Strona 1 z 2

Pompy ciepła

PostNapisane: 2016-08-26, 09:40
przez filipporaza
Jako, że jestem nowym użytkownikiem, chciałbym zapytać Was o podstawę. Na naszym rynku jest wielu producentów pomp ciepła, tańszych, droższych i rzekomo tańszych, a jednocześnie dobrych. Moim zdaniem cena idzie z jakością, ale jednak chciałbym zapytać Was jakie macie spostrzeżenia w wyborze pomp ciepła. Planuję zmianę systemu ogrzewania i zmodernizowałem już budynek (m. in. ociepliłem). Zainteresowała mnie pompa ciepła, ponieważ znajomi jedną mają i chwalą za niskie koszty eksploatacji.
-Jakie marki pomp ciepła powinienem wziąć pod uwagę? Kontaktowałem się już z jedną firmą i polecili mi dwa typy, jednakże potrzebuję Waszego zdania jako użytkowników.
Filip

Re: Pompy ciepła

PostNapisane: 2016-08-29, 11:45
przez KonsultantViessmann
Witaj, cieszę się, że decydujesz się na ekologiczne ogrzewanie. Ja polecam produkty firmy Viessmann posiadamy zarówno pompy powietrzne (monoblok i splity) jak i pompy ciepła gruntowe, takie do grzania i chłodzenia, oraz takie stricte do cwu. Widziałeś naszą ofertę?

Powiedz może więcej - jakiej mocy urządzenia szukasz i jakiego typu?
Nastawiasz się na gruntową, czy na powietrzna? Łatwiej będzie szacować cenę :)

Pozdrawiam!

Re: Pompy ciepła

PostNapisane: 2016-09-16, 15:03
przez filipporaza
Fajnie, że dostałem ofertę, ale mnie chodzi aby odezwał się ktoś niezwiązany z daną firmą. Chciałbym info od kogoś kto zajmuje się ogólną instalacją i może powiedzieć co jego zdaniem jest dobre, a jakich rozwiązań i firm unikać.
A i jeszcze może co jest warte swojej ceny a za co się przepłaca.
Może ktoś ma doświadczenia i może coś porównać.

Re: Pompy ciepła

PostNapisane: 2016-12-06, 08:29
przez RafalCichocki
Witam,

Przy wyborze pompy ciepła trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim sprawność i niezawodność urządzenia oraz to czy wybrany producent posiada rozbudowany serwis. Wszystkie wymienione powyżej warunki spełniają pompy z rodziny Supraeco marki Junkers. Zachęcam do odwiedzenia naszej strony internetowej, gdzie można znaleźć szczegółowe dane dotyczące tego produktu: www.junkers.pl/produkty/pompy-ciepla/.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers

Re: Pompy ciepła

PostNapisane: 2016-12-06, 10:09
przez RafalCichocki
filipporaza napisał(a):Jako, że jestem nowym użytkownikiem, chciałbym zapytać Was o podstawę. Na naszym rynku jest wielu producentów pomp ciepła, tańszych, droższych i rzekomo tańszych, a jednocześnie dobrych. Moim zdaniem cena idzie z jakością, ale jednak chciałbym zapytać Was jakie macie spostrzeżenia w wyborze pomp ciepła. Planuję zmianę systemu ogrzewania i zmodernizowałem już budynek (m. in. ociepliłem). Zainteresowała mnie pompa ciepła, ponieważ znajomi jedną mają i chwalą za niskie koszty eksploatacji.
-Jakie marki pomp ciepła powinienem wziąć pod uwagę? Kontaktowałem się już z jedną firmą i polecili mi dwa typy, jednakże potrzebuję Waszego zdania jako użytkowników.
Filip


Witam,

Jeżeli jeszcze nie wybrał Pan pompy ciepła, polecam powietrzną pompę ciepła Logatherm marki Buderus. Posiada ona najwyższy współczynnik COP na rynku wynoszący 5,1. Urządzenie wyposażone jest w nowoczesny regulator HMC 300 z możliwością zastosowania regulatora pokojowego oraz ma wbudowany moduł internetowy, pozwalający na sterowanie pompą za pomocą smartfona. Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej produktu: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/pompy-ciepla/powietrzne/logatherm-wpl-ar.html
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus

Re: Pompy ciepła

PostNapisane: 2017-05-31, 06:53
przez Tomi77
Masz rację, jest wiele firm oferujących pompy ciepła. Niestety, jest też coraz więcej firmy, sezonowych, które szybko powstają i szybko się zwijają. Dlatego, ja zawsze wybieram firmy, które są na rynku od wielu lat. Jeśli chodzi o pompy ciepła, to w tym przypadku poleciłbym firmę Eko-Atelier - http://eko-atelier.pl/, bo ma 20-letnie doświadczenie i świetnych fachowców.

Re: Pompy ciepła

PostNapisane: 2017-06-01, 13:14
przez czaroslaw33
Pompa ciepła opłaca sie jak najbardziej, jezeli mamy na początku ten wkład ok.50 tys ze wszystkim :)

Re: Pompy ciepła

PostNapisane: 2017-06-06, 18:43
przez mazi88
każdy mówi tylko o kosztach "startowych" ale nikt nie patrzy na to że w przyszłości odpada taki koszt jak np zakup opału. A na etapie budowy domu nie trzeba myśleć o wydzielaniu pomieszczenia na kotłownie i skład opału. Dodatkowo przy pompie dochodzi takie coś jak użytkowanie które ciężko wycenić bo przy np węglu ile się wsadzi do pieca to tyle się wyniesie w postaci popiołu

Re: Pompy ciepła

PostNapisane: 2017-06-22, 10:56
przez RafalCichocki
Witam,

Koszty inwestycyjne w przypadku wyboru gruntowej pompy ciepła są rzeczywiście wyższe w porównaniu z pozostałymi rozwiązaniami, ponieważ wymagana jest budowa kolektora gruntowego. Natomiast dzięki niej uzyskujemy bezobsługowe i ekologiczne ogrzewanie. W przypadku wyboru tańszej instalacji zasilanej węglem, musimy być przygotowani na szereg prac eksploatacyjnych związanych z dostarczaniem paliwa do kotła, czyszczeniem go oraz wynoszeniem popiołu.
Tańszą alternatywą dla gruntowej pompy ciepła jest powietrzna pompa ciepła, która pobiera ciepło niskotemperaturowe bezpośrednio z otoczenia budynku. Jeżeli inwestor wybierze tego typu rozwiązanie już w czasie wyboru projektu budynku, może liczyć na oszczędności poprzez wyeliminowanie kominów spalinowych, pomieszczenia kotłowni, ewentualnego pomieszczenia do przechowywania paliwa, kosztów wykonania przyłącza gazowego lub dzierżawy zbiornika LPG. Ogrzewanie budynku za pomocą pompy ciepła jest niższe o ok. 30% w stosunku do kotła gazowego zasilanego gazem ziemnym oraz do 50% w porównaniu z kotłem zasilanym gazem LPG, co gwarantuje niskie koszty eksploatacyjne.
W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o pompach zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/pompy-ciepla.
W razie pytań chętnie pomogę.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus

Re: Pompy ciepła

PostNapisane: 2017-07-18, 08:05
przez kama28
Jeśli pompa to tylko ze sklepu Hydrotermo. Maja najlepszy sprzęt, szeroką ofertę i miłą obsługę. http://hydrotermo.pl/