koszt stopu na klatce schodowej między parterem a piętrem

koszt stopu na klatce schodowej między parterem a piętrem

Postprzez novanike » 2016-09-28, 13:43

Mam nadzieję, że dobrze wybrałam dział na założenie tematu, przeglądałam forum i znalazłam kilka zbliżonych, ale nie do końca to o co mi chodzi, stąd mój post.
W ubiegłym roku zakupiłam z rodziną dom wybudowany we wczesnych latach 90, głównie metodą gospodarczą. Powoli sami zaczęliśmy dom remontować, zmieniać wnętrze do naszych gustów.
Pojawiły się konkretne plany odcięcia parteru od piętra, dom jest bowiem piętrowy. Parter i piwnicę zajęliby rodzice. Ja chcę objąć w posiadanie piętro ze strychem.
I tu właśnie chciałabym pozyskać poradę w sprawie położenia stropu w istniejącej klatce schodowej, gdyż wejście na piętro planuję usytuować z boku domu - schody zewnętrzne kręcone najprawdopodobniej.
Proszę w tej kwestii o kilka informacji albowiem moja rodzinka, która ma zająć parter chce to rozwiązać zupełnie w inny sposób, tj. odciąć ścianką wnętrze domu od schodów, tak żeby wejście na górę odbywało się we wnętrzu domu. Według mnie nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż zmniejsza prywatność obydwu mieszkań i sprawia, że idąc do łazienki mieszkańcy parteru będą musieli przejść przez klatkę schodową. Zmuszało to również by mnie do konieczności budowania dodatkowych ścianek okalających klatkę schodową na piętrze by była ona rzeczywiście "poza" mieszkaniem.
Po pierwsze, najważniejsze - ile kosztowałoby położenie stropu na powierzchni ok. 12m2?
Czy kładąc taki strop próbować dostosować się do użytych pierwotnie materiałów czy też może lepiej skorzystać z nowych rozwiązań technologicznych?
Czy niezbędne jest zatrudnienie architekta czy wystarczy ekipa budowlana, która położy po prostu te kilkanaście metrów stropu?
Jaki jest okres kładzenia tego elementu?
Czy znacie może jakieś godne polecenia ekipy z Poznania bądź okolic?
Na razie tyle, choć pewnie jeszcze pytania się pojawią ;)
novanike
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2016-09-28, 13:22

Re: koszt stopu na klatce schodowej między parterem a piętrem

Postprzez Wicki » 2016-11-07, 07:47

Novanike a dzwoniłaś może po firmach, które takim czymś się zajmują? Myślę, że jak przedstawisz im ten problem to coś Ci doradzą i od razu powiedzą jakie wiążą się z tym koszty, jaki termin realizacji itp. Sprawdź sobie może jak wyglądają stropy strunobetonowe w Poznaniu (sam mam smarta).
Wicki
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2016-10-31, 09:02


Powrót do Ściany i stropy



 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości