Strona 1 z 2

Rózne mogą być instalacje w domu

PostNapisane: 2014-01-04, 09:21
przez Andrzej600
Pozdrawiam. Różne mogą być instalacje w domu i wszystkie są bardzo ważne. Muszą być w sposób profesjonalny wykonane. Decydują one w wielkim stopniu o naszym bezpieczeństwie. Mam na myśli chociażby instalację gazową, elektryczna czy odgromową. Powinna instalacje robić firma doświadczona.

Re: Rózne mogą być instalacje w domu

PostNapisane: 2014-06-13, 16:06
przez Tyrek453
No tu masz 100% rację instalacje muszą być wykonane prawidłowo, bo ich awaria może przynieść nawet tragiczne skutki dla naszego zdrowia jak i domu ;) ;)

Re: Rózne mogą być instalacje w domu

PostNapisane: 2014-07-28, 16:52
przez KatarzynaC
Rozmaite instalacje gazowe, elektryczne, kanalizacyjne, wodne itp. wykonuje zespół fachowców z biura projektowo-usługowego ERAN z Gliwic. Jeżeli szukacie kogoś sprawdzonego to warto bliżej zapoznać się z ich ofertą.

Re: Rózne mogą być instalacje w domu

PostNapisane: 2014-09-04, 14:01
przez Czort1
Ja korzystałam z oferty Eranu i bardzo polecam:)
Fachowa i kompleksowa obsługa!

Re: Rózne mogą być instalacje w domu

PostNapisane: 2014-09-25, 14:25
przez dotek777
Polecam zakład usługowy Szpil, bardzo porządna firma z Liszek koło Krakowa. A przy okazji na stronie *.pl można wykupić kupon rabatowy na ich usługi.

Re: Rózne mogą być instalacje w domu

PostNapisane: 2015-11-18, 10:40
przez BudoSpec
Najbardziej efektywnym ogrzewaniem jest ogrzewanie TANIE!
Ale bez odpowiednich wcześniejszych przygotowań,odpowiedniego ocieplenia,etc.
Można o tym zapomnieć

Re: Rózne mogą być instalacje w domu

PostNapisane: 2016-12-22, 14:15
przez aleksandra1977
BudoSpec napisał(a):Najbardziej efektywnym ogrzewaniem jest ogrzewanie TANIE!
Ale bez odpowiednich wcześniejszych przygotowań,odpowiedniego ocieplenia,etc.
Można o tym zapomniećDokładnie, cena jest jednym z ważniejszych czynników. Nie każda instalacja sprawdza się równie dobrze u każdego. Najważniejsze to dobrać ogrzewanie do konstrukcji domu i warunków w nim panujących. Przerobiłam już kilka rozwiązań, począwszy od węgla, przez olej i na kominku kończąc. Z włąsnego doświadczenia mogę powiedzieć, że jednak najlepiej sprawdzał się węgiel. Teraz są fajne rozwiązania jak kotły uniwersalna do palenia, węglem, miałem i drewnem co wychodzi relatywnie tanio. Widziałam taki piec ostatnio: http://kotlarstwo.co/oferta/uks/ bardzo fajne rozwiązanie. Nie ogranicza nas tylko do jednj formy opału i daje kilka możliwości. Sporo ostatnio szukam informacji właśnie na temat takich kotłów. Co do ogrzewania olejowego, to jst naprawdę wygodne, ale niestety dużo droższe, dlatego po kilku latach wymieniliśmy je na kominek, który z kolei nie ogrzewa wszystkich pomieszczeń równomiernie. Nie znam za to kompletnie ogrzewania z użyciem pomp ciepła ale widzę, że zainteresowanie nimi jest coraz większe i zaczyna mnie ciekawić na czym to tak naprawdę polega.

Re: Rózne mogą być instalacje w domu

PostNapisane: 2017-02-13, 09:22
przez Vicious
Dzisiejsze piece CO są na szczęście naprawdę bardzo wydajne, szczególnie jeżeli stosuje się w ich przypadku dobrej jakości paliwo. Ja zdecydowałem się na stosowanie węgla. Węgiel orzech od śląskiej firmy Smart Trans (http://smarttrans.eu/) sprawdza się naprawdę doskonale.

Re: Rózne mogą być instalacje w domu

PostNapisane: 2017-05-22, 15:34
przez Bartek88
To prawda. Rodzaj ogrzewania powinien być przemyślanym wyborem. Osobiście nie wiem, czy zdecydowałbym się na ogrzewanie gazowe. Jest to wg. mnie szalenie niebezpieczne. Węglowy piec CO też może wybuchnąć, dlatego odradzam trzymanie go w domu, gdzieś w piwnicy, za ścianą. Osobiście trzymam swój w odrębnym budynku i rurami przeprowadzam ciepło do domowych grzejników. Sprawdza się świetnie. Polecam http://www.kotly-kowalew.pl

Re: Rózne mogą być instalacje w domu

PostNapisane: 2017-07-06, 09:57
przez Enegen
Jeżeli mowa ściśle o ogrzewaniu naszego domu, to warto mieć na uwadze fakt iż powinniśmy uwzględnić powierzchnię grzewczą plus to jaki jest poziom wykonanej izolacji,zarówno wewnętrznej jak i zewnętrznej, tak aby utrata ciepła była jak najniższa. Dopiero potem możemy myśleć o wyborze odpowiedniego kotła.