Jak dobrze wybrać firmę budowlaną

Jak dobrze wybrać firmę budowlaną

Postprzez MajsterZbigniew » 2014-01-24, 11:43

Nie mieliście nigdy problemu z budowlańcami? Jak wybrać firmę budowlaną, żeby nie wchrzanić się w mataczy i nieudaczników z którymi często w przeszłości zdarzyło mi się pracować. Po czym poznać profesjonalistę, a po czym amatora jeśli chodzi o firmę budowlaną?
MajsterZbigniew

Odp

Google - reklama

Re: Jak dobrze wybrać firmę budowlaną

Postprzez Masleckii » 2014-01-24, 12:28

No moim zdaniem to najlepiej wybrać firmę, którą polecą Ci znajomi – tylko znajomi, którzy faktycznie z niej skorzystali i sam na własne oczy widziałeś efekty takiej ekipy.

Dodatkowo zawsze można poszperać w internecie tak jak ja to dokładnie zrobiłem kiedy szukałem ludzie do wykończenia domu. Znalazłem kilka firm i szukałem opinii na ich temat – dodatkowe zabezpieczenie stanowi strona ww takiej firmy – często można tam sprawdzić ich realizacje.
Wtedy wiemy z kim naprawdę mamy do czynienia.

Co jeszcze ważne? Cena ekipy remontowej i budowlanej.

Często widzimy ogłoszenia, gdzie murarz czy tynkarz robi robotę za grosze – ok ale jak z jakością i czasem? Sami wiecie... Dlatego tutaj nie ma ci oszczędzać – takie jest moje zdanie. Dom buduje i remontuje się na lata dlatego właśnie warto zainwestować w dobrą ekipę, która nam to zrobi porządnie.

Gwarancja na swoje usługi

Często firmy dają gwarancję na swoje usługi – to także jest ważnie. U mnie tynkarz dawał gwarancję, że tynk nie odpadnie po mailowaniu i po miesiącu – kiedy takie coś by się stało – przychodził i poprawiał za darmo – tak mówił.

Rachunek/faktura na usługi
To także potwierdza nam, że nie trafimy na pijaków czy mataczy – jeśli ktoś wszystko robi na fakturę czy rachunek to także świadczy już o pewnym stopniu profesjonalizmu.

Podsumowując – mimo wszystko najlepiej brać kogoś z polecenia znajomych, u których faktycznie fachowiec zrobił dobrą robotę. Jeśli 3 naszych znajomych jest zadowolonych z takiej firmy budowlanej to na pewno my tez będziemy.
Masleckii

Postprzez mtsziom » 2014-01-25, 17:58

Wszystko, to co powiedział kolega wyżej. Dodatkowo bierz pod uwagę, jak przedstawia się profesjonalizm firmy
Mam ty na myśli: Czy ogłoszenia w anonsach i necie są sensowe, nie ma w nich byków i nie wyglądają jakby były napisane na kolanie.
Uważaj na ogłoszenia w stylu "zrobię wszystko tip top i to jeszcze pół darmo"
Należy sprawdzić czy mają stronę www. Jak ta strona się prezentuje.

To proste: Chodzi o to, że im więcej kasy firmy wywalają na coś, tym bardziej im zależy na porządnym wykonaniu usług i zarobieniu. Zwyczajnie mają stałe koszta, których Pan Heniu nie ponosi i cały czas muszą dbać o to, żeby nie odwalać fuszerki.
mtsziom

Postprzez andrzej1980 » 2014-01-27, 10:46

Ja polecam stronę z której korzystam już od roku www.obejma.pl, mnóstwo firm z opiniami a najlepsze to że wystarczy opisać co się chce a firmy same przesyłają swoje oferty, w jednym miejscu możesz sprawdzić zarówno działalność firmy jak i opinie o niej od innych użytkowników.
andrzej1980

Postprzez Bopp » 2014-01-28, 09:19

Czynników wyboru jest wiele. Warto po pierwsze określić zasięg firmy - jeśli działa na terenie całego kraju to wiadomo, że jest to już firma z jakąś historią i marką. Do tego strona internetowa ich portfolio - jeśli jakieś jest fajnie. Można zadzwonić do byłych klientów i spytać o opinie. Przykład firma budowlana Profil z Żegania, akurat Oni specjalizują się z termomodernizacji i renowacji budynków. Dość ciężka tematyka, ale portfolio na stronie mają więc nie boją się, że ktoś zadzwoni do spółdzielni w której pracowali i zapytają o opinie. Określają jasno w czym się specjalizują, najgorzej jest jak firma mówi, zrobimy wszystko, a wtedy wychodzi, że na tym się zna trochę, a na tym wcale.
Bopp

Postprzez DomyiGarazePL » 2014-02-04, 16:28

Zgadza się,czynniów które składają się na wybór tej dobrej firmy budowlanej jest naprawdę sporo i wiąże się to takze z kosztami,budżetem za jaka chcemy postawić dom. Na dobrej firmie moim zdaniem nie można oszczędzać i raczej unikać robót po znajomości za pół darmo.
www.- - domy i garaże, projekty domów i garaży.
DomyiGarazePL

Postprzez Maniekkkk » 2014-02-28, 14:16

Najlepiej z polecenia, słabo jest brać w ciemno. ryzyk fizyk.
Maniekkkk

Postprzez paula1989 » 2014-03-21, 13:42

Nie znalazłam podobnego wątku, ale myślę, że jakoś wpasuje się w temat. Mąż znalazł już konkretną firmę budowlaną i jakiś czas temu podpisał z właścicielem firmy umowę, według której oddajemy plac w czerwcu i do tego czasu mamy dostarczyć niezbędne materiały do rozpoczęcia I etapu. Parę dni temu właściciel firmy zadzwonił i poprosił męża o jakieś dokumenty (nie wnikałam jakie) oraz o 2000zł zaliczki (co stanowi 5% końcowego wynagrodzenia). W umowie o zaliczce nic nie wspomniano; właściciel oczywiście zapewniał, że wystawi nam odpowiedni kwit przyjęcia zaliczki/zadatku, a sama zaliczka to jest forma zabezpieczenia, w razie jakbyśmy znaleźli kogoś innego i zrezygnowali z jego usług przed rozpoczęciem robót. Jeszcze zrozumiałabym sens takiej zaliczki, gdyby murarz musiał kupić materiały, ale tutaj wszystko organizujemy my, więc czy naprawdę musimy płacić za "słowo" :? Facet weźmie od nas 2 klocki, a my jakie mamy zabezpieczenie?
paula1989

Postprzez michalcieczko » 2014-05-22, 10:46

przyda się też być miłym dla ekipy - może nie zamurują jajka w ścianie dla kawału albo z zemsty ;)
michalcieczko

Postprzez wajkaro » 2014-06-10, 09:46

Czyli z tego co piszecie trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestia zanim skorzysta się ze sprawdzonej firmy

Rozumiem iż np takie katalogi firm też należy brać pod uwagę gdy wybieramy firmę.

Chodź wcześniej głównie opierałem się na opiniach znajomych.
Daj znać gdzie sprawdzasz firmy.
Ja sprawdzam je tutaj http://archiweb.pl
wajkaro

Zobacz też to

Doradca Reklama

Następna strona

Powrót do Usługi budowlane i wykończeniowe - Cennik