Ława fundamentowa - czy i jak ją naprawiać

Ława fundamentowa - czy i jak ją naprawiać

Postprzez DanielAniel » 2017-04-30, 19:23

Witam serdecznie,

Remontuję dom z lat 70-tych. Proszę o poradę odnośnie piwnic. Kilka słów o domu. Jest położony na wzniesieniu, na skale lessowej. Fundamenty są zrobione z piaskowca (smerdyna). W piwnicach planuję zrobić ogrzewane pomieszczenia całoroczne. Po odkopaniu ław mam wysokość 2,7 m. Poniżej ławy kopać raczej nie chcę.

1. Na załączonych zdjęciach widać odkopane i oczyszczone druciakami ławy. Powierzchnia ławy nie jest regularna. Czy powinienem ją jakoś uzupełnić przed położeniem hydroizolacji?
2. Czym radzicie izolować ławę - chciałbym zastosować rozwiązanie ekonomiczne, ze średniej półki - drogie systemy typu Sika odpadają.
3. Jak już ława będzie ogarnięta... jakie warstwy kłaść i jakiej grubości? Chciałbym mieć 2,4 wysokości. Pod płytką ogrzewanie podłogowe.
4. Na jednym ze zdjęć widać, że ściany działowe z cegieł stoją na cieniutkim fundamencie, a ten na skale lessowej. Wolałbym ścianek nie burzyć. Jak uzyskać podparcie, żeby je podlać jakimś solidniejszym fundamentem pod spodem, żeby ścianka nie pociągnęła wilgoci? Czy w związku z tym, że dom stoi na skale lessowej w ogóle ten problem zignorować i zostawić tak jak jest?
5. Fundamenty tego domu są do odkopania i zaizolowania. Czy zajmując się piwnicą, zanim są ogarnięte fundamenty, nie przeskakuję o jeden most za daleko?

z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi i wyrozumiałość - nie jestem z branży.

NIESTETY NIE MOGĘ PRZESŁAĆ ŻADNYCH ZAŁĄCZNIKÓW.
DanielAniel
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2017-04-30, 18:56

Re: Ława fundamentowa - czy i jak ją naprawiać

Postprzez omeleq » 2017-05-20, 17:46

Wykonujemy izolacje na ławach fundamentowych.
Oto przykład naszej roboty:
http://multitech.waw.pl/2017/01/hydroizolacje/

Na facebooku można do nas napisać z zapytaniem i zapytać o pewne rzeczy. Możemy w pewnych kwestiach podpowiedzieć nieodpłatnie z dobrego serca;)

https://www.facebook.com/MultiTechWarszawa/
omeleq
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2017-01-26, 22:54
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Usługi budowlane i wykończeniowe - Cennik



 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości