Strona 1 z 1

Kontrolowanie ekipy budowlanej

PostNapisane: 2017-06-12, 12:41
przez gadzina
Czy kontrolowanie ekipy budowlanej ma sens? Firma która wygrała przetarg u nas na wymianę płyt chodnikowych na wiosce robiła pół ulicy pół roku prawie, aż w końcu gmina zerwała umowę i wynajęła inną, która nie robiła na godziny tylko na akord i uwinęłi się z drugą częścią (dokładnie ta sama długość) w niecałe dwa miesiące. Może to tak trzeba konstruować umowę z ekipą, a nie wydawać na kontrolowanie? Chociaż niestety dwie z którymi się skontaktowałem ma określone umowy i nie ma szans żeby w ten sposób rozliczać prace. Jestem zmieszany trochę, nie wiem jak podejść do tematu i na co się zdecydować żeby nie trafić własnie na takich leni i nie płacić im za nic.

Re: Kontrolowanie ekipy budowlanej

PostNapisane: 2017-06-13, 11:27
przez Marcelus
jest mało fachowców i dużo pracy więc raczej nie będą chcieli iść ci na ustępstwa z jakimś konstruowanie umów na specjalne życzenie, a szkoda bo wtedy byśmy mieli większe prawa a tacy pseudofachowcy może by wreszcie zostali wyeliminowani na rzecz prawdziwych i porządnych fachowców. u nas nie obeszło się bez podstępu w celu zmuszenia do roboty w ramach tego na co się umawialismy ze zleceniobiorcą ale niestety oni potrafią się odwdzięczyć. po czterech miesiącach taras jest w koszmarnym stanie.

Re: Kontrolowanie ekipy budowlanej

PostNapisane: 2017-06-19, 01:03
przez gadzina
Rozumiem specyficzne warunki funkcjonowania tej branży, nie rozumiem jednak i nie zamierzam rozumieć tego jak się traktuje klienta. Jak się tego ustrzec jeśli nie umową?

Re: Kontrolowanie ekipy budowlanej

PostNapisane: 2017-06-19, 21:00
przez Marcelus
znasz takie powiedzenie: jak nie kijem to pałą? dokładnie to powinno mieć tu zastosowanie i nie ma co się chrzanić tylko zamontować http://www.spyshop.pl/alc-t11-hd-kamera-ip-do-bezprzewodowego-podgladu-otoczenia-957.html i postawić sprawę jasno jeśli ma się jakieś podejrzenia co do ekipy która pracuje.

Re: Kontrolowanie ekipy budowlanej

PostNapisane: 2017-06-20, 11:34
przez gadzina
niby racja. tylko pytanie czy taka ekipa (jak powszechnie wiadomo i tak ludzie wybrzydzają w zleceniach) nie zwinie się zanim nie zacznie mając świadomość tego, że będzie obserwowana w razie potrzeby. chyba, że rozpatrywać to w kwestii przesiewu nieuczciwych i uczciwych którym to w żaden sposób nie wadzi bo nie mają sobie nic do zarzucenia.

Re: Kontrolowanie ekipy budowlanej

PostNapisane: 2017-06-21, 10:25
przez Askorpdomy
Jeżeli zdecydujemy się na naprawdę dobrą i godną zaufania ekipę budowlaną lub remontową, to raczej nie powinno być problemu z jakością usług oraz rzetelnością, solidnością. Inna sprawa ze dobra firma też się ceni nieco wyżej w porównaniu do tych najtańszych, gdzie jakość usług pozostawia wiele do życzenia.

Re: Kontrolowanie ekipy budowlanej

PostNapisane: 2017-06-22, 20:12
przez Spinka
Zdecydowałam się na budowę domu drewnianego z bala pod klucz. Wybrałam wykonawcę i spisałam z nim umowę gdzie mam jasno i czytelnie przedstawiony zakres ich prac i obowiązków jak również termin oddania domu. Ekipa Natur Eko Dom sumienie wywiązuje się z zakresu swych prac, współpraca przebiega bez żadnych niedomówień. już niebawem otrzymany dom gotowy do zamieszkania. Moim zdaniem tylko w ten sposób unikniemy problemów z nierzetelnymi wykonawcami.