Ścianka z OSB

Ścianka z OSB

Postprzez Jeremy » 2015-05-19, 14:29

Witam mam pytanie potrzebuje postawić ściankę działową z płyty OSB i zastanawiam się na profilach uw, cw czy konstrukcji drewnianej zależy mi na dość dobrej wytrzymałości ściany antywłamaniowej jestem laikiem w tej kwestii wiec dla tego pytam...
Jeremy

Odp

Google - reklama

Re: Ścianka z OSB

Postprzez kamilbaczynski » 2015-06-22, 18:18

Ściana z płyty osb nigdy nie będzie jakoś specjalnie solidna. Jeżeli zależy ci na porządnej działówce, to postaw ją z pustaków ceramicznych, albo nawet z suporexu. Pustaki Porotherm 8, albo 12 zapewnią przyzwoitą akustykę i będziesz mieć mur. Jeżeli obawiasz się wszechobecnego bałaganu w trakcie pracy, to wybierz pustaki na suchą zaprawę dryfix. Pustaki się do siebie klei i nie ma tyle syfu. Jednak przy nakładaniu tynków lub gładzi robi się masakra. Ale ten problem nie ominie cię przy żadnej z technologii, nawe osb.
kamilbaczynski

Postprzez andrzeyek » 2015-06-24, 19:41

Czy drewno czy profile aluminiowe to pewnie zdania będą podzielone. Ja bym zrobił na konstrukcji drewnianej. Profile aluminiowe daje się do płyt g-k bardziej moim zdaniem.
andrzeyek

Postprzez instalator » 2015-06-27, 06:57

andrzeyek napisał(a):Czy drewno czy profile aluminiowe to pewnie zdania będą podzielone. Ja bym zrobił na konstrukcji drewnianej. Profile aluminiowe daje się do płyt g-k bardziej moim zdaniem.

Zwróć uwagę na wygłuszenie ściany, dobre podwójne płytowanie oraz mocowanie. Mocowanie jest w zasadzie podstawową sprawą tu. Jeśli piszesz o ścianie antywłaniowej, to tym bardziej.
instalator

Postprzez vladimir » 2015-06-29, 16:45

instalator napisał(a):
andrzeyek napisał(a):Czy drewno czy profile aluminiowe to pewnie zdania będą podzielone. Ja bym zrobił na konstrukcji drewnianej. Profile aluminiowe daje się do płyt g-k bardziej moim zdaniem.

Zwróć uwagę na wygłuszenie ściany, dobre podwójne płytowanie oraz mocowanie. Mocowanie jest w zasadzie podstawową sprawą tu. Jeśli piszesz o ścianie antywłaniowej, to tym bardziej.

To normalne kołeczki czy wkręty nie wystarczą?
vladimir

Postprzez instalator » 2015-06-29, 21:10

Wiele osób czy firm robi po kosztach i daje kiepskie materiały. Ja lubię montować na produktach Fischera, kupuję je w Natare. Moim zdaniem sprawdzą się w każdej konstrukcji. A co do systemu, zależy od warunków.
instalator

Postprzez lumarkom » 2015-06-30, 09:18

instalator napisał(a):

W pełni się zgadzam z tą opinią.
lumarkom

Postprzez majster15 » 2016-01-08, 10:57

A myślicie, że takie ściany szklane nadają się jako ścianka działowa http://www.republikaszkla.pl/system/szklane-zabudowy/ chciałbym w ten sposób rozdzielić salon od jadalni nie tracąc przy tym poczucia przestrzeni, ale nie wiem czy to się sprawdza. Tym bardziej, że spotkałem się z takim rozwiązaniem tylko w biurach, a to jednak jest dom jednorodzinny
majster15

Zobacz też to

Doradca Reklama

Powrót do Ściany i stropy