kamien dekoracyjny

kamien dekoracyjny

Postprzez filipp12 » 2014-11-27, 09:03

czy miał ktoś do czynienia z kamieniem dekoracyjnym, podobno są dwie wersje, ta barwiona w masie i kamień malowany na powierzchni, wydaje mi się ze ta pierwsza opcja będzie lepsza, a co wy na to? jakieś doświadczenia ?
filipp12

Odp

Google - reklama

Re: kamien dekoracyjny

Postprzez arnii » 2014-12-19, 11:06

Są dwa rodzaje kamienia dekoracyjnego, betonowy do stosowania wewnątrz i na zewnątrz, oraz gipsowy wyłącznie do stosowania wewnątrz domu. Z obu na pewno trwalszym będzie betonowy również wewnątrz bo nie będzie tak narażony na ewentualne uszkodzenia. Gipsowy jest jednak tańszy ale za to bardzo kruchy.
Jeżeli kamień jest barwiony w masie to jego kolor jest jednolity, jeżeli posiada jakąś fakturę kolorystyczną to albo nie jest barwiony w masie albo jest domalowywany żeby uzyskać naturalny wygląd. Najlepiej sprawdzić to w przekroju. W marketach jest mnóstwo połamanych płytek więc wystarczy oglądnąć w przekroju i upewnić się ze jest faktycznie barwiony w masie. Zaletą kamienia barwionego jest to że nawet ewentualne uszkodzenia nie będą tak widoczne.
Oczywiście oba rodzaje należy impregnować i to i te stosowane wewnątrz i te na zewnątrz. Do betonu i gipsu można zastosować impregnat dynasil solid, a do tych wewnętrznych też dynasil smart protect, wtedy masz zagwarantowaną dodatkową ochronę przez olejami. To tyle z najważniejszych informacji, jeśli miałbyś jeszcze jakies pytania to chętnie pomogę :)
arnii

Postprzez reci » 2014-12-25, 20:38

Betonowy kamień też może wyglądać dobrze, ale to prawda, że impregnacja im służy bardzo dobrze. U mnie to dobrze by pasował taki kamień, ale jeszcze się zastanawiam nad kolorem ścian jaki do niego dopasować, może ktoś coś poradzi. ;)

Obrazek

Fot. Bruk-Bet
reci

Postprzez filipp12 » 2014-12-29, 12:29

http://www.kreo cen.pl/kreowskaz/2016/listopad.html?page=17 znalazłem tutaj dużo informacji o rodzajach i formach kamieni dekoracyjnych i chyba jednak zdecyduję się na betonowy :)
filipp12

Postprzez karolla » 2015-01-15, 13:48

Jak już w innym poście pisałam zamiast kamienia fajnie jest poszukać nieco innych opcji, bo ten kamień jest już mocno popularny ;) wobec tego przyszły mi do głowy dwie opcje - korek, albo takie jakby drewniane płyty (nie wiem jak się to nazywa fachowo), a druga opcja to panele gipsowe. Do salonu prędzej opcja numer dwa. Myślałam o czymś takim - http://loftsystem.pl/panel-dekoracyjny-dekor-21/
karolla

Postprzez reci » 2015-01-20, 18:59

karolla napisał(a):Jak już w innym poście pisałam zamiast kamienia fajnie jest poszukać nieco innych opcji, bo ten kamień jest już mocno popularny ;) wobec tego przyszły mi do głowy dwie opcje - korek, albo takie jakby drewniane płyty (nie wiem jak się to nazywa fachowo), a druga opcja to panele gipsowe. Do salonu prędzej opcja numer dwa. Myślałam o czymś takim - http://loftsystem.pl/panel-dekoracyjny-dekor-21/

A mnie się wydaje, że to chodzi o to by kamień czy inna dekoracja dobrze pasowała do wnętrza, a nie o to by mieć co inni nie mają. :) Kamień dekoracyjny przez swoje różne formy pasuje do wielu stylów. Ja widziałem w ofertach kamień pasujący do wnętrz nowoczesnych oraz do bardziej tradycyjnych, między jednym a drugim różnica wizualna jest bardzo duża. :)
reci

Postprzez karolla » 2015-01-28, 14:23

reci napisał(a):A mnie się wydaje, że to chodzi o to by kamień czy inna dekoracja dobrze pasowała do wnętrza, a nie o to by mieć co inni nie mają. :)

Dokładnie :) najważniejsze, to wybrać to, co się na prawdę podoba, a nie sugerować się zbytnio sugestiami innych - bo pytając o pomysły otrzymujemy ich tyle, że wybór zamiast być łatwiejszym, staje się jeszcze trudniejszy :)
karolla

Postprzez MarekDrwal » 2015-01-29, 11:10

To co dodał Reci jest mega fajne, ale również kosztowne i łapie nieźle zanieczyszczenia.
http://comperio.cal.pl/porownanie-telefonow.html
MarekDrwal

Postprzez reci » 2015-01-30, 20:19

MarekDrwal napisał(a):To co dodał Reci jest mega fajne, ale również kosztowne i łapie nieźle zanieczyszczenia.

Przede wszystkim montaż można przeprowadzić samodzielnie, więc już odchodzi lwia część kosztów związana z montażem. A po drugie impregnacja raz na jakiś czas przydaje się dla ochrony przez brudem.:)
reci

Postprzez instalator » 2015-02-10, 08:45

U mojego znajomego robiła taki kamień firma pbhcezar.pl. Powiem szczerze, że sam nie kładłbym takich płytek. Zastanawia mnie kwestia docinania takiego kamienia, potem wiercenia otworów, np. na kontakty i włączniki. Jednak firma, która się w takim czymś specjalizuje ma na pewno narzędzia do takich robót.
instalator

Zobacz też to

Doradca Reklama

Następna strona

Powrót do Ściany i stropy