Woda lodowa – co i jak?

Woda lodowa – co i jak?

Postprzez Polines » 2014-05-27, 10:20

Jestem administratorem sporej kamienicy w centrum miasta, właściciel poprosił mnie żebym dowiedział się jak wygląda sprawa z zastosowaniem wody lodowej w kamienicy. Przyznam, że ja kompletnie nie wiem o co chodzi w tej całej wodzie lodowej, na czym to polega itd. i przede wszystkim gdzie szukać kogoś kto się tym zajmie. Możecie coś doradzić?
Polines

Odp

Google - reklama

Re: Woda lodowa – co i jak?

Postprzez kropka2 » 2014-06-29, 20:06

Powiem szczerze, że mnie takze interesują takie informacje. Wiele o tym słychać lecz w sumie to nie spotkałam się z tym w praktyce. Jeśli macie jakieś info dajcie znać:) Może macie jakąś stronę internetową z takimi zagadnieniami?
kropka2

Postprzez Manio » 2014-07-02, 08:20

Chodzi o klimatyzację. Woda lodowa ma około 6 stopni. To h2o, ale zazwyczaj z domieszką glikolu etylenowego, który ma właściwości chłodzące.
A zatem woda lodowa to czynniki klimatyzacji.
Z tego co mi się obiło o uszy, to ma to zastosowanie głównie w dużych budynkach, np. hale produkcyjne.
Manio

Postprzez Szmigiel » 2014-07-03, 08:44

Wbrew pozorom nie ma w tym nic trudnego ani skomplikowanego :) Woda lodowa pomaga schłodzić pomieszczenia. Działa podobnie jak ogrzewanie za pomocą kaloryferów. Zamontowanie takiej wody lodowej tanie nie jest, ale później w kosztach eksploatacji szybko się zaczyna zwracać, więc ogólnie to interes się opłaca. Musisz się zastanowić jaką kubaturę masz do schłodzenia, bo na podstawie tego kupujesz agregat. Firma w której pracuję mieści się w wieżowcu i w zeszłym roku robili właśnie wszystkie instalacje do wody lodowej, z tego co wiem wszystko robiła łódzka firma Gradient.
Szmigiel

Postprzez cmir » 2015-01-21, 10:14

Ciekawe to nie wiedziałem, że można też tak ochłodzić pomieszczenie..
http://www.comair.pl/
cmir

Postprzez Szmigiel » 2015-01-27, 08:36

Haha przyznam, że i ja do niedawna o tym nie widziałem :) Całe życie człowiek się uczy ;) Dowiedziałem się dopiero jak u nas w budynku Gradient zaczął to serwisować. W sumie to trochę zacząłem się tym interesować, znalazłem trochę artykułów na ten temat w internecie i stąd moja nieco większa wiedza w temacie wody lodowej :) Okazuje się, że dzięki klimakonwektorom (do niedawna myślałem, że to zwykłe splity) również regulować temperaturę powietrza w pomieszczeniach.
Szmigiel

Zobacz też to

Doradca Reklama

Powrót do Wentylacja i klimatyzacja