Z czego budować ciepłe ściany

Z czego budować ciepłe ściany

Postprzez Wojtas » 2014-01-27, 19:02

No właśnie, Z czego budować ciepłe ściany? Naczytałem się przed chwilą w internecie i normalnie każda ściana ma jakieś wady. Ocieplanie ścian ma swoje dobre i złe strony, słyszałem że przez nieodpowiednie ocieplanie, może w domu być wilgoć, jak nie ma odpowiedniej wentylacji. Z czego budować takie ściany, żeby były zarazem ciepłe, jak i ergonomiczne?
Wojtas

Odp

Google - reklama

Re: Z czego budować ciepłe ściany

Postprzez Jonczyk » 2014-01-27, 19:47

Wojtas napisał(a):No właśnie, Z czego budować ciepłe ściany? Naczytałem się przed chwilą w internecie i normalnie każda ściana ma jakieś wady. Ocieplanie ścian ma swoje dobre i złe strony, słyszałem że przez nieodpowiednie ocieplanie, może w domu być wilgoć, jak nie ma odpowiedniej wentylacji. Z czego budować takie ściany, żeby były zarazem ciepłe, jak i ergonomiczne?

Z czego budować ciepłe ściany to temat co raz częściej poruszany przez osoby zajmujące się budową domów jednorodzinnych. Poprzez to zależy nam oczywiście na energooszczędności budynku. Jest to oczywiście bardzo ważne biorąc pod uwagę fakt, iż rachunki za ogrzewanie w blokach jak i domach jednorodzinnych są co raz większe.

Moim zdaniem dobrym materiałem do budowy ciepłych ścian domówbloczki z betonu komórkowego lub też bloczki keramzytobetonowe z wkładkami termoizolacyjnymi, których to drążenia wypełnione najczęściej są styropianem lub poliuretanową pianką – które dodatkowo zwiększają termoizolację.
Ten materiał bardzo często stosuje się w przypadku budowy ścian jednowarstwowych.

Budując ściany dwuwarstwowe mamy zdecydowanie większy wybór materiałów – tutaj ściany o grubości około 20/30 cm ocieplamy dodatkowo np.: styropianem o grubości od 12 do 20 cm co daje nam naprawdę dobrą izolację termiczną i solidnie wykonaną ścianę.
Dzięki temu możemy być pewni, że ciepło z naszego domu nie wydostanie się tak łatwo przez ściany.
Jonczyk

Re: Z czego budować ciepłe ściany

Postprzez FarbyKabe1 » 2014-02-04, 12:19

W przypadku przegród wielowarstwowych najważniejsze jest odpowiednie dopasowanie parametrów technicznych poszczególnych warstw, aby cała ściana zachowywała się jak homogeniczna warstwa i nie zachodziło ryzyko rozwoju pleśni, kondensacji miedzywarstwowej czy też wystąpienia tzw. punktu rosy. W tym celu firma Farby KABE bezpłatnie udostępnia na swojej stronie internetowej program do obliczeń cieplno-wilgotnościowych dostępny pod adresem: http://www.farbykabe.pl/program,cw,obliczenia_cieplnowilgotnosciowe.html
FarbyKabe1

Zobacz też to

Doradca Reklama

Powrót do Ściany i stropy