Rekuperator z jakiej firmy

Rekuperator z jakiej firmy

Postprzez domator » 2013-06-27, 12:08

Witam

Poradzcie z jakiej firmy wybrać rekuperator?
Pozdrawiam
domator

Odp

Google - reklama

Re: Rekuperator z jakiej firmy

Postprzez Fez » 2013-07-16, 18:58

To zależy, jakie warunki panują u Ciebie w domu, jakiej wielkości jest dom... zbyt dużo niewiadomych. Też byłem w tym punkcie, co Ty, jednak poszedłem po pomoc do specjalistów - firmy Eco Comfort. Odwiedziłem ich w biurze, spokojnie sobie porozmawiałem na te tematy, dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy, no i przy okazji zdecydowaliśmy, jaki rekuperator będzie najlepszy do mojego domu. Byłem tak zadowolony, że od razu podpisałem z nimi wstępną umowę, a później przyjechał doradca na budowę, żeby wszystko zobaczyć i zaplanować. Teraz mam sprawnie działającą wentylację z rekuperatorem i gwarancję, że nic się tam nie stanie, bo było sprawdzane anemometrem. A jakby co, to zawsze jest serwis (darmowy). Także polecam Ci gdzieś się wybrać i po prostu porozmawiać.
Fez

Postprzez pawelczyk » 2014-04-18, 07:29

Ja skorzystałem z oferty firmy Brookvent. Przekonały mnie wykorzystywane przez nich technologie, a jako, że jest to firma Irlandzka, która ma siedziby w kilku krajach dało mi to rozeznanie know how oraz uświadomiło mi, że faktycznie inwestują w dobre rozwiązania.
Skorzystałem i jak na tę chwilę nie mam zastrzeżeń. Wszystko działa sprawnie, dobry kontakt z firmą, różnorodny wybór całej gamy rozwiązań związanych z wentylacją mechaniczną domów.
pawelczyk

Postprzez luna » 2014-05-15, 11:43

Witam,

Wybierając rekuperator należy kierować się kilkoma kryteriami.
Musisz wiedzieć jaką potrzebujesz wydajność czyli ilość zapewniającą dobrą wymianę powietrza.
Konieczne jest także określenie oporów jakie jest w stanie pokonać rekuperator.
Obudowa z jakiej jest wykonane urządzenie - izolacja termiczna i akustyczna.
Bardzo ważne jest też wg mnie, czy rekuperator jest wyposażony w by-pass.
Najlepiej też aby sterowanie nim było automatyczne z funkcją programowania- znacznie ułatwia życie.
Istotna też jest cena- u mnie-dom120m2 cała centrala z rekuperatorem kosztowała mnie 6000zł (wydajność ok 400m3/h).
Szukając czegoś dla siebie skorzystałem z dostępnych na wielu stronach firm zajmujących się projektowaniem i montażem formularzy wyceny

Można w szybki sposób porównać różne oferty i wybrać coś najodpowiedniejszego dla siebie.

Pozdrawiam
luna

Postprzez monikakow79 » 2015-11-17, 12:31

Temat rekuperacji to remat nowy. Myśleliśmy nad nim przy budowie domu, ale jakoś nie zrealizowaliśmy go. Konsultowaliśmy się w tej sprawie z firmą Green Thermal, która się tym zajmuje. Ich argumenty przekonywały nas, ale ze względów finansowych odeszliśmy od tego. Myślę, że warto się z nimi skontaktować.
monikakow79

Postprzez RafalCichocki » 2015-12-28, 09:41

domator napisał(a):Witam

Poradzcie z jakiej firmy wybrać rekuperator?
Pozdrawiam

Witam,

Marka Buderus posiada w swojej ofercie centralę wentylacyjną z odzyskiem ciepła Logavent HRV2 do kontrolowanej wentylacji, która może być sterowana za pomocą prostego regulatora w urządzeniu, pilota zdalnego sterowania RCV lub bezpłatnego programu komputerowego Configuration Tool. Urządzenie dostępne jest w trzech wielkościach o nominalnych przepływach powietrza 140 m3/h, 230 m3/h oraz 350 m3/h. Urządzenie cechuje wysoka sprawność do 90% co pozwala na duże oszczędności kosztów ogrzewania i jednocześnie zapewnia zawsze świeże i czyste powietrze w pomieszczeniach. Polecam kontakt z jednym z autoryzowanych instalatorów. Ich wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z autoryzowanym serwisem marki pod numerem infolinii: 660 301 801.
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,

Postprzez SkandiaPolska » 2016-12-07, 12:41

Zachęcam do zapozmania się z ofertą nasej firmy. Jesteśmy dystrybutorem jedynie renomowanych marek. Chętnie doradzimy i pomożemy.

Pozdrawiamy, Skandia Gropu Polska
SkandiaPolska

Postprzez ame » 2016-12-16, 13:19

rekuperację z wentylacją i chłodzeniem do swojej oferty wprowadził Vikersonn. aktualnie na taki zestaw -10%. info pod linkiem - http://vikersonn.eu/pompy-ciepla-14.html
ame

Postprzez martawawa » 2016-12-19, 21:37

Aktualnie również zaczynam zagłębiać się w tematy rekuperacji, bo póki co jestem w tym temacie kompletnym laikiem. Dlatego temat jak najbardziej trafny dla mnie. Sporo czasu spędzam na stronkach internetowych i trafiłam na markę Alnor http://www.alnor.com.pl/ Na stronie oprócz oferty oczywiście, jest też sporo przydatnych informacji, jakie są potrzebne przed decyzją i zakupem instalacji konkretnej firmy. Jak do tej pory czarną magią był sam temat rekuperatora. To co ważne to oczywiście odpowiednie dopasowanie rekuperatora do typu budynku i tu już wiem, że nie obejdzie się bez fachowca. To co fajne to rekuperatory z odzyskiem wilgoci co jak się okazuje jest bardzo przydatną rzeczą w zimie :) Do tego również producent oferuje części do wentylacji, co również jest bardzo istotną rzeczą w przypadku domów, gdzie nie chcemy mieć problemów z wilgocią, a u mnie w obecnym mieszkaniu niestety system wentylacyjny jest bardzo źle dobrany i cały czas borykam się z wilgocią...
martawawa

Postprzez RafalCichocki » 2017-01-11, 12:46

Witam,

Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem oprócz oszczędności kosztów związanych z odzyskiem ciepła, niesie za sobą również inne korzyści. Po jej montażu w budynku nie będzie już potrzeby otwierania okien przy zachowaniu maksymalnego komfortu świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki temu w sezonie letnim zostaną również ograniczone problemy z owadami w budynku. Poza tym jest to rozwiązanie wskazane dla alergików ponieważ w centrali wentylacyjnej zamontowane są filtry, które zatrzymują różnego rodzaju pyłki powodujące alergię.
Rekuperator Logavent HRV2 posiada w standardowym wykonaniu wbudowany filtr klasy F4. Dodatkowo istnieje możliwość jego zamiany na wyższą klasę F7.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,

Zobacz też to

Doradca Reklama

Następna strona

Powrót do Wentylacja i klimatyzacja