Sufity, ściany i podłogi, czyli jak nadać nowoczesny wygląd?

Sufity, ściany i podłogi, czyli jak nadać nowoczesny wygląd?

Postprzez Surykat » 2019-02-07, 11:04

Cześć! Może będziecie mi w stanie pomóc. Sprawa wygląda następująco. Szykujemy się do większego remontu w mieszkaniu. Główny cel, to odświeżenie całego mieszkania, ale jakby dało radę nadać mu też ciekawszy wygląd, to nie mielibyśmy nic przeciwko. Na w pokojach planujemy dać panele. W kuchni dalej się wahamy pomiędzy panelami, a kaflami. Łazienka, to oczywiście płytki na ścianach i podłodze, sufit prawdopodobnie będzie malowany. Ze swoją drugą połówką, podjęliśmy decyzję, że na ścianach w pokojach wyląduje tapeta, w tym jedna fototapeta w sypialni. Pozostaje jeszcze kwestia sufitu. Mieszkamy w bloku, więc nie wiem, czy wykorzystanie sufitów podwieszanych ma jakiś większy sens. Rozważamy, żeby je także zatapetować. Macie może jakieś porady, albo pomysł, co można by zmienić, by mieszkanko uzyskało bardziej nowoczesny styl?
Surykat

Odp

Google - reklama

Re: Sufity, ściany i podłogi, czyli jak nadać nowoczesny wygląd?

Postprzez Rympal » 2019-02-11, 09:04

troche roboty was czeka, ale z tego co widze, to glownie beda to zmiany wylacznie kosmetyczne. a co do tego jako to przedstawiles, to w kuchni mimo wszystko zdecydowalbym sie na panele. ladniej sie prezentuja. przy kaflach, jakby przez przypadek spadl ci garnek, czy cos ciezko, istnieje ryzyko pekniecia plytki. przy panelach tego nie ma. wykorzystanie tapet ok, ale wstrzymalbym sie z ta fototapeta w sypialni. ona sie dobrze prezentuja, pod warunkiem, ze masz proste sciany. jesli nie, to podkreslisz tylko wszystkie nierownosci. moze lepiej najpierw wyrownac wszystko karton gipsem, a dopiero potem klasc tapety.
Rympal

Postprzez MechDecor » 2019-02-12, 15:16

Dla każdego z nas pojęcie "nowoczesne" będzie miało inny wyraz, warto wiec sugerować się po prostu własnym gustem i uznaniem. Akurat bardzo ciekawą propozycją do każdego nowoczesnego wnętrza jest mech dekoracyjny, spotkaliście sie już z czymś takim?
MechDecor

Postprzez CEKOL » 2019-02-19, 10:00

Te mchy, czy dokładniej porosty, to chyba przede wszystkim kwestia gustu. Trzeba po prostu lubić takie rzeczy. Ja w domu mam może z 2-3 kwiatki i tyle, nie czuje potrzeby mieć więcej. Ale jak wspomniałem kwestia gustu. Odnośnie tego co napisał Rympal, to zgodzę się co do jednego. Jeśli nie masz prostych ścian, to wykorzystanie fototapety nie będzie dobrym pomysłem. Może jakiś obrazek, albo plakat, żeby nadać pomieszczeniu trochę charakteru, ale mi to, zalecałbym ściany wygładzić. Chociażby z tego względu, żeby obrazek nie odstawał ;)
CEKOL

Postprzez Dycha » 2019-02-25, 08:53

Tak po prawdzie, to niekoniecznie to musi być jakiś obrazek. Można np. zdecydować się na nowoczesne fototapety, chociaż jedyne to rozwiązanie łącze z fototapetami to, to że jest do wykorzystania na ścianie. Mam na myśli coś tego rodzaju.

Obrazek
Dycha

Postprzez Surykat » 2019-02-26, 16:12

Wygląda fajnie, ale co to jest? Jakiś rodzaj fototapety?
Surykat

Postprzez reci » 2019-02-28, 17:41

Jeśli chodzi o ściany to ja zdecydowanie preferuję zwyczajną, ale dobrej jakości farbę (ja preferuję Magnat Ceramic). Gładkie ściany najlepiej pasują do mojego wnętrza. Nie oznacza to, że najbardziej przywiązałem się do białego, bo miałem różne kolory.
reci

Postprzez Kamieniarstwo » 2019-03-12, 13:04

W kwestii aranżacji wnętrza, polecam brać pod uwagę również kamień naturalny, np: granit lub marmur który będzie się znakomicie prezentował i do tego spełni funkcję dekoracyjną, ozdobną w każdym domu. Ciekawe wzory i szablony znajdziecie u nas, warto zerknąć.
Kamieniarstwo

Postprzez wozsie » 2019-03-25, 09:40

Z farbą jest ten problem, że trzeba co jakiś czas ją przemalować. Po drugie, jak masz nierówną ścianę, to cała zabawa związana z ich wyrównaniem jest bardzo czasochłonna.
wozsie

Postprzez Dycha » 2019-03-28, 08:44

Surykat napisał(a):Wygląda fajnie, ale co to jest? Jakiś rodzaj fototapety?

Można by powiedzieć, że jest to pewnego rodzaju fototapeta. To jest sufit napinany, z tym że montowany na ścianie. Dużą zaletą jest to, że ma sie idealnie gładką powierzchnie. Tutaj na zdjęciu masz akurat DPS Wall na którym znajduje się nadruk, ale można też zdecydować się na wykorzystanie gładkiej lustrzanej powierzchni i masz oryginalne lustro w sypialni ; )
Dycha

Zobacz też to

Doradca Reklama

Następna strona

Powrót do Urządzanie domu lub mieszkania