Strona 1 z 2

Ocieplanie domu krok po kroku

PostNapisane: 2013-04-19, 14:18
przez Skuba
Czy ja dobrze planuję: Najpierw kupuję styropian, kołki, klej, i robię tak:
styropian do ściany, dziura, kołek i tak do konca jednej ściany. Później tarka i równam powierzchnię, później siatka z góry, klej na siatkę i struktura. Czy wszystko dobrze zapamiętałem?

Re: Ocieplanie domu krok po kroku

PostNapisane: 2013-04-21, 15:19
przez ErzecznikPSPS
A czy wybrałeś już konkretny styropian? Dokonując wyboru bierz pod uwagę przede wszystkim współczynnik przewodzenia ciepła (przy ścianach zewnętrznych nie wyższy niż 0,40), gęstość oraz współczynnik CS - poziom naprężeń ściskających przy 10% odkształceniu (nie niższy niż 80 przy ocieplaniu podłóg). Dodatkowo zajrzyj na strony Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu, gdzie można znaleźć informacje jak ustrzec się przed zakupem wadliwej jakości styropianu.

Re: Ocieplanie domu krok po kroku

PostNapisane: 2013-05-05, 19:52
przez ErzecznikPSPS
W razie pytań związanych z wyborem styropianu, jego parametrami technicznymi lub Programem Gwarancji Jakości Styropianu - chętnie pomogę. Proszę pisać.

Re: Ocieplanie domu krok po kroku

PostNapisane: 2013-05-08, 13:29
przez mufasa
kilka filmików jak to wygląda w praktyce:


Re: Ocieplanie domu krok po kroku

PostNapisane: 2013-10-01, 10:59
przez Gabriela
Noo raczej dobrze zapamiętałeś, ale radzę pooglądać filmiki od kolegi , bo super jest to zobrazowane :) Teraz temat na topie - wszyscy ocieplają :D Ja na szczęście mam to już za sobą hihi

Re: Ocieplanie domu krok po kroku

PostNapisane: 2014-02-05, 11:02
przez BohdanM
Dobrze przedstawiają ocieplenie te filmiki, ja też już ociepliłem tym w kropki termo organiki co na pierwszym filmiku, nic dodać nic ująć, to była dobra i oszczędna inwestycja.

Re: Ocieplanie domu krok po kroku

PostNapisane: 2014-11-03, 09:39
przez edm
Oczywiście filmy prezentują najistotniejsze elementy wymagane przy realizacji docieplenia. Jednak warto byłoby je uzupełnić o listwy przyokienne, które są coraz częściej montowane oraz chętnie stosowany sposób montażu płyt z wykorzystaniem piano-kleju tytan. Piana, co zostało pokazane jest niezbędna do uzupełnienia wszelkich szczelin występujących między płytami. Nadaje się doskonale do zniwelowania punktowych mostków termicznych. Natomiast piano-klej jest szybkim i wygodnym sposobem na montaż płyt. Istotne jest aby piana posiadała odpowiednie aprobaty techniczne. Dodatkowo warto zwracać uwagę na takie rozwiązania jak pistolet tytan standard max, który pozwala uzyskać z każdej puszki do 30% piany więcej.

Re: Ocieplanie domu krok po kroku

PostNapisane: 2015-07-01, 08:39
przez erzecznikKT
Knauf Therm przygotował na swojej stronie katalog prawidłowych rozwiązań ocieplenia trudnych elementów budowlanych. Są tam m.in. rozwiązania izolacji tarasu, fundamentów, piwnic itp.

Re: Ocieplanie domu krok po kroku

PostNapisane: 2017-11-27, 11:14
przez Pawelpapet78
Ja do ocieplenia brałem firmę z polecenia. Już kilka firm przerobiłem i wiem, że nie ma nic gorszego jak jeździć i pilnować dorosłych ludzi.

Re: Ocieplanie domu krok po kroku

PostNapisane: 2017-12-31, 11:32
przez vladimir
Odpowiednia firma + jeden system ociepleniowy, np. z Foveo Tech i spraw załatwiona. Nie polecam na pewno biegać po marketach budowlanych i szukać wyłącznie materiałów z przeceny. Potem to się przekłada na jakość elewacji.