Rekuperatory - jakie wentylatory są najcichsze?

Re: Rekuperatory - jakie wentylatory są najcichsze?

Postprzez panpot » 2018-05-08, 20:59

tak, ja słyszałem, ale to w odniesieniu do pompy ciepła a nie rekuperatora. technologię stosuje Vikersonn
panpot

Odp

Google - reklama

Postprzez RafalCichocki » 2018-08-30, 11:38

Witam,

W nowoczesnych rekuperatorach stosowane są wentylatory promieniowe z silnikiem EC (komutowane elektronicznie). Silniki tego typu nie wymagają konserwacji i charakteryzują się cichą pracą oraz możliwością płynnej regulacji obrotów. Kolejną zaletą jest niewielkie zużycie energii oraz efektywna energetycznie paca. Wentylatory tego typu znajdują się w rekuperatorze Bosch Vent 5000 C. Aby dodatkowo wyciszyć pracę rekuperatora, wnętrze urządzenia wykonane zostało z EPS (spieniony styropian), dzięki któremu zapewniona jest również bardzo dobra izolacja akustyczna.
Więcej informacji o centrali wentylacyjnej Bosch Vent 5000 C można znaleźć na stronie internetowej: https://www.junkers.pl/produkty/rekuperacja/bosch-vent-5000-c.html.
W razie pytań, pozostaję do dyspozycji
Pozdrawiam,

Postprzez Eliza » 2018-11-27, 20:07

Sami rekuperacji jeszcze nie mamy, ale sąsiad ostatnio montował (a właściwie to zlecił montaz firmie OEM Energy) i powiem szczerze, że bardzo mi się podoba cała ta instalacja. Zima faktycznie daje spore oszczędności, a równocześnie cały czas oddycha się świezym przefiltrowanym powietrzem. Co do konkretny wentylatorów to myślę, że każdy producent podaje ile dB generuje ich wentylator więc najbardziej miarodajne będzie po prostu porównać te wartości.
Eliza

Zobacz też to

Doradca Reklama

Poprzednia strona

Powrót do Wentylacja i klimatyzacja