Strona 1 z 1

Garaż - z jakich materiałów?

PostNapisane: 2017-07-31, 19:46
przez Darius2508
Witam wszystkich

Na wstępie - mam nadzieję, że zamieszczam temat w odpowiednim dziale, ewentualnie proszę moderatora o przeniesienie do odpowiedniego działu.

Planuję wybudować garaż - 17-20 m2.
Garaż będzie inwestycją - pod wynajem.
Zależy mi na możliwie najniższych kosztach budowy, a drugiej strony nie chcę mieć problemów w przyszłości z jakością budowy.
Budować będzie oczywiście firma - nie mam jeszcze wybranego wykonawcy (jeżeli są osoby zainteresowane realizacją inwestycji proszę pisać).
Nie wiem z jakich materiałów powinienem skorzystać?
Potrzebuję również danych/informacji co wpisać do wniosku o warunki zabudowy.
Potrzebuję określić konstrukcję obiektu (podać rodzaj zastosowanych materiałów):
1) fundamenty: .............. w tym głębokość fundamentowania: ....... m,
2) ściany (zewnętrzne, wewnętrzne): ................
3) stropy: ..................................
4) stropodachy: .........................
5) dachy:.............................

Pozdrawiam

Re: Garaż - z jakich materiałów?

PostNapisane: 2018-01-10, 10:35
przez PrzeprowadzkiPolska
Może ja zapytam inaczej: jaki budżet na budowę garażu posiadasz? Bo tutaj warto zastanowić się również nad garażem blaszanym- to bardzo popularne rozwiązanie, co o tym sądzisz?

Re: Garaż - z jakich materiałów?

PostNapisane: 2018-01-25, 22:37
przez mosti
Warto także dobrze wybrać odpowiednią bramę garażową :) Dzisiejszy świat daje bardzo dużo możliwości. Ciekawe rozwiązania znalazłam tutaj : https://www.nice.pl/#thirdPage :) Automatyczna brama wjazdowa daje nam znacznie więcej możliwości. Także brama skrzydłowa może być strzałem w dziesiątkę ;)

Re: Garaż - z jakich materiałów?

PostNapisane: 2018-03-08, 14:37
przez szablek115
Fajne, praktyczne, dopracowane i odporne na warunki garaże mają w http://www.rapmet.pl/pl-garaze-stalowe-31. To jest dobry producent, więc mają to, czego często nie ma na przykład w sklepach budowlanych. Mam, używam, jest taki garaż godny uwagi.

Re: Garaż - z jakich materiałów?

PostNapisane: 2018-05-15, 19:04
przez Norbert145
Do garażu zadbaj również o odpowiedniej jakości bramę, która podczas mrozów i niekorzystnych warunków atmosferycznych będzie niezawodna. My budując nowy dom zdecydowaliśmy się na model RenoMatic Light od Hormann. Brama piękne wykończona (postawiliśmy na wersję w kolorze "Dark Oak"). Dobrze wykonana, izolowana, a po stronie zewnętrznej delikatnie strukturyzowana powierzchnia Woodgrain o zwiększonej odporności na działanie promieniowania UV. Mamy ją od zeszłego roku i na ten moment nie mam najmniejszych zastrzeżeń.

Re: Garaż - z jakich materiałów?

PostNapisane: 2018-05-21, 07:15
przez ProSVP
Myślę, że blaszany garaż to dobre rozwiązanie jeżeli chcesz połączyć stosunkowo dobrą jakość z niższą, rozsądną ceną. Oczywiście wszystko zależy od metrażu garażu, ale taki standardowy powiedzmy 4x6 nie jest drogi.

Re: Garaż - z jakich materiałów?

PostNapisane: 2018-07-10, 07:05
przez mosti
Ważnym elementem jest także brama garażowa :) W ostatnim czasie popularne stały się automatyczne bramy garażowe ;) Z tego co wiem to ta firma ma bardzo fajną ofertę z tego rodzaju: https://www.nice.pl/kategoria/bramy-garazowe :) Są już bardzo długo na Polskim rynku, bo od ponad 18 lat!

Re: Garaż - z jakich materiałów?

PostNapisane: 2018-07-11, 13:41
przez pawlik99
Blaszak to taka trochę przeszłość. Mało to wygodne, zimne. A poza tym osobny budynek na działce ma wyższe opłaty niż taki garaż w bryle. My od razu robiliśmy w jednej bryle bo to większa wygoda. Do tego ciepła brama z napędem i jest fajnie. Ciepła brama to segmentowa np. od Hormanna. Ma fajne i ciepłe rozwiązania. Rolowana jak tu wyżej pisano jest fajna ale chyba nie są tak ciepłe. No ale to jest na razie nowość na rynku, więc z czasem może i wyjdzie jako ciepła.

Re: Garaż - z jakich materiałów?

PostNapisane: 2018-07-23, 07:39
przez Enegen
Blaszak to absolutnie nie przeszłość a raczej technologia dzięki której możemy postawić taniej dobry garaż który bezie nam służył przez lata, oczywiście lepiej sprawdzi się murowany, ale blaszak to tez dobra propozycja, w szczególności jeżeli zależy nam na kosztach.

Re: Garaż - z jakich materiałów?

PostNapisane: 2018-07-30, 19:12
przez Martka
Zdecydowanie lepiej wybrać opcję garażu murowanego i dodatkowo zainwestować w bramę z napędem by ułatwić nam jej otwieranie. W dobie elektroniki i aplikacji na smartfon warto wybrać bramę z oferty Hormann. Inwestujemy wówczas w produkt dobrej jakości z zapleczem serwisowym dostępnym całą dobę jak również uzyskujemy dostęp do aplikacji, która pozwoli nam równocześnie otworzyć bramę wjazdową , garażową jak i zaświecić światło.