Strona 1 z 2

Ogrzewanie elektryczne w nowoczesnych wnętrzach

PostNapisane: 2017-03-25, 19:59
przez JacekB
Kuzyn remontuje stare mieszkanie w kamienicy. Sam budynek został odnowiony i ocieplony. Samo ocieplenie jest z najwyższej półki, bo zostały zastosowane płyty PIR uszczelniane pianką (na łączeniach) w celu eliminacji jakichkolwiek mostków cieplnych. Oczywiście okna również zostały wymienione. No i wracamy do głównego tematu tego wątku - jak to ogrzewać. Nie ma miejsca na kotłownię, nie ma gazu. Były piece kaflowe ale w tragicznym stanie, więc zostały zlikwidowane. Można postawić jakąś kozę ale to wymaga doglądania, co nie zawsze jest możliwe (kuzyn bywa w rozjazdach z powodu swojego zawodu). Co zostaje? Chyba tylko rozwiązania związane z prądem. Coś polecicie? Ważne by pasowało do wnętrz w bardziej nowoczesnym stylu.

Re: Ogrzewanie elektryczne w nowoczesnych wnętrzach

PostNapisane: 2017-04-01, 16:50
przez Norbert145
Jednak za drogie. Wolałbym wybrać pompę ciepła lub doprowadzić gaz.

Re: Ogrzewanie elektryczne w nowoczesnych wnętrzach

PostNapisane: 2017-04-02, 18:34
przez Martka
Norbert145 skoro jest to kamienica, w której nie ma gazu to nie można na własną rękę doprowadzić gazu do pojedynczego mieszkania. Uważam, że najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie elektrycznego ogrzewania. Moi rodzice przeprowadzali całkiem niedawno remont i postawili na ogrzewanie elektryczne. Nie wychodzi to wcale aż tak drogo, a co najważniejsze jest prawie bezobsługowe i nie wiąże się ze składowaniem i noszeniem materiału do rozpalania w piecu. Wykonywała to im jakaś firma z Rokietnicy, która bazuje na polskich produktach w swej pracy. Niestety nie pamietam nazwy, przy okazji wizyty u rodziców zapytam i podeśle.

Re: Ogrzewanie elektryczne w nowoczesnych wnętrzach

PostNapisane: 2017-04-04, 02:21
przez Emilka22
Polecam takie ogrzewanie,mój brat właśnie zamontował panele grzewcze.Przede wszystkim jest to ogrzewanie energooszczędne co widac po jego rachunkach.Szybki, prosty, nie wymagający drogich i skomplikowanych instalacji montaż.I z tego co się dowiadywał jest to instalacja bardzo trwała.

Re: Ogrzewanie elektryczne w nowoczesnych wnętrzach

PostNapisane: 2017-04-04, 19:18
przez karolina61866
http://www.najtanszeogrzewanie.pl Dwa sezony grzewcze z panelami za nami. Jesteśmy mega zadowoleni. Każdy nam mówił co wy robicie prąd was zrujnuje a prawda jest taka, że wyszło nas podobnie jak ogrzewanie węglem ale komfort użytkowania bez porównania.

Re: Ogrzewanie elektryczne w nowoczesnych wnętrzach

PostNapisane: 2017-04-07, 13:32
przez Hallada
Ogrzewanie elektryczne nie jest niestety zbyt oszczędne, więc ja nigdy bym się na nie nie zdecydowała. :)

Re: Ogrzewanie elektryczne w nowoczesnych wnętrzach

PostNapisane: 2017-05-02, 17:43
przez Martka
U moich rodziców instalację ogrzewania elektrycznego wykonywała polska firma Eko Partner. Jest ona producentem paneli grzejnych, które instaluje, więc mamy gwarancję dobrej jakości. Instalacja wykonana rzetelnie, w dość krótkim czasie, a do tego prace nie wprowadzały chaosu i rozgardiaszu po, którym trzeba odgruzowywać mieszkanie i sprzątać wiele dni. Samo podsumowanie okresu grzewczego bardzo zadowalające.

Re: Ogrzewanie elektryczne w nowoczesnych wnętrzach

PostNapisane: 2017-05-08, 20:55
przez JacekB
Martka napisał(a):U moich rodziców instalację ogrzewania elektrycznego wykonywała polska firma Eko Partner. Jest ona producentem paneli grzejnych, które instaluje, więc mamy gwarancję dobrej jakości. Instalacja wykonana rzetelnie, w dość krótkim czasie, a do tego prace nie wprowadzały chaosu i rozgardiaszu po, którym trzeba odgruzowywać mieszkanie i sprzątać wiele dni. Samo podsumowanie okresu grzewczego bardzo zadowalające.

Poszukałem sobie trochę informacji o Eko Partner i wygląda to całkiem ciekawie. Na stronie mają nawet wyliczenia kosztów użytkowania wraz z realnymi rachunkami. To pomocna informacja. Kuzyn jest w dobrej sytuacji, bo jakiś czas temu zmienił taryfę prądu na G12, więc ma tańsze okresy w nocy i weekendy. Więc teraz ma dodatkowy atut. A łatwo jest sterować takim ogrzewaniem?

Re: Ogrzewanie elektryczne w nowoczesnych wnętrzach

PostNapisane: 2017-05-21, 14:05
przez Martka
Sterowanie ogrzewaniem elektrycznym jest banalnie proste chyba nawet najprostsze w porównaniu do metod ogrzewania z jakimi do tej pory miałam do czynienia. Łatwo je zaprogramować i dopasować do indywidualnych potrzeb. Każde pomieszczenie może mieć ustawioną inną temperaturę.

Re: Ogrzewanie elektryczne w nowoczesnych wnętrzach

PostNapisane: 2017-06-13, 09:25
przez me0wn
Ogrzewaniem na prąd to można wykończyć swój portfel zwłaszcza, jak teraz rachunki idą w górę i wraz z nimi taryfa za prąd. Gaz to też tragedia sama stosowałam tą metodę grzania jakiś czas i płakałam prawie przy każdym rozliczeniu, teraz używam paneli słonecznych oze-biomar i jestem strasznie zadowolona. Bardzo wydajna metoda ogrzania domu i niedroga.