Strona 1 z 3

Konstrukcja hali stalowej

PostNapisane: 2017-03-22, 00:50
przez stobejczyk
Zastanawiam się nad zastosowaniem hal stalowych w rolnictwie. Zebrałam informacje na temat projektowania i budowy hal stalowych przez firmę http://solidhale.pl z Rozalina pod Warszawą. Wynika z nich, że w rolnictwie można wykorzystywać hale stalowe jako obory, chlewnie... Z drugiej strony spotkać się można z opiniami, że stodoła o konstrukcji stalowej nie jest najlepszym rozwiązaniem. Jakie są Wasze opinie?

Re: Konstrukcja hali stalowej

PostNapisane: 2017-05-31, 09:47
przez szarina
Hale namiotowe w rolnictwie widuję coraz częściej i też skłaniam się ku temu rozwiązaniu, szczególnie w przypadku sezonowego zapotrzebowania. To znacznie tańsze niż budowa murowanej hali - to po pierwsze, a po drugie można zawsze halę sprzedać i odzyskac powierzchnię działki, jeśli coś się wydarzy i hala przestanie być potrzebna. A niestety stojąca i nieużywana hala murowana to stałe koszty...Zresztą poczytaj sobie, tu jest fajny artykuł: http://protan-elmark.com.pl/czy-warto-wykorzystywac-hale-namiotowa-w-rolnictwie/ to właśnie on mnie zainspirował.

Re: Konstrukcja hali stalowej

PostNapisane: 2017-07-02, 10:46
przez Tomi77
Też uważam, że hale stalowe to dobre rozwiązanie w rolnictwie - szybko się je stawia, są tańsze, no i dają więcej możliwości niż tradycyjne hale. Warto zajrzeć na stronę czołowego producenta takich hal - http://www.llentab.pl/ - można się sporo z ich strony dowiedzieć.

Re: Konstrukcja hali stalowej

PostNapisane: 2017-07-06, 09:24
przez Vicious
Takie hale raczej rzadko kiedy znajdują zastosowanie tylko i wyłącznie w zależności od sezonu, dlatego jak dla mnie warto jest postawić na jakość i wymurować po prostu taki budynek. To na pewno trwalsze rozwiązanie, a nawet jeśli hala nie będzie potrzebna, to przecież można ją sprzedać, albo po prosu wynająć, nawet z całym wyposażeniem. A jest ono równie ważne, ponieważ to od niego bardzo często zależy bezpieczeństwo i wydajność pracy różnych ludzi. Solidne wyposażenie, które przydać się może również w przypadku hal przeznaczonych dla gospodarstw rolnych, znaleźć można na stronie specjalistycznego sklepu Magazynuj. Jakość to w tym przypadku podstawa ;)

Tu macie stronkę sklepu - http://magazynuj.pl/

Re: Konstrukcja hali stalowej

PostNapisane: 2017-09-30, 13:07
przez Eliza
Vicious napisał(a):Takie hale raczej rzadko kiedy znajdują zastosowanie tylko i wyłącznie w zależności od sezonu, dlatego jak dla mnie warto jest postawić na jakość i wymurować po prostu taki budynek.


Nie za bardzo rozumiem, co autor tej wypowiedzi miał na myśli. No bo chyba nie to, że hale magazynowe są sezonowe - bo przecież nie są:) LLentab stawia hale w konstrukcji stalowej, które można niemal w każdych warunkach klimatycznych.

Re: Konstrukcja hali stalowej

PostNapisane: 2017-10-26, 12:44
przez RobertT4
Zamierzam budować hale stalową. Możecie mi doradzić jaki rodzaj konstrukcji przyjąć na dach? Zastanawiam się czy taniej będzie zrobić kratownice czy belki. Hala ma mieć rozpiętość 8m

____________
https://www.pkbpw.pl/projekt-hali-garazowej-magazynowej-8x10m-cena-1-700zl-netto

Re: Konstrukcja hali stalowej

PostNapisane: 2017-10-29, 17:47
przez ewelina546
Optymalne konstrukcje zapewni figura.team , na ich stronie znajdziecie szereg cennych informacji i realizacje obiektów m.in. biurowych. Teraz przy hali zwykle jest powierzchnia biurowa - powinna być wizytówka firmy.

Re: Konstrukcja hali stalowej

PostNapisane: 2017-12-12, 12:45
przez alek
Dobrej jakości blachy, profile, pręty znajdziecie w hurtowni blach i prętów aluminiowych P.W. Zielonka. Są z Zielonki pod Bydgoszczą. Cennik dobry jak to w hurcie no i najważniejsze, że jakość produktów dobra.

Re: Konstrukcja hali stalowej

PostNapisane: 2017-12-20, 10:35
przez Valon
Solidna firma sprzedająca gazy techniczne to krakowski Feniks, warto o nich pomyśleć przy poszukiwaniu dostawcy gazów. Firma odpowiedzialna jest też za transport, dzierżawę butli, palet i wiązek, legalizacje butli. Solidni i terminowi.

Re: Konstrukcja hali stalowej

PostNapisane: 2018-01-02, 20:18
przez szablek115
Taką firmą, z którą miałem po prostu możliwość regularnej pracy jest Stalkon http://stalkon.waw.pl/ zajmują się właśnie kompleksowo halami stalowymi czy ogólnie rzecz ujmując konstrukcjami stalowymi, więc oferta jest dużo bardziej rozbudowana i róznorodna.