Strona 1 z 2

Sufity i sufity - jakie rozwiązanie jest najlepsze?

PostNapisane: 2018-08-27, 10:17
przez synbion
Wydaje mi się, że to w jaki sposób zaprojektować sufity, czy co z nim zrobić, wbrew pozorom nie jes takim prostym pytanie. Ostatnio z narzeczoną siedzieliśmy i myśleliśmy w jaki sposób można by dzisiaj urządzić mieszkanie, żeby miało nowoczesny wygląd. O ile na ścianach zawsze znajdą się jakieś rozwiązania, o tyle jeśli chodzi o sufity, to za wiele nie wymyśliliśmy. Pamiętam, że kiedyś sufity się tapetowało, ale teraz chyba mało kto się na to decyduje. Mam też wrażenie, że coraz mniej osób decyduje się na położenie kasetonów. Doszliśmy do wniosku, że takimi chyba najdłuższym trendem, czy trendami jest malowanie sufitu, albo wykorzystanie sufitu podwieszanego. Według was które lepiej się sprawdzi, by uzyskać bardziej nowoczesny wygląd?

Re: Sufity i sufity - jakie rozwiązanie jest najlepsze?

PostNapisane: 2018-08-28, 06:40
przez Bracik82
Jeśli już mowa o trendach, to radziłbym się skupić na na rozwiązaniach sprawdzonych, tylko że trzeba patrzeć, czy można je u siebie zastosować. Chociażby kasetony. Jeśli masz krzywy sufit, to będziesz mieć problem z założeniem ich, bo od razu wyjdą wszystkie nierówności. Po drugie, ich montaż. Widziałem kilka razy, jak kasetony nie było montowane na klej, tylko były przybite do sufitu. Ciężko w to uwierzyć, ale zdarzało się. Co do samych sufitów podwieszanych. Niby fajne rozwiązanie, ale tutaj raczej występuje inny problem. Rzadko kiedy ludzie decydują się na nie, bo za bardzo obniża mieszkanie. Jednak pod sufitem musi się zmieścić cały stelaż, a do tego płyty kartonowo gipsowe, które też mają swoje rozmiary i szerokość.

Re: Sufity i sufity - jakie rozwiązanie jest najlepsze?

PostNapisane: 2018-08-29, 07:22
przez Rympal
Co do sufitów, to za bardzo się ograniczacie. Te rozwiązania, które przedstawiliście, może byłyby ciekawe, ale z paręnaście lat temu. Teraz już coraz więcej osób, by uzyskać bardziej nowoczesne wnętrza decyduje się na wykorzystanie sufitów napinanych. Przede wszystkim, mają dużo ciekawszy wygląd i można im nadać dowolną formę. Po drugie, ich montaż nie jes tak czasochłonny jak w przypadku sufitów podwieszanych, ale to też zależy od samego projektu. Ale i tak chyba to jest najciekawsze rozwiązanie.

Re: Sufity i sufity - jakie rozwiązanie jest najlepsze?

PostNapisane: 2018-08-30, 16:18
przez synbion
O sufitach napinanych, słyszałem tylko tyle o ile. Kojarze, że to było coś podobnego do sufitów podwieszanych, ale chyba trochę od nich różniło.

Re: Sufity i sufity - jakie rozwiązanie jest najlepsze?

PostNapisane: 2018-08-31, 17:35
przez reci
Trudno mówić czy coś jest najlepsze, ja wolę czy coś pasuje do naszego wnętrza lub nie. Na początek jak masz jakąś koncepcję to polecam sprawdzenie jej w kreatorze wnętrz. Na stronach Śnieżki coś takiego jest dostępne. Wiadomo - będzie to tylko wizualizacja, ale lepsze to niż tylko wyobraźnia.

Re: Sufity i sufity - jakie rozwiązanie jest najlepsze?

PostNapisane: 2018-08-31, 17:48
przez Rympal
No można by powiedzieć, że jedyne co łączy sufit napinany z podwieszanym, to wykorzystanie aluminiowego stelarza. Cała reszta jest kompletnie inna. Chociażby to z czego są wykonane sufity napinane. W przypadku tych podwieszanych, jest to klasyczny karton gips, który się przycina na odpowiednią wielkosć i montuje. Nie dosć, że mnóstwo brudy przy docinaniu, to jeszcze obciąża to strop. Przy suficie napinanym, wykorzystuje się folię wykonaną ze specjalnego polimeru pvc, który według mnie o wiele lepiej się prezentuje. Przede wszystkim sufit może byc w dowolnym kolerze. Jest też możliwość by sufit był lustrzanny, wtedy optycznie też powiększy pomieszczenie. Ale chyba najciekawszą opcją jest to, że można zrobić z niego oświetlnie.

Re: Sufity i sufity - jakie rozwiązanie jest najlepsze?

PostNapisane: 2018-09-25, 07:03
przez Czikalator
Może nie z niego zrobić oświetlenie, ale zaprojektować go w taki sposób, by było w nim zainstalowane oświetlenie. Ale rozumiem do czego zmierzasz. To jest chyba jego zasadnicza zaleta, że nie ma tylu ograniczeń co klasyczny sufit podwieszany. Bo tam za światło odpowiadają najczęściej oświetlenie jest montowane punktowo. Można by powiedzieć, że w pewien sposób mamy swobodę działania, ale i tak jest ona ograniczona. Bardziej myślałem o systemie DPS Light. Gdzie cała powierzchnia sufitu jest jedną dużą lampą. Niezależnie od tego czy wykorzystano diody LED RGB czy tylko zestaw zwykłe LED, można sterować natężeniem światła, z tym że LED RGB pozwala także na zmianę barw.

Re: Sufity i sufity - jakie rozwiązanie jest najlepsze?

PostNapisane: 2018-10-05, 11:05
przez sanqi
Najlepsze rozwiązanie to oświetlenie punktowe i energooszczędne kinkiety LED: https://lampalampa.pl/oswietlenie/kinkiety/kinkiety-led

Re: Sufity i sufity - jakie rozwiązanie jest najlepsze?

PostNapisane: 2018-10-31, 09:41
przez Dycha
Kinkiety? Szczerze, to wydaje mi się, że są obecnie dostepne dużo ciekawsze rozwiązania i bardziej nowoczesne, chociażby jak ten system DPS Light. Po drugie, sufit nie musi być koniecznie miejscem na kinkiet. Trochę to marnotrawienie przestrzeni. Po drugie to już trochę oklepane rozwiązanie. Ostatnio widziałem ciekawy artykuł właśnie na temat, czy jak ciekawie można zaaranżować sufit, by ożywić pomieszczenie i nad mu trochę ciekawszego wyglądu.

Re: Sufity i sufity - jakie rozwiązanie jest najlepsze?

PostNapisane: 2018-11-27, 09:43
przez CEKOL
Ogólnie, jeśli chodzi o urządzenie sufitów, to opcji jest bardzo wiele. Można iść w wersje budżetowe i zainwestować w po prostu w kasetony, z tym że trzeba być pewnym, że sufit jest prosty. Bo inaczej będą brzydko odstawać i dodatkowo jeszcze podkreśla nierówności sufitu. Wydaje mi się, że chyba najciekawszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie sufitów napinanych. Nie dość, że ładnie zakryją wszystkie nierówności sufitu, to pozwolą na nadanie pomieszczeniu ciekawego wyglądu. Nawet klasyczny sufit napinany całkiem dobrze się prezentuje.