Wyrównywanie istniejącej posadzki betonowej

Wyrównywanie istniejącej posadzki betonowej

Postprzez mpawlica » 2016-02-12, 11:20

Witam,

W mieszkaniu w bloku posiadam 2 pokoje w których pozbyłem się starego parkietu i aktualnie mam tam na podłodze goły beton. Blok z wielkiej płyty, pokoje odpowiednio 22m2 i 12m2. Po pomierzeniu obu pokojów laserem wychodzi na to, że w większym różnica poziomów podłogi pomiędzy najwyższym a najniższym punktem wynosi ok 55mm, natomiast w mniejszym jest to ok 15mm.
W obu pokojach chciałbym uzyskać równą posadzkę pod panele, na poziomie ok 10mm wyższym niż najwyższy aktualnie punkt (wyrównanie poziomów z kafelkami w przedpokoju). Wychodzi na to, że w większym pokoju trzeba nadlać od 10 do 65mm.

Konsultowałem się w tej sprawie z dwoma potencjalnymi wykonawcami i oto co usłyszałem:
Wykonawca 1: w mniejszym pokoju wylewka samopoziomująca i po sprawie, w większym pokoju wylewka betonowa a jak wyschnie to na nią cienkowarstwowa samopoziomująca.
Wykonawca 2: generalnie stwierdził, że sposób wykonawcy 1 jest nieprawidłowy technologicznie i zasugerował w przypadku większego pokoju grubowarstwową wylewkę samopoziomującą. Stwierdził, że wylewka betonowa będzie w tym przypadku pękać i nie nadaje się do takich zastosowań.

Wykonawca 1 wycenił całość (materiały + robocizna) na 3500 PLN, wykonawca 2 nie podał żadnej ceny, bo zna problem tylko z opisu przez telefon - jak obejrzy to wyceni. Podejrzewam, że sposób drugi będzie droższy, choćby dlatego, że worek wylewki samopoziomującej jest istotnie droższy od worka wylewki betonowej...

Chciałbym obie opinie, technologie wykonania i cenę podaną przez wykonawcę 1 skonfrontować z bardziej doświadczonymi w tym temacie, stąd moje pytanie Jeśli ktoś sugeruje inne rozwiązanie - jestem otwarty na propozycje.

Pozdrawiam
mpawlica

Odp

Google - reklama

Re: Wyrównywanie istniejącej posadzki betonowej

Postprzez Ignac » 2016-02-28, 11:26

Miałem podobny a nawet taki sam problem, biegałem od fachowca do fachowca, każdy co innego radził. Jak przyszło do wykonania to okazywało sie że jeszcze gorzej było. Dopiero solidna Ekipa Lafarge, która takim problemem zajmowała się u sąsiada, wyrównała posadzkę. Podłoga na nią położona przywiera idealnie.
Ignac

Postprzez arel » 2016-06-30, 08:33

Ttuaj można znaleźć wykonawców i skonfrontować wycenę http://posadzki.us/wykonawcy/
arel

Postprzez DariuszG » 2018-01-05, 11:25

Może firma www.planbet.pl była by w stanie coś zdziałać. Wykonują posadzki przemysłowe i powierzchnie betonowe, znają się na rzeczy, nigdy nie miałem z nimi problemu. Wszystkie posadzki dobrze się trzymają, nie potrzeba było poprawiać. Jeśli ktoś dobrze je robi, na pewno będzie miał również na to jakieś rozwiązanie. :)
DariuszG

Postprzez alek » 2018-02-19, 22:42

My do takiej naprawy powierzchni betonowej zatrudniliśmy KBS Diament-Serwis z Psar pod Będzinem http://kbsdiament.com.pl/firma.html Sprawnie się wszystkim zajęli i w krótkim tempie posadzka była jak nowa.
alek

Postprzez ProSVP » 2018-03-16, 11:18

Jeżeli chodzi o poziomowanie podłogi, płytek czy samodzielny montaż drzwi wewnętrznych, to nasz system może w tym pomóc, dzięki niemu praca stanie się o wiele łatwiejsza i bardziej przyjemna. Zapraszamy :)
ProSVP

Postprzez Rotin » 2018-07-28, 14:43

Jeżeli będziesz szukał dobrej jakości materiałów na pokrycie posadzki betonowej np. przy tarasie to polecam zwrócić uwagę na propozycje od Pozbruk w zakresie kostek dekoracyjnych jak Linea, Lido czy płyt tarasowych Presstone.
Rotin

Zobacz też to

Doradca Reklama

Powrót do Schody i podłogi