Czy zbroić fundamenty?

Re: Czy zbroić fundamenty?

Postprzez pomocyyy » 2013-01-16, 11:34

a mógłby mi ktoś podpowiedzieć w którym miejscu te zbrojenia przebiegają najczęściej przy oknie? bo usiłuje powiesić karnisz i co chwile trafiam tak że 2 cm wchodzi wiertło i dalej nie... w którym miejscu to wiercić?
pomocyyy
 

Re: Czy zbroić fundamenty?

Postprzez budowlany » 2013-01-16, 22:59

Nie da się odpowiedzieć na Twoje pytanie. Pewnie nawet wykonawca Ci na nie nie odpowie. Musisz tak trafić że nie będzie zbrojenia. Nie ma tutaj innej rady. ALe jak wiercisz i trafisz na zbrojenie to dwa centymetry w bok/górę i nie powinno już nic przeszkadzać
budowlany
 
Posty: 100
Dołączył(a): 2013-01-09, 17:22

Re: Czy zbroić fundamenty?

Postprzez maciek2 » 2014-06-29, 23:45

Według mnie to jedna z fundamentalnych rzeczy przy budowie domu. Nie wolno zbroić byle czym, a wykonawca z pewnością coś Ci doradzi.
maciek2
 
Posty: 30
Dołączył(a): 2014-06-29, 23:24

Re: Czy zbroić fundamenty?

Postprzez majster15 » 2016-01-27, 11:15

A takie dwuteowniki nadają się do zbrojenia http://www.euromixstal.pl/stal-czarna/dwuteowniki/inp? Bo chciałbym to zrobić tańszym kosztem, ale nie wiem czy to się nadaje
majster15
 
Posty: 39
Dołączył(a): 2015-04-22, 13:32

Re: Czy zbroić fundamenty?

Postprzez olaa » 2016-02-25, 14:04

Zależnie od tego jaki ciężar własny będzie miał budynek dobiera się klasę stali, poza tym należy dobrać ilość prętów podłużnych, jak i rozstaw strzemion. Zależnie od klasy stali, pręty mogą być gładkie lub żebrowane. Ja zawsze do wykonywania zbrojenia polecam pręty żebrowane.

Padła także sugestia, żeby nie zbroić, trochę nie trafiony pomysł. zadaniem zbrojenia jest wzmocnienie betonu, dzięki czemu ma on o wiele większa wytrzymałość, i mniejsze ryzyko powstawania zarysowań jak i pęknięć.
olaa
 
Posty: 25
Dołączył(a): 2016-02-24, 09:27

Re: Czy zbroić fundamenty?

Postprzez MiroslawKruczynski » 2016-04-01, 07:16

Witam. Chciałbym zainteresować Państwa moją ofertą na pełnienie funkcji Kierownika Budowy, Inspektora Nadzoru, Odbiorów, Nadzorów. Koszty uzależnione są od rodzaju usługi oraz wielkości inwestycji. Jestem na głównych etapach budowy: m.in. fundamenty, konstrukcja stropu, konstrukcja wieńca, konstrukcja dachu. Podczas wizyt kontroluje prowadzone prace i wypełniam dziennik budowy. Ilość wizyt do ustalenia, istnieje możliwość większej ilości wizyt dodatkowych na Państwa życzenie. Doradztwo techniczne w cenie nadzoru. Wykonuję również świadectwa energetyczne konieczne do odbioru budynku w cenie 200zł. Posiadam również do polecenia geodetę, elektryka z uprawnieniami a także dobre jakościowo firmy budowlane. W przypadku zainteresowania proszę o kontakt: mgr inż. Mirosław Kruczyński 505-950-412. http://www.mirbud-nadzory.pl
MiroslawKruczynski
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2016-04-01, 06:44

Poprzednia strona

Powrót do Fundamenty i piwnice



 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości