Jaki klimatyzator wybrać?

Re: Jaki klimatyzator wybrać?

Postprzez ZakreconaZelka » 2015-12-15, 13:05

Klimatyzacja to temat rzeka, konkretne pytania będą mile widziane :)
ZakreconaZelka

Odp

Google - reklama

Postprzez jankowsky » 2015-12-15, 15:28

Ja mam klimatyzator Samsunga, ale kupowałem go w firmie Klimat Plus. Od razu zamontowali mi całą instalację, w razie co oferują też serwis, więc wszystko mam "pod ręką". ;)
jankowsky

Postprzez grzechu67 » 2016-01-27, 13:44

Ja mam klimatyzacje od firmy KlimatPlus i jestem z niej bardzo zadowolony. Szybko ochładza wnętrze domu, nie chodzi zbyt głośno i jest prosta w obsłudze :)
grzechu67

Postprzez KonsultantViessmann » 2016-02-11, 11:32

Witam!

Przepraszam, że nie na temat ale czy są Instalatorzy/Firmy wykonawcze?

Chciałem zaprosić wszystkich instalatorów do uczestnictwa w programie Instalator!
Program Instalator działa już od dwóch lat i został stworzony został z myślą o wieloletnich partnerach biznesowych i nowych instalatorach, którzy nawiązali lub planują rozpocząć współpracę z marką Viessmann. Adresatami programu są więc profesjonalne firmy wykonawczo - instalacyjne, które w swojej ofercie łączą sprzedaż i instalację produktów marki Viessmann.

Rok 2016 dla Programu Instalator firmy Viessmann to rok pełen zmian!
To co niesie nowego ta edycja programu to wysokie premie, atrakcyjne nagrody, oferty specjalne, szkolenia, rabaty.

Chcecie poznać więcej informacji?
KonsultantViessmann

Postprzez mirro88 » 2016-03-08, 09:53

Ja chyba w tym roku będę montował klimę w domu. Całe szczęście znajomy się tym zajmuje to pewnie mi doradzi jaki klimatyzator wybrać, bo to pewnie zależne jest od rozkładu pomieszczeń w domu
mirro88

Postprzez alek » 2016-03-29, 13:18

My też mamy Samsunga, kupowany w hurtowni wentylacyjnej Centrowent http://www.centrowent.pl/strona-102 Sprawuje się dobrze a ja się cieszę, że już nie muszę się latem męczyć.
alek

Postprzez kozlak100 » 2016-05-10, 19:32

Ja mam w domu naścienne inwerter, montowała mi firma chłód-klim. Są estetyczne, proste w obsłudze i wydajene. Dodatkowym ich plusem jest wbudowany jonizator powietrza. Chciałem inne kupić, ale mi uświadomili, że lepiej kupować funkcjonalne rzeczy, a nie chińską podróbkę.
kozlak100

Postprzez ecotechnik » 2016-05-20, 21:14

Prawie każdy z nas w okresie letnich upałów, marzy o tym, aby schronić się w miejscu, gdzie jest trochę cieniu i panuje przyjemny chłód. Warto więc wiedzieć, jak w takich sytuacjach radzić sobie z wysokimi temperaturami. Wszyscy doskonale pamiętają zeszłoroczne upalne lato, kiedy w sierpniu mieliśmy rekordowe temperatury. Patrząc globalnie na to, że na świecie występuje efekt ocieplenia klimatu, to można stwierdzić, że kolejne rekordowe temperatury czekają nas znowu w kolejnych latach. Uczucie przyjemnego chłodu i komfortu najszybciej i najskuteczniej uzyskamy podczas korzystania z klimatyzacji.

Niestety ze względu na dosyć wysoki koszt zakupu i montażu klimatyzatora oraz jego ingerencję w najbliższe otoczenie, przed podjęciem takiej decyzji należy jednak przeanalizować dostępne na naszym rynku rozwiązania i wybrać najlepsze dla nas i naszego portfela.

Klimatyzatory dzielimy głównie na sposób ich mocowania. Jeśli zdecydujemy się na model stały, to konieczny będzie montaż takiego urządzenia na suficie podwieszanym, kanale wentylacyjnym. Można też skorzystać z klimatyzatora typu split – jest to jednostka montowana w pomieszczeniu, która jest połączona z urządzeniem znajdującym się na zewnątrz tego pomieszczenia.

Zanim wybierzemy klimatyzator musimy wziąć pod uwagę czynniki mające wpływ na jakość jego pracy. Przede wszystkim należy uwzględnić wielkość docelowego pomieszczenia, poziom nasłonecznienia, ilość okien i drzwi. Bardzo ważną kwestią jest również ilość osób przebywająca w tym samym czasie w danym pomieszczeniu, a także bardzo istotne są parametry sprzętu.

Najważniejsze, aby przed zakupem sprawdzić między innymi: pobór prądu, moc chłodniczą, poziom głośności, a także przepływ powietrza.
Przed dokonaniem zakupu klimatyzatora warto też przeanalizować wady i zalety takiego rozwiązania, ponieważ często instalacja taka wymaga wprowadzenia pewnych zmian, czy też przeróbek w mieszkaniu, a to nieraz stanowi dodatkowe koszty.

Posiadanie klimatyzatora pomoże nam zdecydowanie obniżyć temperaturę w pomieszczeniu, a także może przynieść dodatkowe korzyści. Dzieje się tak dlatego, że są też takie urządzenia, które są wyposażone w filtry nawilżające, które oczyszczają powietrze. Takie rozwiązanie jest dobre przede wszystkim dla osób, które mają małe dzieci oraz posiadają skłonności alergiczne. Należy pamiętać o tym, że klimatyzatory mają też funkcję grzewczą, która jest przydatna szczególnie w okresie przejściowym, a także zimą. Wobec tego nasza klimatyzacja jest wielofunkcyjna, która może nam służyć przez cały rok.

Jestem właścicielem firmy Ecotechnik, która od prawie dwudziestu lat zajmuje się klimatyzacją, pompami ciepła, ogrzewaniem podłogowym, więc mam ogromne doświadczenie w tej branży, dlatego mogę służyć pomocą. Jeśli interesuje Ciebie montaż klimatyzatora, czy pompy ciepła, albo chcesz zastosować nowoczesne rozwiązanie ogrzewania podłogowego lub uzyskać fachową poradę w tej dziedzinie, to zapraszam na moją stronę firmą: http://www.ecotechnik.pl

Z pewnością znajdziesz tam wiele ciekawych artykułów, a także dane kontaktowe do mnie.
Pozdrawiam, Paweł.
ecotechnik

Postprzez szymonts » 2016-06-23, 10:30

Mam pytanie czy znacie klimatyzatory Rotenso?
szymonts

Postprzez stasiu60 » 2016-10-13, 14:25

Tak naprawdę to zadaniem firmy, do której się zgłaszamy jest dobór sprzętu. Jak ja wybierałem firmę YogiCo to właśnie oni na podstawie metrażu mieszkania, układu pomieszczeń dobrali klimatyzator. I to uważam za bardzo dobre wyjście, bo przecież dla większości zn nas parametry klimatyzatora są mało zrozumiałe :)
stasiu60

Zobacz też to

Doradca Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wentylacja i klimatyzacja