Płytki ceglane

Re: Płytki ceglane

Postprzez Andrzej88 » 2015-07-25, 12:46

cegłu na ścianie sa super i nadają klimatu, ale w kuchni bym z nimi nie ryzykował, no chyba, że ta ma nie służyć do gotowania :)
Andrzej88

Odp

Google - reklama

Postprzez michulka » 2015-08-11, 09:17

Do kuchni nie ma sensu brać płytek czy cegieł klinkierowych o zdecydowanej fakturze, bo zbiera się tam brud i strasznie trudno to potem doczyścić. Takie rozwiązania lepiej sobie zostawić np. na przedpokój albo pokój :) Ja mam w kuchni na jednej ścianie klinkier Terca Dresden z gładkim licem. Wisi już ponad 3 lata i do tej pory żadnych problemów ani z fugami ani z samą płytką. Zachowują się po prostu jak zwykła glazura, chociaż wygląd jest zdecydowanie ładniejszy... :)
michulka

Postprzez EkspertKAMEX » 2015-11-12, 09:40

A może płyty z kamienia naturalnego ? Również ciekawa kolorystyka i wzornictwo :) no i nadaje się do każdego pomieszczenia. Łatwe czyszczenie, duża trwałość, a nakłady związane z pielęgnacją i konserwacją są znikome. :)
Cannes-1 1.jpg
kamex-schody.pl
Cannes-1 1.jpg (150.14 KiB) Przeglądane 622 razy
EkspertKAMEX

Postprzez michulka » 2015-12-28, 14:44

igorwilski napisał(a):Racja płytek klinkierowych nie trzeba zabezpieczać. Nawet w kuchni jak się taką Tercę położy, to w razie zabrudzeń tłuszczem, przeciera się tylko szmatą.

Ja mam Tercę na przedpokoju i mam tylko jedno zastrzeżenie - płytki z licem ręcznie formowanym są dość podatne na zabrudzenia, a czyści się je kiepsko... Dlatego w takie miejsca polecam raczej płytki z gładkim licem - będzie mniej stresu w przyszłości :P Poza tym płytki pierwsza klasa - bardzo polecam :)
michulka

Postprzez ArturK » 2016-06-13, 13:45

Ja mam trochę cegły w domu. W kuchni i łazience zabezpieczałem impregnatem Protect Guard (nie wiem czy dobrze napisałem nazwę). W salonie i korytarzu zabezpieczyłem innym impregnatem. Płytki i impregnaty kupowałem na e-retrocegielka.pl (Uwaga firma Retrocegiełka mieści się w Słupnie pod Warszawą a nie pod Płockiem bo trochę się o... :lol:
Polecam wam cegłę, ja jestem w niej po prostu zakochany. Dostawca cegły też godny polecenia.
ArturK

Postprzez retroplytki » 2017-01-11, 12:38

Andrzej88 napisał(a):cegłu na ścianie sa super i nadają klimatu, ale w kuchni bym z nimi nie ryzykował, no chyba, że ta ma nie służyć do gotowania :)

http://retroplytki.net.pl/
retroplytki

Postprzez JolciaT16 » 2017-01-31, 12:37

W ubiegłym roku z mężem również zakupiliśmy cegłę do urządzenia domu z tej firmy ( http://retrocegla.pl/ ).
Cegłę mamy w kuchni, łazience, przedpokoju oraz mały motyw w salonie.
Generalnie jesteśmy bardzo zadowoleni. Udało nam się trafić akurat na fajną promocję niektórych cegieł. :D :D :D :D
Żeby nie kombinować stwierdziliśmy, że weźmiemy z tej firmy także grunt, fugi, klej oraz impregnat.
Wszystko zamontowane zgodnie z zaleceniami, nic nie odpada, łatwo się czyści - nawet zabrudzenia w kuchni, ale ja czyszczę je od razu gdy coś się zabrudzi. :)
Koleżanka z pracy trochę mi zazdrościła i stwierdziła, że też podoba jej się cegła więc zrobiła również w kuchni z tym, że ona przy kuchence zamontowała sobie przeźroczyste szkło hartowane. Efekt końcowy też super :)
Osobiście bardzo polecamy tą firmę i jej produkty.
Poza tym fachowa i rzetelna obsługa !!! :)
JolciaT16

Postprzez Majster1900 » 2017-03-21, 20:15

ja mam tez mam cegły ręcznie formowane - Vandersanden. z reguły doczyszczam ją myjką ciśnieniową typu karcher. szukam jeszcze odpowiedniego środka chemicznego, może ktoś coś wie?
Majster1900

Postprzez BrickTom » 2017-03-29, 15:54

Zapraszam na Naszą stronę www.bricktom.pl, jest to nowa firma w tej branży, mamy już kilka projektów. Wszystko na stronie, ponad to w sprzedaży też meble ze starego drewna. W kompozycji z płytkami tworzą wspaniałe klimaty. Doradzimy w doborze klei, fugi, impregnatów. Wszystko można skompletować u Nas. gdyby ktoś miał pytania proszę dzwonić 607-526-496. Wysoka jakość, wysyłamy zdjęcia rzeczywiste z bieżącego dnia, jaka jest aktualna partia. I oczywiście niska cena. Raz jeszcze zapraszam - www.bricktom.pl

Czekamy na Ciebie :)
BrickTom

Postprzez AleksanderWozniak » 2017-04-20, 14:49

Zamiast cegieł bardzo dobrym rozwiązaniem może być też beton architektoniczny. Można z niego układać mozaiki lub kłaść klasycznie z dylatacją :) Mam w domu Ścianę
, która wygląda świetnie, a sam beton też jest naturalny - nie zawiera sztucznych włókien, jest dostępny w wielu kolorach, strukturach, wytrzymały i na pewno montaż łatwiejszy. Polecam kupić beton architektoniczny w Krakowie, mają tam pewnego i dobrego producenta. Pozdrawiam wszystkich. Obrazek
AleksanderWozniak

Zobacz też to

Doradca Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ściany i stropy