Na co zwrócić uwagę wybierając materac?

Na co zwrócić uwagę wybierając materac?

Postprzez zanka32 » 2013-09-29, 15:47

Jakimi kryteriami powinnam się kierować wybierając materac do spania? Jestem świeżo po ślubie i postanowiliśmy z mężem, że chyba lepszego momentu na wymianę starych materacy nie znajdziemy (choćby ze względów finansowych). Moja bliska znajoma poleciła mi sklep Bejto, który jest oficjalnym dystrybutorem materacy firmy M&K Foam Koło. Jest tam jednak tak ogromny wybór, że nie wiem na co się zdecydować. Mąż co pradwa od razu chciał zamawiać Estrella Lux jednak ja wolę najpierw się dowiedzieć co jest ważne wybierając materac? Jakimi kryteriami się kierować?
zanka32

Odp

Google - reklama

Re: Na co zwrócić uwagę wybierając materac?

Postprzez sweethomeshop » 2015-02-06, 14:07

Dla małżeństwa to najlepszy materac kieszeniowy. Sprężyny kieszeniowe mają tą fajną właściwość, że zamknięte są w osobnych kieszonkach, dzięki czemu poruszenie się jednej osoby, nie przeszkadza drugiej w spokojnym śnie.
Polecam nasze materace.

Obrazek
sweethomeshop

Postprzez fabiann88 » 2016-12-09, 15:52

Wybierając materac przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jego wypełnienie, najwygodniejsze są materace z pianki termoelastycznej - na takim materacu wszystkie części ciała mają równomierne podparcie, co jest możliwie dzięki temu, że reagują nie tylko na nacisk całego ciała, ale i na jego temperaturę. Jeśli będziecie szukali takich materacy w Poznaniu, to zerknijcie na materace BlackArt - oprócz materacy termoelastycznych mają tam też inne materace piankowe.
fabiann88

Postprzez KamilaMeble » 2016-12-13, 12:42

W zasadzie powyżej masz już wszystko dokładnie opisane, wystarczy poczytać. Dobrej klasy i jakości materac zapewni optymalny komfort snu, więc moim zdaniem nie warto na nim oszczędzać i lepiej wybrać ten sprawdzony, solidny na lata.
KamilaMeble

Postprzez Alinka » 2017-04-26, 20:39

W przypadku materaców dla dziecka ważne żeby był antyalergiczny, a pokrowiec łatwo się prał. http://sklep.meble-wisad.pl/216-materace .Atesty rzecz jasna, ale to oczywiste.
Alinka

Postprzez Komandofoki » 2017-05-26, 08:52

Ja swój kupiłem w sieciówce agata meble powiem wam że nie spodziewałem się aż tak dobrego wrażenia
Komandofoki

Postprzez GrzegorskiS » 2017-06-01, 07:14

Na pewno na jakoś jego wykonania. Ważne też, żeby mial zdejomowany pokrowiec, bo wtedy można zadbać o czystość i po prostu prać ten pokrowiec. Ja aktualnie mam materac sprężynowy - https://imaterac.pl/7-materace-sprezynowe i naprawdę się wysypiam.
GrzegorskiS

Postprzez Dormeo » 2017-08-30, 12:58

Szanowni Państwo,
Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na możliwość osobistego wypróbowanie kilku egzemplarzy. Wtedy będziemy mogli łatwiej podjąć decyzję. Dobry materac powinien charakteryzować się jakością wykonania oraz wykorzystaniem odpowiednich materiałów, aby zapewnić komfort użytkowania na lata. Ogromne znaczenie ma również budowa materaca. Powinna gwarantować równomierne podpieranie ciała w trakcie snu. Materac mimo długotrwałego nacisku powinien zawsze powracać do swojego pierwotnego kształtu. Zachęcam do zapoznania się z artykułem, który zawiera obszerniejszy zakres interesujących informacji http://www.dormeo.pl/poradniki/wybor-odpowiedniego-materaca.
Dormeo

Postprzez Elmic » 2017-08-31, 06:56

Moim zdaniem liczy się wysoka jakość wykonania oraz sam komfort podczas snu, dobry materac z reguły nie należy do tych najtańszych niewiadomego pochodzenia. Warto też wcześniej przetestować dany materac w sklepie po czym ewentualnie zamówić go online.
Elmic

Zobacz też to

Doradca Reklama

Powrót do Urządzanie domu lub mieszkania