sporo czasu – cale lato na wprowadzenie jakiś zmian nie mozno kosztownych. Jestem skazany jak wieksozsc rodakow na wegiel ale chyba da się czysto spalac bez dymu i podtruwania?
derwiszbon

Odp

Google - reklama

Re: czyste spalanie/instalacja

Postprzez mazi88 » 2017-04-28, 18:59

możesz ogrzewać gazem lub przejść na pompy ciepła.
mazi88

Postprzez mariopolus » 2017-05-08, 12:09

Pewnie ze się da. Podstawa to kociol wysokiej klasy i bardzo dobrej jakości ekogroszek np. sztygar bez kamini i z energia. Parametry trzeba dobrze ustawić i raz w tygodniu zasyp i wyciąganie popiołu. Spokoj i cieplo. :D
mariopolus

Postprzez mkwiatowski504 » 2017-05-09, 12:30

mariopolus napisał(a):Pewnie ze się da. Podstawa to kociol wysokiej klasy i bardzo dobrej jakości ekogroszek np. sztygar bez kamini i z energia. Parametry trzeba dobrze ustawić i raz w tygodniu zasyp i wyciąganie popiołu. Spokoj i cieplo. :D

Ja tez po kilku innych testach wybrałem sztygara :D . rozsadna cena i najlepszy. Z tym niepodtruwaniem poszedłem nawet dalej mam kamerke na kominie i obserwuje. Prexroczysty dym stale swiadczacy o czystymspalaniu a i ważne pale od góry rto zdecydowanie najlepsze sposób/zrolapalnie jest trochę zachodu ale warto. :P
mkwiatowski504

Postprzez RafalCichocki » 2017-05-18, 09:19

Witam,

Jeżeli jest pan zainteresowany w pełni ekologicznym, a jednocześnie nowoczesnym rozwiązaniem ogrzewania budynku, zachęcam do zapoznania się z tematem zastosowania pompy ciepła (powietrznej lub gruntowej). Pompa ciepła jest obecnie najbardziej opłacalnym rozwiązaniem pod kątem rocznych kosztów ogrzewania. Jest to rozwiązanie całkowicie bezobsługowe oraz ekologiczne, ponieważ w jej pracy nie występuje zjawisko spalania.
Przy okazji proponuję zapoznać się z produktami marki Buderus, która posiada szeroki wybór pomp ciepła z rodziny Logatherm. Bardziej szczegółowe informacje o produktach dostępne są na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/pompy-ciepla/.
Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod numerem infolinii: 801 777 801.
Pozdrawiam,

Postprzez Hallada » 2017-05-18, 09:34

Ja polecam wybranie nowoczesnego i automatycznego kotła na ekogroszek. Nie trzeba przy tym dużo robić. Dobre ustawienie sterownika i odwiedzamy piec raz w tygodniu żeby dosypać materiału. Poza tym trzeba tylko regularnie wyciągać popiół. Mało roboty, a ciepło jest 24/7
http://silver-service.pl/
Hallada

Postprzez mazi88 » 2017-05-19, 12:28

ekogroszek dymi więc nie spełnia jednego z wymagań autorki tego posta. Lepiej pomyśleć jednak o pompie ciepła.
mazi88

Postprzez czaroslaw33 » 2017-06-01, 13:21

NO to tak na prawde czystego spalania nie da sie zapewnić chyba ze zamist tego wybierz odnawialne źródła energii jak pompa ciepła.
czaroslaw33

Postprzez RafalCichocki » 2017-06-06, 12:50

Hallada napisał(a):Ja polecam wybranie nowoczesnego i automatycznego kotła na ekogroszek. Nie trzeba przy tym dużo robić. Dobre ustawienie sterownika i odwiedzamy piec raz w tygodniu żeby dosypać materiału. Poza tym trzeba tylko regularnie wyciągać popiół. Mało roboty, a ciepło jest 24/7

Witam,

Podczas spalania każdego rodzaju paliw stałych wydzielają się do otoczenia trujące spaliny, dwutlenek węgla oraz pyły. Jeżeli chcemy oddychać świeżym powietrzem, powinniśmy sami dbać o środowisko. Jedną z metod jest zastosowanie ekologicznych źródeł ciepła. Rozwiązaniem sprzyjającym ograniczenie smogu są pompy ciepła, w których nie występuje zjawisko spalania oraz kotły na gaz ziemny lub LPG. Emisja spalin z gazu w porównaniu do paliw stałych zawiera znacznie mniej dwutlenku węgla oraz nie posiada pyłów i sadzy.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,

Postprzez EkspertGASPOL » 2017-08-25, 11:20

Dzień dobry,

Źródłem czystej energii, które w procesie spalania emituje do atmosfery zdecydowanie mniej zanieczyszczeń w porównaniu do spalania paliw stałych (takich jak węgiel) jest gaz płynny. Jest to korzystna alternatywa dla tradycyjnych kotłów na paliwa stałe ze względu na wysoką efektywność, czystość oraz bezobsługowość pracy, jak i dla drogich w montażu pomp ciepła. Jeżeli budynek znajduje się poza dostępem do sieci gazu ziemnego, a zastosowanie gruntowej pompy ciepła wymaga zbyt wysokich nakładów finansowych, zachęcam do wyboru ogrzewania na gaz płynny.
Firma GASPOL oferuje dostawy gazu płynnego wysokiej jakości wraz z możliwością dzierżawy zbiornika na gaz oraz kompleksowym wykonaniem całej instalacji. W celu uzyskania szczegółowych informacji o naszej ofercie zachęcam do odwiedzenia strony https://www.gaspol.pl/dla-domu/instalacja-zbiornikowa-lpg lub do kontaktu z Działem Obsługi Klienta pod numerem telefonu 606 800 400.
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.

Pozdrawiam,
Ekspert marki GASPOL SA
EkspertGASPOL

Zobacz też to

Doradca Reklama

Następna strona

Powrót do Instalacje