Strona 1 z 10

Z czego budować dom najtaniej?

PostNapisane: 2014-01-27, 19:07
przez Wojtas
No właśnie, pytanie niby proste, ale nie chcę też wybudować domu najtaniej za wszelką cenę, żeby później się coś sypało. Z czego budować dom najtaniej, ale zarazem najlepiej - ergonomiczne. Czy tradycyjne materiały jak pustak i cegła, czy może coś zupełnie innego?

Re: Z czego budować dom najtaniej?

PostNapisane: 2014-01-28, 14:48
przez Bobi
Patnie nie jest łatwe chociaż bardzo ważne i już widzę, że na naszym jak i na innych forach pojawia się po razy n-ty także pozwólcie, że się trochę rozpiszę :)

Najtańsze domy z tego co ja się orientuje to są domy z drewna gdzie jest szkielet drewniany, prefabrykowany zbijany na budowie – taka opcja jest najtańsza.
Kolejne to już domy z keramzytobetonu i betonu komórkowego – tego na naszym rynku jest dość sporo i można kupić coś w dobrej cenie. Te wszystkie bloczki z betonu komórkowego są chyba najpopularniejszym materiałem budulcowym jeśli chodzi o domu jednorodzinne – zgodzicie się ze mną?

Mimo wszystko więcej można zaoszczędzić na dachu czy wykończeniu domów. Tutaj można kupić znacznie tańsze materiały nie koniecznie gorsze – takim sposobem możemy dość sporo zaoszczędzić.

Co do ścian to jeszcze powiem, że ściana 2 warstwowa jest tańsza od 1 warstwowej.
Dodatkowe koszty domu to piwnica – jeśli nie będziemy jej robili to także możemy sporo zaoszczędzić na budowie.

Jeśli czegoś zabrakło to zapraszam do nieuzupełniania :)

Jak tanio wybudować dom?

PostNapisane: 2014-04-14, 22:15
przez Admin
Osoby, które przystępują do budowy domu obawiają się nie tylko problemów, jakie mogą stwarzać kolejne ekipy budowlane. Źródłem niemałego stresu okazują się również koszty tego rodzaju przedsięwzięcia, nie ulega bowiem wątpliwości, że należy liczyć się ze sporymi wydatkami. Czy jednak tani dom to marzenie, którego nie można spełnić? Doświadczenia osób, które zakończyły już budowę domu jednorodzinnego uważają, że nie jest to wcale aż tak oczywiste. Owszem, niskie koszty budowy domu wymagają pewnych wyrzeczeń, nie są to jednak wyrzeczenia na tyle duże, aby nie podjąć się wspomnianego wyzwania.

Chcąc tanio wybudować dom warto w pierwszej kolejności zastanowić się nad jego projektem. Co ważne, cena projektu nie jest wcale jedynym czynnikiem, który powinien być brany pod uwagę, wcale nie mniejsze znaczenie ma bowiem jego charakter. Piętrowy, podpiwniczony dom z wymyślnymi balkonami i finezyjnym dachem zawsze będzie generował koszty większe niż znacznie prostsze konstrukcyjnie rozwiązanie. Jeśli więc zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze możliwości finansowe są ograniczone, nie przyglądajmy się zbyt oryginalnym projektom.

Marząc o tanim domu warto zwrócić też uwagę na ceny materiałów budowlanych, niekiedy bowiem bardziej opłacalny okazuje się ich zakup we własnym zakresie niż powierzenie tego zadania współpracującej z nami ekipie budowlanej.

Tanie materiały budowlane nie muszą być zresztą wcale rozwiązaniami niskiej jakości, musimy bowiem przez cały czas mieć na uwadze to, że to przecież my będziemy mieszkać w domu, który pragniemy wybudować niewielkim nakładem środków. Na początku dwudziestego pierwszego wieku nie jesteśmy jednak ograniczeni do kilku punktów sprzedaży, materiałów budowlanych możemy więc poszukiwać za pośrednictwem Internetu, kupować je bezpośrednio od producenta albo po cenach hurtowych, wspólnie z innymi osobami budującymi domu.


Ograniczenie kosztów związanych z budową domu jest też możliwe wówczas, gdy część prac budowlanych jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie. Owszem, istnieją obszary o newralgicznym znaczeniu, w przypadku których zalecane jest zaufanie doświadczonym fachowcom (tak dzieje się między innymi w przypadku prac wykonywanych na dachu), nie brakuje jednak również zadań, którym możemy sprostać samodzielnie albo przy pomocy znajomych.

Na zmniejszenie kosztów prac budowlanych pozytywnie wpływa również osobisty nadzór nad działaniami podejmowanymi przez budowlańców.

Re: Z czego budować dom najtaniej?

PostNapisane: 2014-04-19, 17:50
przez Snooze
Możesz wybudować z najtańszych materiałów i cieszyć się domem, jednak koszty eksploatacji mogą szybko pozbawić Cię tego uśmiechu ;) Obecnie koszty ogrzewania są bardzo wysokie i bym poważnie wziął to pod uwagę. Tradycyjną cegłe czy pustak bym zastąpił bloczkami betonu komórkowego, ponieważ najlepiej izolują termicznie. Ściana postawiona z bk może mieć (jak podaje producent rodzimych bloczków Termalica) współczynnik U=0,173 W/m2K co jest bardzo dobrym wynikiem i ceramika raczej się do niego nie zbliży.

Re: Z czego budować dom najtaniej?

PostNapisane: 2014-04-28, 10:49
przez WeldsystemPL
Zgadza się,jednak pytanie przez jaki okres czasu będziesz się cieszył z tego powodu,że wybudowałeś dom po taniości i prędzej czy później wszystko zacznie się sypać. To nie jest sposób na coś trwałego i solidnego,pamiętaj o tym.

Re: Z czego budować dom najtaniej?

PostNapisane: 2014-06-17, 19:29
przez wawaki27
Warto budować dom z drewna sosnowego. Pozdrawiamm

Re: Z czego budować dom najtaniej?

PostNapisane: 2014-06-23, 13:52
przez Kamaonline
Warto zbudować przede wszystkim solidny dom,taki który Ci się nie zawali po kilku latach,w końcu i tak wydajesz na to pieniądze i tak wiec postaw na solidność,a nie na myślenie jak zrobić to najtaniej bo potem w praktyce żałujemy,że nie dołożyliśmy i nie zbudowaliśmy solidnego domu.

Re: Z czego budować dom najtaniej?

PostNapisane: 2014-06-28, 12:50
przez Mikolajek
Obecnie to chyba siporex ma najlepsze wyniki jeśli chodzi o stosunek cena do jakości. Poza tym łatwo się w nim buduje, bo jest lekki i stosunkowo duży. Budynek dosłownie powstaje w oczach, bo jeden murarz ma dużą wydajność.
Zobaczcie:
www.kaszuby-domek.pl

Re: Z czego budować dom najtaniej?

PostNapisane: 2014-07-26, 11:30
przez reci
Odnośnie Termalici chciałbym dodać, że według mnie w typowych warunkach w Polsce to jest najkorzystniejszy materiał do budowy niskiego, maksymalnie piętrowego domu. Sprawa wygląda trochę inaczej w warunkach wysokiego hałasu, ponieważ są materiały, które lepiej wyciszają, natomiast posiadają wyższą przepuszczalność cieplną. Ostatecznie w takich warunkach polecałbym mimo wszystko beton komórkowy, który posiada dobre wyciszenie od wewnątrz.

Re: Z czego budować dom najtaniej?

PostNapisane: 2014-07-30, 20:41
przez pimpek
Haha czyli chcesz powiedzieć, że ten materiał jest najlepszy, ale tylko w niektórych warunkach zabudowy... No tak, równie dobrze w innych warunkach najlepsza będzie chata drewniana :)

Moim zdaniem bloczki betonowe nigdy nie będą optymalnym rozwiązaniem ze względu właśnie na hałas. Izolacyjność akustyczna betonów do ścian dwuwarstwowych jest okropna. Do tego marna nośność i tak czy inaczej konieczność docieplenia. Moim zdaniem trochę szkoda zachodu. Jak ściana dwuwarstwowa to moim zdaniem optymalne rozwiązanie w Polsce to pustaki Porotherm. Dlaczego? Bo to złoty środek na izolacyjność termiczną, akustyczną i nośność. W dodatku to najłatwiejszy materiał do budowy metodą gospodarczą (przy technologii "mokrej" naprawdę trudno tu cokolwiek popsuć). Zresztą na poparcie mojej tezy jest jeden niepodważalny fakt: popularność tego materiału w Polsce. Wystarczy sobie sprawdzić na jaki materiał rozpisywane są gotowe projekty w biurach architektonicznych. Około 70% nowych domów w Polsce budowanych jest z ceramiki! Beton to w zasadzie nisza na rynku...